Sen Bu Feleğin Çarkına Çomak Sokabilecek misin?

106PAYLAŞIM

Kaderin bu oyununa dur deyip harekete mi geçeceksin yoksa kaderine boyun mu eğeceksin? Hadi bakalım, hodri meydan!

1. Cinsiyetini öğrenelim.

Kadın
Erkek
Ne fark eder?!

2. Kaç yaşındasın bakalım?

3. İlk olarak, zaman zaman yaşadığın hayattan sıkıldığın, kaçıp gitmek istediğin oluyor mu?

4. Peki söyle bakalım, arkadaş ortamında genelde bunlardan hangisi olursun?

Ortama ayak uyduran
Önder olan
Eğlenceli
Suskun
Zeki
Diğer

5. Imm.... Uğruna uğraştığın bir işte karşına çıkan llk engelde pes edenlerden misin?

6. Pekiii alıp başını uzaklara gitmek istesen burası neresi olur?

Fransa
İtalya
Yeni Zelanda
Amerika
Hollanda
Almanya
Başka ülkeler

7. Ve son olarak, aşk hayatına bir puan versen bu kaç olurdu?

Sen bu feleğin çarkına çomak sokabileceksin!

Senin gibi yürekli olan varsa çıksın gelsin be! Bu hayatın zorluklarıyla dalga geçen, imkansızlıkların sadece biraz zaman olacağına inanan birisin resmen. Sen bu kaderin oyununa bir dur diyeceksin! Sürekli bahtına isyan edip dururken, önüne çıkan bir fırsatla ve verdiğin kararla kaderini tamamen değiştireceksin. Karşına çıkan tüm engellere karşı gelip, bu hayata karşı inadına savaşacaksın. Hayatın sadece sana sunduklarıyla yetinmek yerine, kendin bir şeyler yapacaksın. Sende bu cevheri gördük. Senin bu inat, zeka ve akılla yapamayacağın hiçbir şey yok! Bu hayat sana ne kadar karşı çıkarsa çıksın, sen bu feleğin çarkına o çomağı sokacaksın! Ne demiş Cem Karaca:  

"Ben feleğin şu çarkına çomak sokarım, 

Ben feleğin tekerine çomak sokarım.

Yeter ki ıslak ıslak bakma öyle,

Yeter ki ıslak ıslak bakma öyle."

Sen bu feleğin çarkına çomak sokmaya yelteneceksin!

Sende inanılmaz bir cesaret, inanılmaz bir tutku var! Hayatında çoğu şey istediğin gibi gitmiyor. Buna kendi içinde bir dur demek istiyorsun. Yeri geliyor isyan ediyorsun. Hatta bu devranı değiştirmek için kendince çabalıyorsun. Bu feleğin çarkına çomak sokmak için yelteniyorsun. Bazen başarılı olduğunu düşünüyor, tüm engellere karşı geliyorsun. Bazen de elinden bir şey gelmiyor. Ama bunu kafaya bir kere koymuşsun. Sen bu feleğin çarkına çomak sokacaksın ama bu biraz zaman alacak dostum!

Sen bu feleğin çarkına çomak sokamayacaksın!

"Batsın bu dünya!" der gibi isyan ettiğini duyar gibiyiz. Evet, artık hayatın önüne çıkardığı engellerden o kadar yorulmuşsun ki, artık hiçbir şey için çaba göstermek istemiyorsun. Hayat sana ne sunarsa "tamam" deyip yoluna devam etmeyi hedeflemişsin. Bu feleğin çarkına çomak sokacak mecalin falan kalmamış. Yeterince uğraşmış çaba göstermişsin. Hayat sana bu zamana kadar yapacağın tüm işlerde çomak sokmuş. Bu yüzden daha fazla uğraşmak, çabalamak istemiyorsun. Bu düzene içten içe bir dur demek istiyorsun ama sen her şeyi salmışsın anlayacağın. Seni o kadar iyi anlıyoruz ki, hangimizin hayatına sanki çomak sokulmadı ki? Neyse anlayacağın sen kafanı yormadan, hiçbir şeye bulaşmadan hayatını yaşamaya karar vermişsin.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
karbey77

Sen bu feleğin çarkına çomak sokabileceksin! kesinlikle...

furkan-gaziantep2

başlık cok komik aq qewqewqewqeq

arjin-hakki-goren

Sen bu feleğin çarkına çomak sokabileceksin!

Gizli Kullanıcı

Sen bu feleğin çarkına çomak sokabileceksin! Senin gibi yürekli olan varsa çıksın gelsin be! Bu hayatın zorluklarıyla dalga geçen, imkansızlıkların sadece biraz zaman olacağına inanan birisin resmen. Sen bu kaderin oyununa bir dur diyeceksin! Sürekli bahtına isyan edip dururken, önüne çıkan bir fırsatla ve verdiğin kararla kaderini tamamen değiştireceksin. Karşına çıkan tüm engellere karşı gelip, bu hayata karşı inadına savaşacaksın. Hayatın sadece sana sunduklarıyla yetinmek yerine, kendin bir şeyler yapacaksın. Sende bu cevheri gördük. Senin bu inat, zeka ve akılla yapamayacağın hiçbir şey yok! Bu hayat sana ne kadar karşı çıkarsa çıksın, sen bu feleğin çarkına o çomağı sokacaksın! Ne demiş Cem Karaca: "Ben feleğin şu çarkına çomak sokarım, Ben feleğin tekerine çomak sokarım. Yeter ki ıslak ıslak bakma öyle, Yeter ki ıslak ıslak bakma öyle."vazgeçtim be dostlar...

dany

sen bu feleğin çarkına çomak sokabileceksin! ;) teşekkürler bebeğim...

Görüş Bildir