Sen Başkasın! Her Haliyle Kendine Hayran Bırakan Bir Tanecik Mega Starımız Tarkan

-

O sadece bizim değil, dünyanın da hayran olduğu bir adam. İlk günden beri müzikal ve kişisel kalitesini bozmayıp her zaman üstüne daha fazlasını eklemeyi bildi. Açıkçası böylesine başarılı bir stara sahip olduğumuz için kendimizi şanslı hissediyoruz. İşte tüm sevenleri için Mega Star Tarkan:

Bir gün televizyonu açtık ve karşımızda kareli pantolonuyla dans ederek şarkı söyleyen yakışıklı bir adam vardı

Özel radyoların henüz yeni açıldığı döneme denk geliyor 1992. Çoğumuz büyük bir hevesle o radyoları dinlerken denk geldik önce. Sonra karşımızda onu görünce yavaş yavaş kanımız kaynamaya başlamıştı bile. İlk albümü "Yine Sensiz", Tarkan'ı bize sevdirmeye başlamıştı.

İlk albüm "Yine Sensiz"in arkasındaki başarının önemli bir payı da Ozan Çolakoğlu'nun

Ünlü müzisyenin Tarkan'ın bu albümündeki emeği oldukça fazla. İşin içine Tarkan'ın müzikal başarısı da girince oldukça iyi bir ekip oldular. Bu, onların hem iş arkadaşlığının hem de uzun yıllar sürecek dostluğunun temeli de sayılır.

Sezen Aksu'nun hınzır dokunuşlarıyla patlayan "Aacayipsin" albümüyle hafızalara kazınan "Hepsi Senin mi?"

Türk pop müziğinde nerede bir hit varsa arkasında mutlaka Sezen Aksu vardır. Tarkan'ın ikinci albümü olan Aacayipsin'e Sezen Aksu'nun eli değmişti bir kere. Albüm, Tarkan'ın Avrupa ve Asya ülkelerinde de tanınmasını sağladı. Tarkan dansının patlaması da işte bu albümle oldu..

"Ölürüm Sana", Tarkan'ın bugüne kadar yapmış olduğu en seksi albüm diyebilir miyiz? Bence diyebiliriz...

Çünkü hem şarkılar hem de çekilen klipler oldukça cesurdu. Albüme ismini veren Ölürüm Sana başta olmak üzere, Kır Zincirlerini ve Salına Salına Sinsice bizim alışık olmadığımız kadar iddialıydı. Ve Tarkan'a bu duruş da yakışmıştı tabii ki.

Duyar duymaz herkesin parmaklarına zil takma isteği uyandıran Kuzu Kuzu ve o meşhur taşa toprağa tekme atma dansı

2001'de single olarak çıkan Kuzu Kuzu, her zaman olduğu gibi Tarkan dinleyen herkesi çıldırtmaya yetmişti bile. Bu single Tarkan hayranlarını elbette tatmin etmedi, daha fazlasını istiyorlardı. Zaten Kuzu Kuzu, çok yakında Tarkan'ın koparacağı gümbürtünün sadece bir ön izlemesiydi.

Her şarkının ayrı ayrı hit olduğu, Türk Pop Müziği'nin gelmiş geçmiş en başarılı albümler listesinde üst sıralarda yer alan Karma efsanesi

Karma öyle bir albüm ki, ilk çıktığı zaman nasıl bir hevesle dinliyorsanız yıllar sonra dinleyince de aynı hazzı alabiliyorsunuz. Nazan Öncel, Mazhar Alanson, Mete Özgencil ve Ozan Çolakoğlu bu albümü efsaneleştiren en önemli etkenlerden.

"Hüp" ile açılan göbeklere doyamadık, klibi tekrar tekrar seyrettik...

Nazan Öncel'in ne kadar apayrı bir sanatçı olduğunu bir kez daha anlamamızı sağladı bu şarkı. Birden fazla versiyonu yapıldı, hepsi de insanın yerinde sabit durmasını imkansız kılıyor. Ferzan Özpetek tarafından çekilen klip, öpüşme sahneleri sebebiyle sakıncalı bulunup yayın ambargosu yedi.

Metamorfoz'un Türk Dil Kurumu tarafından övülen bir albüm olduğunu biliyor muydunuz peki?

Evet aynen öyle. Albümün içinde sıkça ve yerinde kullanılan deyimler sebebiyle Türk Dil Kurumu başkanı tarafından övgü ile karşılanmıştı.

Aysel Gürel'in son emaneti: Sevdanın Son Vuruşu

Aysel Gürel'in ölümünden kısa bir süre sonra eve yeni sahibi taşınıyor. Yeni ev sahibi, temizlik yaparken dosya kağıtlarına yazılmış iki adet şarkı sözü buluyor. Hemen Aysel Gürel'in kızı Mehtap Ar'ı arıyor ve "Bunları ne yapayım? diye soruyor Nurdan Hanım. Bunun üzerine Mehtap Ar da "Size kısmetmiş, ne istiyorsanız yapın" diyor. Ve bu sözler, bir şekilde Tarkan'a ulaştırılıyor. Tarkan da Mehtap Ar'dan aldığı izinle bu sözlere bir beste yapıyor ve karşınızda Sevdanın Son Vuruşu!

O sadece dünyaca tanınan başarılı bir müzisyen değil, sıkı bir aktivist ve çevreci

Çoğu sanatçının kariyer kaygısı ile bulaşmadığı toplumsal olaylarda Tarkan'ın bir tepkisini mutlaka görürsünüz. Bu konuda oldukça duyarlı ve bireysel olarak çaba göstermekten de çekinmiyor. Onu birçok sosyal sorumluluk projesinde gördük ve galiba görmeye de devam edeceğiz.

Her konserinde sanki ilk defa sahneye çıkıyormuş gibi heyecanlı olsa da sahne şovları insanın başını döndürüyor

Tarkan'ın konserine gidenler bilirler. Onun sahneye ilk çıktığı andaki heyecanını, en öndeki seyirciden en arkadaki izleyene kadar hisseder. Mega Star olmanın verdiği ego ve nobranlık kendisinde hemen hemen hiç görülmez. Ancak performansı ve sahne şovları da bir o kadar büyüleyicidir, insan onu seyretmekten asla sıkılmaz.

İşine aşık, sahne ışığından giyeceği kostüme kadar her detaya hakim ve enerjisi asla tükenmiyor!

Tarkan'ın başarısının en büyük sebebi de işiyle ilgili tüm detayla kendisinin ilgilenmesi. Buna ister disiplin deyin, ister tevazu. Üstelik sahnedeki enerjisini hem şarkı söylemek hem de dans etmek için o kadar güzel kullanıyor ki, nefes nefese kalıp yorulduğunu görmeniz neredeyse imkansız. İşin içinde Tarkan varsa, sihir de vardır...

Tarkan'ın ekibi sadece Türkiye'de değil, dünya çapında başarısıyla isimleri ezberlenmiş muhteşem müzisyenlerden oluşuyor.

Tarkan'ın müthiş ekibindeki isimler ise şöyle: 

Can Şengün: E.Guitar
Murat Matthew Erdem: computer, keys, vocal
Serhat Ersöz:Keys
Ayhan Günyıl: Acc. Guitar
Altay Oktar:Vocal
Murat Aziret:Vocal
Mehmet Akatay: Perc.
İsmail Darıcı: Perc.
Alp Ersönmez:Bass, synth bass
Volkan Öktem: Drums E.Drums

Stage Director: Can Besbelli

Kim derdi ki bu şeker çocuk büyüyünce Türkiye'nin Mega Star'ı olacak?

Çok da iyi oldu, çok da güzel oldu doğrusu...

Tarkan'ı en son Gülşen ve Ozan Çolakoğlu'nun bebişi Azur Benan ile poz verirken gördük

Muhteşem görünmüyorlar mı sizce de?

Kim bilir, belki de yakında Tarkan ve Pınar çiftinden de böyle tatlı bir haber alırız :)

Tarkan ve Pınar Dilek, 5 yıllık birlikteliklerinden sonra 2016 yılının başında evlenmişlerdi hatırlarsanız.

Tarkan gibi şahane bir stara sahip olduğumuz için kendimizi çok şanslı hissediyor, kendisine kocaman öpücükler gönderiyoruz.

Acayipsin Tarkan!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bayvatan

Nasıl Michael jackson amerikan pop müziğinin kralıysa Türkiye nin pop müziğinin kralı tarkan dır. bir zamanlar dünyada türk ve türkiye denince hemen akla tarkan gelirdi. şimdi sorsan RTE , rakı balık nerden nereye

obey

Kuzu kuzu, hüp, şımarık.. Bu şarkıların bugün alacağı hit en az 300Mn dir. Kaldı ki ülke sınırlarını aşacaktı 500Mn bile görürdü. Aleyna istediği kadar bot bassın sevapsız zırlamaya asla geçemezdi bu adamın hitini.

sena-altay

Tarkanı tarkan yapan şey kendine has bir şarkıcı olması bence. Çok dinlediğim bir şarkıcı değil ama başarılı biri. Pare pare adlı şarkısı muazzam

asli.unsal2

Darısı tarkanın başına :) Gülşen ne ara doğurdu bu çocuğu yaa.. Magazin takip etmeyeli baaya oldu en son haileydi

suvaribora

En sevdiğim şarkıları "Kır zincirlerini" "Dön bebeğim" "Kış güneşi" v.s. birkaç tane daha var. Ne şarkılar ama ya, hala harikalar.

Görüş Bildir