Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Saldırı Altındaki Çocukları Savunmak Uğruna Canından Olan Kahraman Köpek George'un Heykeli Dikildi!

-

Bu dünyada köpekleri hak etmek için ne yaptık diye soruyor insan kendine...

Jack Russell Terrier cinsi olan George, Manaia şehrinde sokakta oynayan çocukları 2 tane pitbullun saldırısından korurken aldığı yaralar sonucunda hayatını kaybetti.

9 yaşındaki George, çocuklara zarar gelmesin diye 2 pitbula olabildiğince karşı koymuş. Çocuklardan biri olan Richard Rosewarne: "George havlayarak ve diğer köpeklere karşı çıkarak bizi korumaya çalıştı. Ancak diğer köpekler de ona saldırdı. Biri George'un kafasından diğeri arkasından ısırdılar" dedi.

George'un yaraları o kadar ağırdı ki kaldırıldığı veterinerde melek oldu.

Cesur köpek George'un anısına heykel yapıldı.

"29 Nisan 2007 yılında Kauae sokağındaki çocukları vahşi 2 köpekten korurken hayatını kaybeden George'un anısına..."

Melek olan bütün patili dostlarımız gibi sen de kalbimizdesin George ❤️❤️

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alpin-cayiri

Pitbull cinsi yok edilmeli.

eren-arslan11

pitbull cinsi köpeğim vardı annesini babasını tanıdığım bir yavruydu ailesi gibi çok sakin oyuncu bir köpek olarak yasadı. ne kimseye saldırdı ne bir zarar verdi. genetiği ile oynanmışsa yok etmek mi lazım. nerede canlıların yasam hakkı?

alpin-cayiri

Ama o diğer canlıların yaşam hakkına çok rahat gasp ediyor. Sorun sahibinde hikayesini de tutmuyor artık. Çünkü ne hikmetse sadece pitbull cinsi köpeklerin sahibinde sorun oluyor. Diğer köpeklerde böyle bir şeye rastlayamıyoruz.

serhat-ari2

bence sen de yok edilmelisin desem ne kadar tepki alırım haklı olarak. Öyle demeyeceğim sadece bir köpek bir canlıya neden saldırıp zarar verir bunu otur iyice düşün sonra araştır, sonra oku köpek psikolojisini, köpek sadakatini. golden cinsi bir köpek bile sahibi yüzünden agresif saldırgan olabilir. olmuştur da. aşağıdaki yorumlarda da köpek potansiyelinden vay efendim jack russell kötü kötü adamın elinde olsaymış saldırır mıymış tan falan bahsetmişler. abuk sabuk tartışmalar. bilmeden okumadan.

serhat-ari2

Şimdi köpek dövüştürmek isteyen bir adam jack russell falan almaz zaten. potansiyel konusu doğru. ama sen juck russell ı saldırgan agresif yapabilir misin. kesinlikle yaparsın. 2 küçük çocuğu parçalar mı gayet rahat. korur mu gayet rahat. bir kedi bile sokaktaki bisiklete binen çocuğu pitbul saldırısından koruyabiliyorsa. Peki illa kötü insanların elindeki köpekler mi agresif ve saldırgan olur kesinlikle hayır.

serhat-ari2

Sıradan iyi niyetli sevecen bir insanın köpeği de saldırgan ve agresif olur. Buradaki mesele kendi enerji seviyenize göre köpek seçmektir. Enerji seviyesi yüksek lider ruhlu bir köpek aldığınızda pitbul gibi onun sahibi onun lideri olabilmelisiniz. Köpekler genel olarak bir lider arayışındadır. ve bunu bulamadıklarında içgüdüsel olarak liderliği ele almaya çalışırlar. sokaklarda sahibinin tasmasını çekiştiren gelen geçen köpeklere havlayan köpekler yığınla var. İşte orada bilin ki lider insan değil köpektir. Ve eğer bu köpek bir pitbul ise durum çok daha zordur. İrade sabır disiplin ve azim gerekir, düzenli bir hayat gerekir pitbul için. bakamayacaksan almayacaksın. zaten bu yüzden birçok ülkede pitbul beslemek yasaklanmıştır. ancak bu ülkelerde pitbul ırkına karşı bir yok etme girişimi de bulunmamaktadır.

serhat-ari2

Yani sevgili dostum o saldırgan dediğin pitbulu yok etmek senin haddine değil. bu senin korktuğun ve anlayamadığın herşeyi yok etme isteği olan cani ve tehlikeli biri yapar ki o zaman sen de yok edilmelisin derim ben de.

c-bedirhan-tuzek

O tamamen köpeğin yetiştirilme tarzına bağlı.

c-bedirhan-tuzek

Ayrıca böyle şeyler diğer cinslerde de rastlanıyor ama güçlü bir köpek olduğu için şerefsizler onları vahşileştiriyor genllikle.

eren-arslan11

Yanımda sert dursun saldırgan olsun, tut dediğimde tutsun kafasındaki kekoların buyuk kısmı pittbull tercih ediyor bu sebeple sadece bu ırkta sorun oluyor sanıyorsun ancak rott,dogo,bull terier,boxer,doberman,kurt gibi ırklarıda tercih edenler de var ve o kopeklerde de aynı sorun var.

blizzard

Köpek vardır çocukları korumak pahasına canını verir, vekil vardır çocuk istismarı araştırılsın önergesini reddeder.

ayseagull

Bizimde mişamız var.Şiddete karşı bi köpek. Sahibi yalandan bile vursa sahibine celalleniyor. Gerçeten köpekleri haketmiyoruz.

narobb

Benim Oscar'ım da öyle

ayseagull

sanırım biz onları sahiplenmiyoruz , onlar bizi sahipleniyorlar

narobb

Kesinlikle gerçek anlamda sahipleniyorlar bizi kendilerinden çok bizi düşünüyorlar. Örneğin bu haberde ki köpek kendi canından çok sahiplendiği çocukları korumak için kendini feda etmiş. Hangi insan bunu hiç düşünmeden yapar ki?

dylan-o-brien

bu güzel hayvan kadar olamayan insanlar (!) var

pofuudk19

yaa bebeğim benim kıyamam kuzuma

Görüş Bildir