Görüş Bildir
Haberler
Sabahları daha erken kalkmanın 7 yolu

Sabahları daha erken kalkmanın 7 yolu

uplifers .com
19.06.2014 - 11:23

Hafta içi erken başlayan çalışma saatleri, hepimizi erken uyanmaya zorluyor. Güne daha enerjik başlamak ve motive olabilmek için, sabahları keyifle uyanmanız şart. Peki zorlanmak yerine, erken kalkmayı alışkanlık haline getirmeye ne dersiniz?

Bugünün Cumartesi olması, sizi şaşırtmasın. Hafta sonları erken kalkmak, sizi sandığınızdan daha çok mutlu edecek. Dinlenmenin tek yolu uyumak değil, hatta ihtiyacınızdan fazla uyumak, enerjinizi düşürücü bir etkendir. Erken kalkmak ise, daha çok işinizi halletmenizi sağlar ve daha çok vaktiniz olduğunu hissettirir. Kendinize vakit ayırmak kadar dinlendiren bir şey de olmadığından, erken kalkarak kazandığınız ekstra zamanı, bunun için kullanabilirsiniz.

Sabahları daha iyi uyanmanıza ve erken kalkmayı alışkanlık haline getirmenize yardımcı olacak öneriler;

  • Küçük adımlarla başlayın. Eğer erken uyanmayı alışkanlık haline getirmek istiyorsanız, normalde uyandığınız saatten 15 dakika daha erken uyanmakla başlayın. Birkaç gün içinde, vücudunuz bu zamanlamaya alıştıktan sonra, alarmınızı bir 15 dakika daha erkene alın. Bu yöntemi, uyanmak istediğiniz saate ulaşana kadar tekrarlayın.

  • Daha erken yatın. Erken uyumayı sevmiyor olabilirsiniz. Ancak geç yatıp erken kalkmaya çaıştığınız zaman, bir süre sonra vücudunuz yorgun düşecek ve birinden vazgeçmek zorunda kalacaksınız. Uyumasanız bile daha erken yatmak, vücudunuzu dinlendireceğinden, daha erken kalkmanıza yardımcı olacaktır.

  • Alarmınızı yatağınızdan uzak bir yere koyun. Alarmınızın elinizin altında olması, size alarmınızı kolayca erteleme ya da kapatma fırsatı verir. Ancak uzakta olursa, susturmak içn kalkmanız gerekir. Artık yapmanız gereken yataktan kalkmak değil,tekrar yatmamak.

  • Uyanır uyanmaz odadan çıkın. Kendinizi yatağa geri atmak için birçok sebep bulabilir ve kendinizi ikna edebilirsiniz. Bu nedenle, yataktan kalktığınız anda odadan çıkın.

Kaynak: http://www.uplifers.com/sabahlari-dah...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
3
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın