Sahiplendirildikten Sonra Yaşadıkları Değişimlerle Göz Yaşlarımıza Hükmeden 28 Tüylü Dostumuz

739PAYLAŞIM

Nihayet güzel şeyler de oluyor!

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/victoriagasparo...

1. Daisy

"Kızımın adı Daisy. Büyük bir olasılıkla Macaristan sokaklarının birinde dünyaya geldi. Daha önce ne sevgi ne de oyuncak görmüştü. Dünyadan çok korkuyordu. Hala utangaç olsa da artık keşfetmeyi seviyor ve çok mutlu!"

2. Bucky Barney

"Kedimin adı Bucky Barnes. Üstteki fotoğrafta da görebileceğiniz gibi onu işlek bir caddede bacak ve kulak ampütasyonuna ayrıca kan nakline ihtiyacı varken buldum. Alttaki fotoğrafta ise onu en sevdiği kaseyle görüyorsunuz. Kendisi dünyanın en tatlı en rahat oğlanı!"

3. Ellie

"Kızım Ellie'yle tanışın. Onu henüz 9 aylıkken ve uyuz hastasıyken sahiplendim. Şimdi 4 yaşında ve çok güzel tüyleri var. Benimle birlikte koltukta uzanıp televizyon izlemeyi çok seviyor. O benim her şeyim!"

4. Crash Davis

Oğlumun adı Crash Davis. Soldaki fotoğrafta henüz 8 aylıkken onu sahiplendiğim ilk günü görebilirsiniz. Sadece birkaç ay geçti ama her geçen gün daha da yakışıklı oluyor."

5. Boni

"Benim adım Boni ve aslen Meksikalıyım. Suistimal edildim ve yüz üstü bırakıldım ama Kanadalı yeni ailem beni iki tüylü abimle birlikte sahiplendi. Benim beyin deformitem ve nörolojik sorunlarım var ama bunlar beni durduramaz. Her gün ailemin yüzünü güldürüyorum. Benim gibi başka köpeklere de şans tanınmasını istiyorum."

6. Archie

"Oğlum Archie. Onu geçen yıl sahiplendim ve şu anda 6 yaşında. Onu sahiplendiğimde beş tane dişinin cekilmesi gerekiyordu ve başka sağlık sorunları vardı. Şimdi ise tamamen sağlıklı bir oğlan. Artık arkadaşlarıyla parkta zaman geçirmeyi ve sincap dostlarını çok seviyor."

7. Juno

"Juno'ya merhaba diyin. Kızım Kolombiya'da bir sokak köpeğiydi. Soldaki fotoğraf onu bulduğumuz ve dokuz yavrusuyla kurtardığımız gündü. Sağdaki ise şimdi bizimle Seattle'daki yaşantısından bir kare."

8. Mojo

"Onu sahiplendiğimizde kemikleri görünüyordu, şimdi ise o kadar mutlu ki..."

9. Larry

"Kedimiz Larry. Ben bir veterinerde çalışıyorum ve Larry hastanemize sahibinin birden fazla kez kaynar suya sokmasından dolayı gelmişti. Polisler sağ olsunlar bu hayvan eziyetine bir dur dedi ve onu sahiplenme şansı elde ettim!"

10. Bear

"Bizim küçük Bear'ımızı 2018'in Temmuz ayında sahiplenmiştik. Küçücük ama yuvarlak bir bir göbeği vardı. Hala çok tatlı ama artık o kadar da küçücük değil!"

11. George

"George terk edildiğinde ne bir yiyeceği, ne suyu ne de bir barınağı vardı. Onu o halde gördüğümde kurtarmak istedim. Önceki köpeğimin ölümünden dolayı yastaydım. Biz birlikte iyileştik, birbirimizin yaralarına merhem olduk. Artık onsuz bir hayat düşünemiyorum. Artık çok mutlu."

12. Clyde

"Clyde'ı bulduğumda terk edilmişti. Önce kaybolduğunu düşüp onu yerel bir barınağa bıraktım ama olayın peşini de bırakmadım. Sonradan anladım ki eski sahipleri onu terk etmiş. Ben de onu sahiplendim. Şimdi iki kardeşiyle birlikte mutlu mesut yaşıyoruz."

13. Beanz

"Onu bulduğumuzda iki patisi donmuş ve kuyruğunun amputasyon olması gerekiyordu. Ameliyat olduktan sonraki sürecimiz oldukça zor geçmiş olsa da artık Beanz çok mutlu!"

14. Stinkerbell

"Stinkerbell kurtarılmış bir kedi. Onu bulduğumuzda oldukça kötü bir enfeksiyon geçirmişti ve neredeyse ölüyordu. Şu anda 3 yaşında bir kedi olmasına rağmen büyüklüğü 6 aylık bir kedi kadar. Kendisi şimdiye kadar gördüğüm en sevgi dolu, şefkatli ve mutlu kedi."

15. Olive

img.buzzfeed.com

"Olive'i sahiplenmeye karar verdiğimizde bir bodrum katında 5 yıl boyunca kötü koşullarda yaşadığını öğrenmiştik. İlk başlarda çok ürkek ve utangaç olsa da onunla zaman geçirdikçe sevgi dolu ve neşeli bir köpeğe dönüştü. O bizim hayatımızdaki neşenin ta kendisi!"

16. June

"June ile tanışın! Yaşlı bir kadın onu çöpte bulmuş ve barınağa götürmüş. (Anne kediyi bulmaya çalışmışlar ama bulamamışlar.) Biz de onu sahiplenme kararı aldık."

17. Gus ve Gabby

"İki yılı aşkın süredir Gus ve Gabby bizimle birlikte. Bu sosyal izolasyonu biraz da olsa katlanılabilir kılıyorlar!"

18. Hank

"Oğlumun adı Hank ve kendisi barınağa getirilmeden önce vurulmuş bir köpek... İlk başlarda uzun adamlardan, kamyon seslerinden ve çöp kutularından bu yaşadıklarından dolayı çok korkuyordu. Ama artık herkese pati veriyor ve bebekleri öpüyor. Herkes Hank'ı tanıyor ve seviyor."

19. Denham

"Denham'ı bulduğumuzda boyununda bir zincir vardı ve boynunu sıkıyordu. Köpek dövüşü için eğitiliyordu ve biz onu kurtardık. Onu sahiplendiğimizde kemikleri sayılıyordu. Bu olayların üzerinden 6 yıl geçti ve artık Denham bu yaşananları unuttu. Artık çok huzurlu bir köpek!"

20. Penny

"Penny'i bundan üç yıl önce çöpten bir şeyler yerken buldum. Onu bulduğumda çok zayıf ve çok kirliydi. Hiç sevgi görmemişti. Birlikte iyileştik desek yalan olmaz. O benim şansım!"

21. Presley

"Persley benim ilk köpeğim. Onunla ilk tanıştığımızda çok gergindi hatta ilk hafta tek bir çıt bile çıkarmamıştı. Ama artık gördüğüm en neşeli köpekçik!" 

22. Bay Mittens

img.buzzfeed.com

"Bay Mittens evimize ilk geldiğinde önceki sahipleri hakkında neredeyse hiçbir bilgiye sahip değildik. Anlam veremediğimiz tek şey bu kadar neşe dolu bir kedinin nasıl terk edilebileceği...."

23. Muffin

"Bu benim tatlı kızım Muffin. Barınağa yerleştirilmeden önce 1 yıl kadar sokaklarda olduğu düşünülüyor. Onu o kadar çok seviyorum ki onu düşünürken gözlerim doluyor. Bir daha asla terk edilmeyecek."

24. Dolly

"Dolly'i ilk bulduğumuzda her yerini bit kaplamıştı. Şimdiyse o bir prenses!"

25. Sulley

"Benim kediciğim olan Sulley'i bulduğumuzda oldukça kötü bir durumdaydı. Onu yalnız bırakamazdım bundan dolayı da onu eve getirdim. Veterinerde tedavi gördü ve en yakın arkadaşım oldu."

26. Dakota

"O benim Dakotam. Soldaki fotoğraf onunla ilk tanıştığımız gündü. Sağ üstteki fotoğraf ise ona benimle gelmek isteyip istemediğini sorduğum an çekildi ve sağ alttaki fotoğraf ise yatakta yanıma geldiği ana ait..."

27. Chico

"Chico'yu sahiplendiğimizde oldukça kötü bir durumdaydı. Artık dünyanın en mutlu köpeği!"

28. Veee son olarak, Charlie

"Benim küçük kızım Charlie. Annem onu 2019 yılında yolda bulmuştu. Artık kendisi ailemizin bir parçası."

Eğer sizin de böyle bir hikayeniz varsa yorumlarda buluşalım...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
askito-muyum-ben

Ben de Niğde Ulukışla'da karların üstünde titrerken bulunmuş Mersin'e getirilip sahiplendirilmiş sonra o kişiler tarafından bakamıyorum diyerek geri getirmiş dişi bir terrier sahiplendim yeni yakın. Adını Kontes koydum tam olarak daha yeni alıştık birbirimize bir görseniz tüyleri düz ve beyaz gözleri yeşil-ela arası kulakları ve burnu sütlü kahve rengi bir kulağı dik öbürü yatık asiri tatlı bir şey 😍

olivebaby

9 numara ne öyle ya oturup ağlıycaktım hayvanı kaynar suyla yıkamak ne. benim de kedim var en ufak yerine bişey olunca içim gidiyo çünkü benim sorumluluğumda

nazli-sevim

annem isten eve gelirken içinde olduğu taksi kırmızı isikta durmuş. annem o sirada yol kenarında el kadar sarman kuzumu görünce dayanamamış inip almis ve eve getirmişti... Avuc ici kadardı cok susamış 10 dakika boyunca kafasini sudan kaldimamisti. İsmini Nauska koyduk. cok kedi besledik baktik ama o kadar cana yakin ve zeki bir bebek görmemiştim... ne mi oldu? ara sira diğer kedimiz bal totoro ile sokaga çıkar gezip gelirlerdi, bir gun Totoro gezmeden eve geldi ama Nauska gelmedi... Nauska sokağa birakilan zehirli bir yiyecek yüzünden zehirlenerek öldü. gunlerce ağladık. o zehirli yiyecegi sokağa bırakanın allah belasını versin... seni hala özlüyorum Nauskam

selot

tam bu sosyal ızalasyonun basladıgı pazartesıden oncekı haftasonu kopek sahıplendım. zamanında evde bakalın border kolı cınsı bı kopek. tınercılerın elınden kurtardık. asırı uyuzu bı ton hastalıgı var. suan evde beraber 3. haftamız. bu fotolardakı değişim gerceklesıyor. bırbırımıze cok ıı geldık. ozelıkle bu corona donemını onun sayesınde kafayı yemeden atlatıyorum. boyle bı hayvan kurtarmak sahıplenmek muhtesem bı duygu. boyle bı duyguyu yaşamadan ölmeyın derım ben..

ktl1313

13 yıl bizimle yaşayan bir dostumuz vardı.geçen sene vefat etti ne yazık ki.evimizden bir anne bir baba yada bir kardeş eksildi.hatıraları evin her duvarında olsa da sonsuza kadar onu özleyeceğimizi biliyorum.ve yukarıda ki canlıları ve onlara yapılanları görünce,insan oldugum için bir kez daha utandım.bu dünyanın en kötü en vicdansız en ahlaksız canlısı insandır.hiç kimse kusura bakmasın.

Görüş Bildir