Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sadece "Aşırı Düşünenlerin" Anlayabileceği 18 Şey

 > 
66bPAYLAŞIM

Beyniniz düşünmekten erimek üzere, kendinize bu kötülüğü yapmaktan vazgeçin.

1. Her şeyin altında bir anlam aramanız, genelde komplo teorileri ve bir kısa mesajdaki en ufak bir noktanın bile ne demek istediğiyle ilgili beyin patlatmanızla sonuçlanıyor.

2. Hayatınızdaki her kötü durumu olduğundan 100 kat daha ağır bir şekilde yaşıyorsunuz.

3. Bir şeyleri asla akışına bırakamıyorsunuz. Çünkü eğer sorunların detaylarının üstünden defalarca geçerseniz, belki sonucu değiştirir ya da bir sonuç getirir diye umuyorsunuz.

4. Muhtemelen hayatınızdaki hiçbir şeyden "emin" olmadınız. Okulunuzu seçmeden tutun, sevgilinize, markette alacağınız kepekli ekmek türüne ve hatta o gün ne giyeceğinize kadar hep endişe ve kararsızlık içerisinde oldunuz.

5. İnsanların paylaştığı şarkı sözlerinde aslında ne ima ettiklerine dair öyle isabetli fikirleriniz var ki; bu konuda Master yapmış kadar oldunuz.

www.funnyjunk.com

6. Genellikle kritik düşünceleriniz isabetli olsa bile, yüzleşmeniz gereken en ağır gerçek; her şeyin altında derin bir anlam, bir gizem, bir başka ima bulunmadığı ve bunu kimsenin değil, sadece sizin fark etmiş olmanız yanılsaması.

7. Bir durum ya da ilişkiniz hakkında sürekli düşünüp taşınmalarınızı, yakınmalarınızı veya sadece hiçbir yere varmayacağını bile bile aynı konuşmaları, "aşırı düşünmelerinizi" paylaştığınızı bıkmadan dinleyen arkadaşlarınıza minnettarsınız.

8. Sürekli screenshot'larla ve canlı detaylarla, hayatınızda olup bitenleri arkadaşlarınıza danışmak, sizin için gündelik bir rutin.

9. Birinin kullandığı bir kelime eğer başka bir tarafa çekilebiliyorsa, mutlaka onu oraya çekecek, yanlış anlayacak ve bütün gününüzü kendinizi sersemletene kadar düşünerek geçireceksiniz.

s15.photobucket.com

10. Attığınız mesajlardan pişmanlık duymak, e-postalarınızı yazarken tereddüt etmek, twitlerinizi silip yeniden yazmak, bunların hepsi sizin işiniz. Çünkü söyleyebileceğinizi söylediğinizden daha farklı yapabilirdiniz ve yapmalıydınız da!

11. Gece içtikten sonra ertesi gün hissettiğiniz baş ağrısı vb. "Ya dün gece sarhoşken bilmemkimi arayıp bunları bunları saysaydım? Tam bir gerizekalı gibi görünürdüm." diyerek oluşturduğunuz korku ve paranoyanın yanında bir hiç.

12. Uyumak, sizin için en ama en zor şeylerden biri. Çünkü karanlıkta sessizce uzanmak, kimseler ya da bir şeyler tarafından bölünmeden düşünmek için ideal bir zaman.

13. Her durumun en ama en kötü senaryosuyla sonuçlanacağına kendinizi ikna etmiş durumdasınız.

14. Sosyal medya sizin için tam bir mayın tarlası. Her twitin altında kendinizle ilgili bir anlam, bir kötü ifade arıyorsunuz. Hele ki kullanılan emoji'lerden, birinin hayatınızın aşkına yavşayıp yavşamadığını tahlil etmeye çalışıyorsunuz.

15. Eğer biri sizden ayrılırsa, ya da reddederse, bunun attığınız yüzlerce tutarsız adım yüzünden olduğuna kendinizi ikna ediyorsunuz.

16. Bir arkadaşınıza gururla "Bak bu insan bunu derken bunu kastetti, çözdüm işte!" deyince, "Ya abi aşırı ince düşünüyorsun, eminim aklının ucundan bile geçmemiştir yapma bu eziyeti kendine." tarzı cevaplarla karşılaşıp duruyorsunuz.

17. Birinin sizinle ilgili bir konuda yaptığı yorumun her açısı hakkında o kadar düşünüyorsunuz ki, kendinizi ikna edecek bir açıklama bulana kadar işkenceye devam ediyorsunuz.

18. Allah muhafaza eğer biri sizi Twitter ya da Instagram'dan unfollow ederse, kim ve neden olduğunu buluncaya kadar uyuyamazsınız.

,

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
eyup-coskun3

kısacası paranoyak olmuşuz

yakup-demir6

Çok düşünen insanların sorunu bunu alışkanlık haline getirmek ve vazgeçmemektir. Düşünmeden hareket etme diyenlere inat düşünmekten hareket edemez hale gelmektir. Hayatta ki en önemli prensibimiz az düşünüp çok yapmak olmalı.

kadir-kul

ben de diğerleri niye hiç benim kadar düşünmüyor diye düşünürdüm hep.

omer.f.ozer.92

ben düşünüyorum

nevalyaprak

En zoru uyku.. zaten 3 saatlik uykuyla duruyorum bi gaza gelip Nightcore- I kill 'cause I'M HUngry* dinleyip birden Olanlaaaar olmayanlaaar diye kafayı buldum... Düşünmeden olmuyor bi ben miyim? *bkz:Alttan Alttan Şarkı Önerisi Koymak Bkz:Kendini Ekşide Sanmalar

vamonos

o değilde sabah uyanıp sonra uyumaya çalışırken kafamda canlandırdığım senaryoları yazıp film çeksem gişe rekoru kırardı herhalde. Herneyse düşünmek iyidir aslında ama çoğu zarar be hele ki hiç işe yaramayacağını bilmek çok zor.

Görüş Bildir