Görüş Bildir
Haberler
"Sempatik" İnsanların Çok İyi Bildiği 14 Hissiyat

"Sempatik" İnsanların Çok İyi Bildiği 14 Hissiyat

diazepam
11.05.2015 - 12:56 Son Güncelleme: 11.05.2015 - 13:46

Sempatik sıfatı tek başına olumlu bir anlam içeriyor elbette ama beklentilerin farklılığı bu kelimeyi olumsuz bir hale sokup bazen sizi yaralayabiliyor da. Ufak yaşlarda çok hoşunuza giden sempatiklik yaşın ilerlemesiyle birlikte kederli bir hal alabiliyor. Netice olarak sempatiklik iyidir ama bir yere kadar.

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Hoşlandıkları kıza/erkeğe açıldıklarında "ya sempatiksin aslında..." cümlesindeki sempatik delip geçmiyor mu sanıyorsun?

Sempatik mi? Canın sağ olsun...

2. Peki ya ertesi gün kankalarının "aha geldi bizim sempatik" diye karşılaması sanıyor musun ki onlarda uzaklara kaçıp gitmek isteği uyandırmıyor?

S....im sizin sempatiğinizi ha!

3. Sempatik insanlar, kelimenin barındırdığı "en azından", "hiç değilse", vb. anlamlar yüzünden hep biraz mahzundur.

4. Ben hiç yakışıklı/güzel değilim ya, deyip de "yok be saçmalama" cevabını beklerken aldıkları "sempatiksin sen de" lafı kaburgalarına bastırmıyor mu?

5. Lisede arkadaşlarına doldurttukları ankette kimsenin eli "güzel/yakışıklı" şıkkına gitmezken, ful çeken sempatik şıkkı gözlerini kör etmiyor mu sanıyorsun?

Sempatik, sempatik, sempatik, sempatik.... Bu da sempatik...

6. Bir kere "sempatik" sıfatı aldınız mı artık sinirlenmeye, nemrut olmaya, surat asmaya hakkınız yoktur artık.

7. Ortamdaki arkadaşlar başka kızları/erkekleri överken sempatiğin yüzü düşünce "sen de sempatiksin yaaa kıyamam" denmesi masayı devirme hissiyatı uyanmıyor mu sanıyorsun?

8. Ortamın neşesi, gülücük kaynağı, sempatiği olmak yormadı mı artık sizi de?

9. Annenin bile dili benim yakışıklı oğlum/güzel kızım lafına varmayıp, "benim sempatik evladım" dediğinde isyan etmiyorlar mı sanki?

Sen de mi anne!

10. Yanaklarından makas almak, saçlarını okşamak, bebek sever gibi sevilmek ne kadar yaralarsa insanı her gün o kadar yara alıyorlar.

İçeriğin Devamı Aşağıda

11. Ortamda bir gerilim olduğunda devreye ilk girmesi beklenen sempatiktir.

Ya Berkun bir şeyler yapsana?

12. Bir sempatiğin tam bir erkek/kadın olarak görünmesi için ne kadar uğraş verdiğinin farkında mısın?

Normal bir erkeğin/kadının asgari 3-4 katı! Bakın bu bir dramdır.

13. Sempatik yalnız kalmamalıdır, yalnız bir sempatiğin depresyona girme ihtimali, normal bir insandan kat kat fazladır.

Çünkü sempatik başkasına sempatiktir, kendine değil...

14. Sempatikler doğuştan "arkadaş" imajı ile birlikte gelir, sempatikler kadar sevgili bulmakta zorlanan başka bir grup yoktur.

Bonus - Sempatiklik ve erkeklik bir aradaysa belasındır bu ülkede...

İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
33
21
18
10
8
6
6
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
KOVALA NEJDET

sempatik demişsin ama daha habere girerken kapak fotosunda lipton icetea reklamlarında oynayan sevimsiz bücür herifi görüp bütün enerjimi yitirdim, olmamış -.-

ece

Yalnız , sempatikle , gevşek insanı karıştırmayın. Arasında dağlar kadar fark var.Ona buna sulanıp ben sempatiğim diye gezinemezsiniz bilmiş olun.

ece

Kibarlığı adamına göre yapma zorunluluğun yok :)

Mustafa Demir

Aslında içlerindeki yalnızlığı/boşluğu kamufle amaçlı sempatik görünürler. -Ben mutlu değilsem de başkalarını mutlu edeyim. notuyla bi Robin Williams gifi e... Devamını Gör