10 Maddede Seçim Sürecine Dair Sadece Apolitiklerin Anlayabileceği Şeyler

 > -
Abone ol

Politikanın hayatın tam ortasında olduğu ülkelerde apolitik olmak oldukça zor, hatta imkansız. Seni anlıyor ve hislerini paylaşıyoruz.

1. Sonu Gelmeyen Boş Vaatler, Hep Yalan Sözler

Kendini bildin bileli hiçbir şey daha iyiye gitmedi. Bu yüzden vaatlere inanmaz, kimin vaadi neymiş diye araştırmazsın.

2. Anlat Anlat, Ben Dinliyorum

Çevren seni kendi partisine çekmek, karşı olduğunu kötülemek isteyenlerle dolu. Hepsini dinler ama hiçbirine inanmazsın.

3. Seni Çılgın Hadi Oradan

Seçim öncesi ve seçim günü yaşanan o çılgın heyecan ve gerginliğe anlam veremezsin. Uzun yıllardan beri hiçbir şey değişmedi, bu heyecan niye?

4. No Umut, No Cry

Umut yoksa umutsuzluk yok, hayal yoksa hayal kırıklığı yok. Felsefen budur. Her seçim öncesi coşkuya kapılıp, sonrasında üzülenleri anlamıyorsun.

5. Pardon, Bölüm Neydi?

Seçim sonuçları açıklanmadan önce herkesin adeta bir uzman edasıyla sürekli yüzde ve puan hesaplaması yapmasını izler, bu hesapların ne işe yaradığını anlamaya çalışırsın.

6. Yüzde, Tutanak, Islak İmza, Müşahid, Koalisyon...

Saniyede anlamadığın kelimelerle dolu 23561 adet tweeti okumaya çalışmak gözlerini ve beynini yorar. Bu süreçte Twitter'a bakmak istemezsin.

7. Bas Geç

Oyunu kullanır, gerisine karışmazsın. Bu senin için sadece vatandaş olmanın getirdiği bir yükümlülük, fazlası değil.

8. Ee, N'oldu Şimdi?

Seçimlere dair tek şaşkınlığın, ertesi gün hayatın hızla normale dönmesidir. Dün çok coşkulu olanlar bugün birkaç tepki haricinde tamamen suskun ve her şey eskisi gibi.

9. Blocklanacak Akraba İtemi +7

Seçim öncesi ve sonrası çevrendekilerin tepkilerine bakarak, kendince duygusallık ve zeka seviyelerini ölçersin. Seçimler senin için sosyal medya temizliği için güzel bir neden.

10. Bir Gün Seni De Anlayacaklar

Sana göre siyaset bu kadar günlük hayatın içinde ve duygusal olmamalı. Hiçbir parti senin görüşlerini ve ideolojini tam olarak yansıtmıyor ve sana göre buna çok da gerek yok. Yalnız da değilsin, ülke gündeminde insanlığın daha fazla, siyasetin daha az yer kaplayacağı günler umarız çok uzakta değildir.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
streetkedisi

Apolitiklik konformist bir politika olup mevcut otoritenin işine gelen bir tavırdır sadece.Hatta bu ülkede bir dönem gençlerin apolitik olması içinde ciddi uğraşlar verilmiştir.

bastard

yuh ya bir de bundan içerik yapmış marifet gibi anlatıyor

erkan-aslan

bizler demokratik haklarımızı kullanarak toplumumuzun geleceği için çaba verirken, duyarsız insanların konuşması...ne tuhaf....

Gizli Kullanıcı

Seni hiçbir zaman anlamayacağım.

dextermorgan54

herkese indigo-apolitik şarkısını armağan ediyorum

Görüş Bildir