Samsung, Apple Watch’a 3G Destekli Bir Modelle Karşılık Verebilir

-
Abone ol

Apple’ın akıllı saati Apple Watch‘un pazara sunulmasına günler kaldı ve rakiplerin Apple Watch’a vereceği cevaplar da yavaş yavaş kendini gösteriyor. Sızan haberlere göre Samsung‘un yeni akıllı saati yuvarlak ve 3G bağlantı özelliğine sahip olacak.

Mobil Dünya Kongresi 2015’te yuvarlak bir saat çıkaracağının ipuçlarını veren Samsung, Orbis kod adlı yeni akıllı saatini en iyi modeli olarak tanıtmayı planlıyor. Sızan bilgilere göre Gear A adıyla piyasaya sürülecek 2 modelden biri, 3G mobil bağlantı özelliğine sahip olacak.

Hali hazırda akıllı saatlerin tamamına yakını Bluetooth ve kablosuz ağ iletişimini kullanıyor. Ancak Samsung daha önce 3G bağlantı özellikli Galaxy Gear S’i tanıtmıştı ve Gear A ile bir kez daha rakiplerinden ve özellikle Apple Watch’tan ayrılmak istiyor.

Fiyatlar konusunda henüz bir bilgi sızmış değil ancak 3G destekli bir modelin etiket fiyatını yükselteceği malum. Hele ki Türkiye gibi mobil iletişimde özel iletişim vergisi koyan ülkelerde bu fark daha da belirginleşiyor.

Gear A için model numaraları da veren Sammobile sitesi, operatörlere özel sürümler sunulacağını da kaydederek konuya biraz daha derinlik kazandırmış. Muhtemelen önümüzdeki günlerde de daha fazla bilgi sahibi olacağız.

Bir ‘Apple Watch katili’ piyasaya sunmak isteyen Samsung halen akıllı saat pazarında lider olduğunu ama Apple Watch’un 6 milyonluk sipariş rakamının çok altında kaldığını paylaşmıştık. Samsung’un Apple Watch’u alt edip edemeyeceği bir yana, akıllı saatlerin ve akıllı saatlerde arama özelliğinin işlevselliği halen tüketiciler için çok cezbedici görünmüyor.

Fırat Demirel | Webrazzi

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir