Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Şeker Almaya Gitmişti! 19 Yıldır Kayıp Olan Hilal İçin Hamburg'da Yeniden Arama Çalışmalarına Başlandı

 > 
54PAYLAŞIM

1999 yılında 10 yaşındayken, Almanya'nın Hamburg kentinde "Şeker almaya gidiyorum" diyerek evden ayrılan ve 19 yıldır kendisinden haber alınamayan Türk kızı Hilal Ercan için Alman polisi yeniden arama çalışmalarına başladı. 

27 Ocak 1999'da kaybolmuştu.

Kendisinden hiçbir iz alınamayan Hilal, Hamburg'da kaybolup bulunamayan tek çocuk olarak kayıtlara geçti.

19 yıl önce aramalardan hiçbir sonuç çıkmayan Hilal için Hamburg polisi yeniden arama çalışmalarını başlattı.

19 yıldır haber alınamayan Hilal Ercan için "Cold case" olarak davalara bakan cinayet timinin isteği üzerine Hamburg polisi Volkspark yakınlarında yeniden arama çalışmalarına başladı.

Ağaçlar kesildi, toprak kazıldı.

İlk olarak elektrikli testerelerle ağaçları kesen Hamburg polisi, daha sonra kepçelerle toprağı kazarak bir iz bulma ihtimaliyle dikkatlice toprağı araştırdı.

Başkomiser de çalışmalara katıldı.

Hürriyet'in haberine göre,  arama çalışmalarına cinayet ekibinin başında bulunan Başkomiser Steven Baack da katılarak, çalışmaların parkın iki ucunda da devam edişini ve bulunması muhtemel izleri yakından takip etti.

Yıllar sonra ihbarda bulunan Dirk A. adında bir kişi Hilal'i öldürdüğünü söylemiş fakat gömdüğü yeri söylememişti.

Daha sonra ifadesini geri çekmişti.

Ardından söylediği her şeyin yanlış olduğunu ve kayıp Hilal'le bir alakasının olmadığını söyleyerek ifadesini geri çekmiş, Hilal'i öldürmediğini söylemişti.

Dirk A.’nın doğru söyleyip söylemediğinden emin olamayan polisin elinde, şüphelinin meşhur olmak için mi böyle bir yalan uydurduğu yoksa gerçekten katil zanlısı mı olduğu yönünde yeteri kadar bilgi bulunmuyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir