Seçime Kan Bulaştı: İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz Öldürüldü!

 > -

Erzurum'un  Karaçoban ilçesinde, aralarında kan davası bulunan iki ailenin fertleri, oy kullanmak üzere gittikleri okulun bahçesinde karşılaşınca birbirlerine girdi. Çıkan silahlı çatışmada, İYİ Parti Karaçoban İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz ile 1 vatandaş daha öldü, 3 kişi yaralandı.

Yeniçağ’ın haberine göre, İYİ Parti Erzurum Karaçoban İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz, Kopal Mahallesi’nde yer alan İMKB Ortaokulu’nda oy kullanma sırasında çıkan silahlı çatışmada hayatını kaybetti. İYİ Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Dumlu, olayı doğrulayarak Durmaz’ın naaşının şu anda hastaneye getirilmekte olduğunu belirtti.

İYİ Parti Erzurum İl Başkanlığı da sosyal medya hesabından olayı doğruladı.

İYİ Parti genel başkan yardımcı Ümit Özdağ da Durmaz'ın öldürüldüğünü sosyal medya hesabından duyurdu

İYİ Parti Sözcüsü Aytun Çıray, olayın iki aile arasındaki husumetten çıktığını açıkladı

İYİ Parti İl Başkanı İbrahim Dumlu: "Ölü sayısı şu an 2"

DHA'da yer alan habere göre, olayla ilgili açıklama yapan İYİ Parti İl Başkanı İbrahim Dumlu, "İlçe başkanımız ile karşı taraf husumetli. Oy kullanma sırasında okul önünde karşı karşıya geliyorlar. Çatışma başlıyor. Karşı taraftan da ölen var bizim ilçe başkanımız da rahmetli oluyor. Şu an ölü sayısı 2. İlçe başkanının cenazesi otopsi için Erzurum'a getirildi. İki aile de büyük aileler, aşiret. İlçede geniş güvenlik önlemi var. 4 yıl önce karşı taraf ilçe başkanının babasını vurup, rahmetli etmiş. Ondan dolayı husumet var. Bu husumetten dolayı devlet bunları başka bir tarafa yerleştiriyor. Oy için bunlar tekrar bir araya gelmiş. Çatışma çıkıyor. Başkanımız 50 yaşlarında evli, çocukları var" diye konuştu.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir