Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sen Daha İyilerine Layıksın! Sevgilizden Ayrılmadan Önce Dikkatli Olmanız Gereken 5 Şey

-

''Bir hikayeyi sonlandırmak, bir hikayeyi başlatmaktan daha zordur'' diye bir laf vardır, duymuşsunuzdur siz de. İnsanlar bir ilişkiye başlarken ne derece özenli ve dikkatli oluyorsa, bitirirken de tam tersi bir ruh haline bürünüyor. Belki aylarını belki yıllarını birlikte geçirdikleri insanlardan ayrılırken daha saygılı olunabilir diye düşünüyoruz. İki insanın ayrılırken, bir ilişkiye başlarken duydukları heyecanın ve isteğin olmasını beklemiyoruz tabii ama en azından geçirdikleri onca zamanın hatırına baş başa oturup, bir ayrılık konuşması yapabilirler. Ya da bir teşekkür konuşması... Adına ne derseniz artık. 

Hepimizin bu sıkıntılı süreçten bir şekilde geçtiğini düşünürsek, herkes için oldukça faydalı ve ayrılık sürecini en az hasarla atlatmamızı sağlayacak, ayrılık sürecinde yapılması gerekenler listesi gibi bir şey hazırladık. Umarız güzel olmuştur ve işinize yarar.

Kaynak: https://www.psychologytoday.com/blog/hav...

Girişte söylediğimiz gibi, insanların çoğu, ilişkiye başlangıç aşamasında inanılmaz özenli ve dikkatli hareket ediyorlar.

Ancak bu özenli ve düşünceli insanlara ayrılırken ne oluyorsa, bambaşka insanlar haline geliyorlar. Ne yapacaklarını, nasıl ayrılacaklarını bilmez bir halde, çoğu zaman da kalp kırarak bu süreci yönetiyorlar.

Bu kalp kırma bazen bir şey yaparak değil, bir şey yapmayarak da olabiliyor.

Şunu demek istiyoruz yani; taraflardan biri ilişkiyi bitirmek istemesine rağmen bunu dile getirmeyerek ve sürekli erteleyerek karşı tarafa zarar verir. Sürüncemeye giren ilişki gittikçe içinden çıkılmaz bir hal alır.

Yine bu dediklerimiz belki bir şekilde telafi edilebilir ama asla yapılmaması gereken bir şey var ki o da telefon mesajı ile ayrılmak.

Öncelikle kendisine sonra da karşısındakine saygısı olan hiç kimse sevgilisinden bu şekilde ayrılmamalıdır.

O zaman üzerinde durduğumuz, bir ilişkiye son verirken dikkat etmemiz gereken noktaları bir kez daha sıralayalım.

👇

1. Yüz yüze gelmekten çekinmeyin ve neden ayrılmak istediğinizi sakin, kararlı bir şekilde karşı tarafa açıklayın.

2. Dürüst olun ve ayrılma nedenlerinizi tane tane sıralayın.

3. İlişkinizin size kattıklarından ve sizi olgunlaştırdığından bahsedin. Yaşadığınız güzel günler için teşekkür edin.

4. Karşınızdaki insana da konuşma şansı verin ve sormak istediği tüm soruları sormasına izin verin.

5. Eskisi gibi sık görüşmenizin doğru olmadığını ve birbirinizden olabildiğince uzak durmanız gerektiğini açıkça söyleyin.

Her ayrılık zor ama inanın, bir anda kestirip atmak yerine, bu şekilde bir ayrılık sürecinden geçmek her iki taraf için de çok daha iyi olanı.

Yoksa kafanız yanar ve sonunuz Murat Cemcir gibi olur.😂 Aman dikkat!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mistral

bazen Allah kurtarır, çokta üzülmemek lazım.

nediyosunolum

ya ne demezsin kesin kurtarır

mistral

belki seni değilde O'nu kurtarmış olabilir. Birde öyle düşünmek lazım.

kamurr

benim en çok ağrıma giden mesajla bitirmesi olmuştu.bir de arkadaşlar asla bahane üretmeyin açık olun net olun ya zor değil.tşk

Görüş Bildir