Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sadece Gerçek Ruh Hastalarının Başarılı Olduğu Bu Psikoloji Testini Geçebilir misin?

9.1bPAYLAŞIM

Psikoloji, bireyin bilişsel süreçlerini ve davranışlarını inceleyen bilim dalıdır; gözlem, ikna edicilik ve güzel konuşma bu bilimin en önemli noktalarıdır. 

Psikoloji, her şeydir. 

Bakalım, siz psikoloji hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz!

1. ''Harfrelin yrelerini algliama da ceiklen zourlk, yamza ve oukma ekksiligi'' olarak bilinen hastalık hangisidir desek?

2. Kader denildiği zaman sana yaptığı çağrışımı sorsak?

3. Panik ataklara neden olabilen, insanları sevdiklerinden uzaklaştıran, şeytan korkusu ve şeytandan korkmak gibi isimlerle bilinen fobi hangisidir?

4. Gerçek denilen şey sence nedir?

5. Freud'a göre kişilik hangi yaşa kadar oluşur?

6. Rehinelerin kendilerini rehin alan kişiye karşı empati hissetmesi ve onunla bir bağ kurup pozitif duygular içine girmesine ne denir?

7. Biraz da bilgi soralım: Stanford hapishane deneyi olarak geçen ve tarihin en acımasızlarından kabul edilen deneyin uygulayacısı olan ünlü psikolog kimdir?

Sigmund Freud
Stanley Milgram
Harry Harlow
Philipp Zimbardo

8. Peki, hangisi zihin felsefesinin temel sorularından birisi değildir?

Zihinsel manada düşünmek, hissetmek, algılamak, hatırlamak nedir?
Bilgi, varlık, olgu nedir?
Zihinsel durumların doğadaki yeri nedir?
Zihinle madde arasındaki ilişki nedir?

9. Son soru: Konuşurken ya da bir şey yaparken, bastırılmış isteklerinizi açığa vuran bir hata yapma durumu aşağıdakilerden hangisinin tanımıdır?

Psikoloji fakiri!

Hayatında hiç açığını bir türlü kapatamadığın bir boşluk ya da insanlara anlam veremediğin, ilişkilerinde tanımlayamadığın, ne olduğunu anlayamadığın şeyler var mı? Ki bu sonuçlara göre olduğunu tahmin ediyoruz. Bizce psikolojiye biraz ilgi göstermende fayda var. ''Ne işime yarayacak aman ne yapayım'' diyebilirsin ama unutma psikoloji fenerini nereye tutarsan tut orada ya unutulmuş ya da fark edilmemiş bambaşka şeyler görebilirsin. Azıcık bir çaba ile hayatındaki gölgelerin yavaş yavaş aydınlanmaya başladığını göreceksin. Hatta hadi hemen, şimdi başla!

Tam bağımsız ruh hastası!

Hayatta en önemli amacımızın mutlu olmak ve bunun temelininse kendimizi tanımak, ilişkilerimizi doğru yorumlayabilmek, davranışların ana nedenlerini anlayabilmekten geçtiğini çözmüşsün ve bunun için psikoloji konusunda her şeye hakimsin! Ayrıca empati denilen kavramın, sadece ‘kendini karşındakinin yerine koymak’tan çok daha öte ve komplike bir şey olduğunun farkındalığında olan birisin. Empati yapmanın, karşındaki insanın hislerini değil, duygu ve düşüncelerini de simüle etmeyi gerektirdiğini biliyorsun. Bu yer yer sana zorluk çıkarsa bile onu da ayarında kullanabilmeyi başarabiliyorsun. En önemlisi de, bir insanın kendi hissettiklerinin sebebini anlayabilme hazzına sahipsin.

Delirerek ölecek bir sosyopatsın!

Psikoloji ile ilgili olma konusunu aşmış, bunu çoktan hayatına da uygulamaya başlamışsın. Sosyal algıları oldukça yüksek; soru sorma ve merak etme yeteneğini kaybetmemiş bir bireysin. Düşünce birikimlerinden yeni bir düşünce yaratabildiğin, ortaya farklı sentezler koyabildiğin, düşünülmeyeni düşünen ya da söylenemeyeni söyleyen biri olduğun için çevrendekiler daima senin bakış açına ve fikirlerine ihtiyaç duyuyor. Ön yargıları ve tabuları geride bırakabildiğin için insanları çevrene kolayca dahil edip herkesi olduğu gibi kabul edebiliyorsun. Kalıplaşmış hiçbir düşünceyi kabul etmediğin için kendi fikirlerinin yanı sıra başkalarının fikirlerini de dinlemeyi seven bir yapın var.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
birisi-ve-birsey

manyakmısınız lan?

Gizli Kullanıcı

Tam bağımsız ruh hastası! Biri Bu Soy Adının Hakkını Vermeliydi Zaten !

onediocom-bokunu-artik-kullanm

Delirerek ölecek bir sosyopatsın!

enes_aktekin

Hayatında hiç açığını bir türlü kapatamadığın bir boşluk ya da insanlara anlam veremediğin, ilişkilerinde tanımlayamadığın, ne olduğunu anlayamadığın şeyler var mı? Ki bu sonuçlara göre olduğunu tahmin ediyoruz. Bizce psikolojiye biraz ilgi göstermende fayda var. ''Ne işime ya rayacak aman ne yapayım'' diyebilirsin ama unutma psikoloji fenerini nereye tutarsan tut orada ya unutulmuş ya da fark edilmemiş bambaşka şeyler görebilirsin. Azıcık bir çaba ile hayatındaki gölgelerin yavaş yavaş aydınlanmaya başladığını göreceksin. Hatta hadi hemen, şimdi başla! BEN NEDEN BU KADAR SİNİRLİYİM O ZAMAN???

yildiz-hilal-gungunes

ya üff yaaaaa.Her 2 şekildede delirerek ölcemişim ya.

Görüş Bildir