Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sağlık Bakanı Açıkladı! 2018 Sonuna Kadar 6500 Personel Alımı Yapılacak, Peki Alımlar Hangi Alanda ve Başvurular Ne Zaman?

0PAYLAŞIM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca beklenen haberi açıkladı. Sağlık Bakanlığı 2018 yılının sonuna kadar 6500 personel alımı gerçekleştirecek. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı hangi alanlarda olacak? Personel alımı nasıl olacak? Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek çalışan alımı ne zaman başlıyor? Ayrıca 2019'da ad 25 bin sağlık personelinin istihdam edileceğini söyleyen bakanın flaş açıklamaları sizlerle.

2018'in sonuna kadar 6500 kişinin istihdam edileceğini açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 2019'da da 25 bin personel atamasının gerçekleşeceğini paylaştı.

Şu anda 3.500 kişinin alımının tamamlanmak üzere olduğunu dile getiren Bakan, toplamda 10.000 kişilik alımın yıl sonunda tamamlanacağını duyurdu.

Peki alımlar hangi alanlarda olacak? Fahrettin Koca'nın açıklamasına göre 2018 sonuna kadar acil tıp teknisyeni, veri analizi yapan işletmen, ambulans şoförü, yardımcı klinik elemanı gibi birçok alanda alımlar gerçekleşecek.

Sağlık Bakanlığı göreve başlamak için başvuru tarihleri 13.12.2018 – 27.12.2018 arasında olacak.
Başvurular için, Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesindeki duyuruları takip edebilirsiniz.

Alımların 2019'da da devam edeceğini belirten Koca, pratisyen hekim, uzman hekim ve diş hekimi, eczacı gibi alanlarda toplam 25 bin alımın gerçekleştirileceğini duyurdu.

Bunun dışındaki sağlık çalışanlarıyla ilgili de çalışmaların devam ettiğini belirten bakan seneye daha farklı alanlarda alımlar gerçekleşebileceği sinyalini de verdi.

8 şehir hastanesinin hasta kabulüne başladığını belirten Sağlık Bakanı, Ankaralıların da merakla beklediği Bilkent şehir hastanesinin de yakın zamanda hizmete başlayacağını söyledi.

"2019’da açmayı planladığımız şehir hastanelerimiz ve kendi genel bütçemizden yaptığımız hastanelerimizin açılışı da olacak.Bu çerçevede, 2019 içinde olabilecek alımlarla ilgili de bir çalışma içindeyiz.__"

Ayrıca bakan, sağlıkta şiddetin önüne geçilmesi adına sağlık çalışanlarına yönelik şiddete karşı alınan tedbirlerin yürürlüğe girdiğini ekledi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir