Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sarayburnu'ndaki Kazada Şehit Sayısı 4'e Yükseldi

 > 
83PAYLAŞIM

17 Ağustos Çarşamba günü İstanbul Boğazı'nda Sarayburnu açıklarında bir sahil güvenlik botunun kuru yük gemisiyle çarpışması sonucu meydana gelen kazada şehit sayısı 4'e yükseldi. Öte yandan kazaya ilişkin ilk incelemeler ile tahkikat neticesinde gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 3 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Karadeniz yönüne giden bir yük gemisi 17 Ağustos Çarşamba günü saat 08.00 sıralarında Sarayburnu açıklarında seyreden Sahil Güvenlik botu ile çarpıştı. Çarpışmanın etkisi ile içinde görevli askerlerin bulunduğu Sahil Güvenlik botu alabora oldu ve burnuna kadar battı.

Yük gemisi çarpışmadan sonra yoluna devam etmiş...

Hala bayrağı ve ismi tespit edilemeyen yük gemisi çarpışmadan sonra yoluna devam etti. 

Alabora olan Sahil Güvenlik botuna ilk önce çevrede bulunan balıkçı tekneleri yardım etti. 

 Kıyı Emniyeti'nden yapılan açıklamada "3 ve 4 Hızlı Tahlisiye Botları, Kurtarma 1 ve 8 Römorkörleri, Şark Römorkörü, RHIB Botu ile Kuruluşumuz ve Sahil Güvenlik Balık adamları ile Deniz Polisi olay yerine intikal etmiştir. SG-25 botunda 7 personel bulunmakta olup, bunlardan 6'sı kurtarılmıştır. Kurtarılanlardan 3'ünün durumu kritik olup kayıp olan bir kişiyi arama çalışmalarına devam edilmektedir" denilmişti.

Şehit sayısı 4'e yükseldi, kuru yük gemisinde görevli 3 kişi tutuklandı

Arama-kurtarma çalışmalarında bir askerin cansız bedenine ulaşıldı. 3 asker ise kaldırıldığı hastanede şehit olmuştu. 

Kazada ağır yaralanan Uzman Çavuş Bülent Demirkaya da kurtarılamadı, şehit sayısı 4'e yükseldi...

Demirkaya, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki yaşam savaşını kaybetti. 

Buradan GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi'ne getirilen şehit Demirkaya için askeri tören düzenlendi.

Öte yandan kazaya ilişkin ilk incelemeler ve tahkikat neticesinde, kuru yük gemisinde görevli 3 kişi gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir