Görüş Bildir
Haberler
Selvi: 'AKP'nin Önceliği Hayat Pahalılığı ve Ekonomi'

Selvi: 'AKP'nin Önceliği Hayat Pahalılığı ve Ekonomi'

Batuhan
14.09.2021 - 09:45

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AK Parti MYK toplantısında ekonomiyle ilgili yapılan değerlendirmeleri aktardı. Selvi, 'Bazı üyeler hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısının halkın en acil sorunu olduğunu belirterek itiraz ediyorlar. Erdoğan bu görüşleri dinledikten sonra, 'Ben de aynı kanaatteyim. Ekonomi en önemli gündem maddesi' diyor' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, 'Öncelik hayat pahalılığı ve ekonomi' başlığıyla yayımlanan yazısında AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nda (MYK) konuşulanlardan bazılarını okurlarına aktardı.

Afgan göçmenler ve ekonomi ilk iki sırada

Afgan göçmenler ve ekonomi ilk iki sırada

'AK Parti MKYK toplantısında, satın alma gücüne göre Türkiye’nin gelişmiş ülkeler arasında çok iyi bir noktada olduğuna ilişkin sunumdan sonra bazı üyeler hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısının halkın en acil sorunu olduğunu belirterek itiraz ediyorlar. Erdoğan bu görüşleri dinledikten sonra, 'Ben de aynı kanaatteyim. Ekonomi en önemli gündem maddesi' diyor' diyen Selvi, şöyle devam etti:

'AK Parti genel başkan yardımcılarının başkanlığında MKYK üyeleri bir süredir sahayı gezip halkın nabzını tutuyordu. Sahadaki tespitlere ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bilgi veriliyor.

Afgan göçmenler ve ekonomi ilk iki sırada geliyor. 'Vatandaş en çok hayat pahalılığından şikâyetçi' deniliyor. Geçen hafta ise ekonomiyle ilgili olarak yapılan bir sunumdan sonra enflasyonun düşürülmesi için çalışılması talimatını vermişti.'

"Zor geçinen geniş kitleler, geçim sıkıntısını çok derinden hissediyor"

"Zor geçinen geniş kitleler, geçim sıkıntısını çok derinden hissediyor"

Selvi, pandemi sürecinde yaşanan sorunların bütün dünyada ekonomiyi öncelikli sorun haline getirdiğini söyledi. Kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte hızlı bir büyüme sürecine girildiğini kaydeden Selvi, 'Ama zaten zor geçinen geniş kitleler, geçim sıkıntısını çok derinden hissediyor' diye yazdı.

Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuyla ilgili bir açıklamasına da yer verdiği yazısına şöyle devam etti:

'Cumhurbaşkanı Erdoğan, iş dünyasından bir gruba, 'İkinci çeyrekten itibaren yüksek bir büyüme bekliyorum. Ama vatandaş bunu ekonomide iyileşme olarak hissedemez. 2022’de ise halk ekonomideki iyileşmeyi hissetmeye başlar' diye özetlemişti. Geçim sıkıntısını çok derinden hisseden kesimler aynı zamanda AK Parti’nin seçmen tabanını oluşturuyor. AK Parti, seçkinlerden değil, yoksullardan ve orta gelir grubundan oy alıyor.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
13
10
7
1
1
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Bozkurt

AKP yoksullardan ve orta gelir grubundan oy alıyorsa 20 senedir ülkenin yarısı yoksul o zaman. Orta gelir grubu diye bir şey yok çünkü. Çay simit hesabıyla b... Devamını Gör

demet s.

"...sunumdan sonra enflasyonun düşürülmesi talimatını verdi." bu cümle ülkenin özeti olmuş.

rcpbyrm

20 yıldır 2001 krizini bitiremeyen adamı hala kurtarıcı olarak görenler varmış. bende orada takılı kaldım :)

mahmut şen

seçime kadar geçici bir ekonomi düzeltilmesi yapılır gözler boyanır seçimden sonra alırlarsa geçmiş olsun ülkeme