Sadece 1,5 Lira ile Daha İyi Bir Dünya! Bir Tık ile Sen de Bir Çocuğun Karnını Doyurabilirsin

-

Dünyada binlerce aç çocuk var. Siz de onlara yardım etmek ister misiniz? Hadi içeriği okuyun...

Açlık, hala dünyadaki en büyük sorunlardan biri. Küresel ısınma, savaşlar, ekonomi gibi sebepler nedeniyle pek çok insan bu sorunla yüzleşiyor.

Özellikle de çocuklar bu durumdan çok etkileniyor. Birleşmiş Milletler'in açıkladığı son verilere göre dünya üzerinde her 7 kişiden biri açlıkla mücadele ediyor.

Birçoğumuz bu konuda bir şeyler yapmak istiyoruz ama bazen destek verebiliyoruz bazen de bu konuda tam olarak nereye başvuracağımızı bilemiyoruz.

Ama artık yepyeni bir uygulama var ve sadece 1 tık ile bir çocuğun karnını doyurabiliyorsunuz. Dünyadaki açlık sorununa siz de bireysel olarak destek verebilirsiniz. Nasıl mı?

Birleşmiş Milletler 2015 yılında "Share The Meal" isimli bir aplikasyon geliştirdi. Günde sadece 1,5TL ile dünyanın diğer ucundaki bir çocuğun karnını doyurabilirsiniz.

‘Açlığa karşı mücadelede siz de yer alın.‘ sözleriyle Apple tarafından öne çıkarılan uygulamayı hemen indirebilir, 1 günden 1 yıla kadar değişen zaman aralıklarında yemek yardımı yapabilirsiniz.

Çocukların 1 gün, 1 hafta, 1 ay, 3 ay, 6 ay ya da 1 yıl için yiyecek ihtiyacını karşılayabildiğiniz uygulamada; bağış yaptıktan sonra gerçek bir çocuğun fotoğrafı ve hikayesinin olduğu bir ekran geliyor.

"ShareTheMeal" uygulamasını indirdiğinizde dilerseniz Facebook ile giriş yapıp arkadaşlarınızın bağışlarını da takip edebiliyorsunuz.

Şimdilik sadece İngilizce olarak hem Android hem de iOS için yayında olan uygulama ile 1,5 TL karşılığında bir çocuğun öğününde ne gibi yiyecekler olduğunu, nasıl bir yardımda bulunduğunuzu görebiliyorsunuz.

Hatta uygulama içerisinde aylık bağış topluluğu olan "Sofra" seçeneğine dahil olursanız bir aileye nasıl destek olduğunuzu hikaye ve fotoğraflarla da gözlemleyebilirsiniz.

Dünya üzerinde 1 milyondan fazla kullanıcısı olan uygulama ile bugüne kadar 25 milyon 300 binin üzerinde öğün bağışı yapılmış. Bu rakamları an be an siteden takip edebilirsiniz.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz...

Sosyal medyadan da pek çok insan yaptığı bağışları paylaşıyor.

Böylece çevrelerini de bu faydalı uygulamaya davet ediyorlar.

Sıcak bir yemeğe tüm çocukların ihtiyacı var. Siz de bu uygulamayı indirip bir çocuğun karnını doyurabilir, açlıkla mücadele eden ülkelere destek olabilirsiniz.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz...

Bir çocuğun gülümsemesi, yeryüzündeki umudun yeniden yeşermesidir...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozturk-sadri-alisik

telefon dediğin zamazingo işe yarayacak bişe oldu nihayet ama gel gör ki 1 senedir telefonum yok, iş yerinde çalındıktan sonra yenisini almadım

vemrv

Oğlumun ilk yaş günü için böyle bir fikrimiz vardı bu da çok güzel bir tesadüf oldu. Bir fidan ve bir kaşık çorba inşlh güvenilir bir uygulamadır.

snryldz

Bu insanları aç bırakanların, yine bu insanları kurtarmaya çalıştığına inanmalı mıyız? Keşke Birleşmiş Milletler ibaresini görmeseydim...

walter-sullivan

Dünyada iyilik var arkadaşlar. Sandığımız kadarda kötü bir dünyada değiliz aslında biz. Dünyayı güzelleştirmek adına en azından ufak bir adım..

alp_er

güzel bi uygulama ama güvenilirlik tartışılır.

Başlıklar

AndroidAppleBirleşmiş MilletlerFacebookiOSyiyecek
Görüş Bildir