Görüş Bildir
Haberler
Savcı, Ali İsmail Korkmaz Davasında Polis Memurunun Cezasına İtiraz Etti

Savcı, Ali İsmail Korkmaz Davasında Polis Memurunun Cezasına İtiraz Etti

ATKN
26.01.2015 - 11:35
İçeriğin Devamı Aşağıda

Kayseri Cumhuriyet Savcısı Mehmet Kalkan, bugün itibarıyla Ali İsmail Korkmaz davasında çıkan kararda baş zanlı olarak gösterilen ve 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan polis memuru Mevlüt Saldoğan ile ilgili karara, Yargıtay nezdinde itiraz etti. Savcının itiraz dilekçesi Kayseri 3. Ağır Ceza mahkemesindeki dosyaya da bugün itibarıyla girdi. Dilekçe de Yargıtay'a ulaştı.

Geçtiğimiz çarşamba günü yapılan karar duruşmasının ardından 2 gün mazeret iznini kullanan ve araya giren hafta sonu tatili nedeniyle 4 gün sonra bu sabah göreve yeniden başlayan mahkeme savcısı Mehmet Kalkan, Ali İsmail Korkmaz'ın ölümüyle ilgili davada yaptığı mütaalada zanlı polis memuru Mevlüt Saldoğan için kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezası istemişti. Ancak, 3 Ağır ceza mahkeme heyeti Saldoğan için 'Yaralama ve ölüme sebebiyet sonucu ölüme yol açmak' iddiasıyla 10 yıl 10 hapis cezasına çarptırmıştı. Savcı Kalkan'ın davada yargılanan diğer 7 sanıkla ilgili bir itirazı bulunmadığı da belirlendi. Savcının itiraz dilekçesi bugün itibarıyla Yargıtay ile Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi Yazıişleri Müdürlüğüne ulaşıp, dosyaya konuldu. Yargıtay Başsavcılığı, savcı Mehmet Kalkan'ın gönderdiği itiraz dilekçesini hangi daireye sevk edeceğine karar verecek..

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
haylaz adam

neden bu resmi her gördüğümde gözlerim doluyor :(

Ditta Von Teese

Zaten o dava Eskşehir'den Kayseri'ye spor olsun diye alınmamıştı. Tarihte de örnekleri çok, zorbalar er geç kendi belalarını bulurlar da sen tez zamanda kans... Devamını Gör