Görüş Bildir
Haberler
Saatlerce Havaalanında Bekletildiler: Galatasaray Yunanistan'a Alınmadı

etiket Saatlerce Havaalanında Bekletildiler: Galatasaray Yunanistan'a Alınmadı

Galatasaray kafilesi, Olympiakos maçı öncesi Yunanistan'daki görevlilerin yeni PCR testleri istemesi ve 2 saat havalimanında bekletilmesi nedeniyle İstanbul’a dönüş işlemlerini başlattı.

Yunanistan Sivil Savunma Bakanı ise Galatasaray'ın testen geçmeyi reddettiğini söyledi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Atina'ya inen sarı-kırmızılıların PCR testleri, Yunan yetkililer tarafından kabul edilmedi. Yaşanan sorunlar ve tavırlar nedeniyle Galatasaray, İstanbul'a dönme kararı aldı. Yaklaşık 2 saat havalimanında bekletilen kafile, geri dönüş işlemlerini başlattı.

Galatasaray Spor Kulübü, Yunanistan'da yaşananlarla ilgili bir açıklama paylaştı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Galatasaray Spor Kulübü, Yunanistan'da yaşananlarla ilgili bir açıklama paylaştı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

'Dostluk havasında bir hazırlık maçı oynamak için gittiğimiz Atina'da, bugün yaşanan olayla birlikte bir Türk takımına karşı net bir ayrımcılık yapılmıştır. Türkiye ve Yunanistan arasındaki mutat diplomatik uygulama dışına çıkılarak zaten uluslararası alanda 72 saat geçerli PCR testleri kabul edilmemiş, yeni test istenmiş, teknik direktörümüz Sayın Fatih Terim ve bazı oyuncularımızın test için yapıcı davranmaları ve ilgili işlemleri yapmalarına rağmen son derece yakışıksız, hatta küstahça bir üslupla davranılmış, çıkarılan zorluklar artarak devam etmiştir. Yunan gümrük personeli ve emniyet güçlerinin bu tavır, uygulama ve davranışını asla kabul etmiyoruz.

Türk bayrağını büyük gururla formasında taşıyan, Avrupa'da Türkiye'yi defalarca temsil eden Galatasaray, ilk kez böyle bir saygısızlığa maruz kalmıştır.

Yönetim Kurulu olarak, hocamızla yaptığımız değerlendirmeler sonucunda takımımızın derhal geri dönmesi kararını almış bulunuyoruz. Yapılan bu insan haklarına aykırı muamele için Yunan makam ve yetkililerinden ülkemiz adına özür bekliyoruz.

Bu süre zarfında olayın ilk anından itibaren bizleri yalnız bırakmayan, kafilemizle irtibatta olan, sorunu dostane ve diplomatik yollarla çözmeye çalışan, başta Dışişleri Bakanlığımız olmak üzere, tüm Türkiye Cumhuriyeti Devlet Kurum ve yetkililerine teşekkür ediyoruz.'

Galatasaray’ın Atina’dan 22.30'da kalkacak uçakla İstanbul'a geleceği bildirildi.

Galatasaray’ın Atina’dan 22.30'da kalkacak uçakla İstanbul'a geleceği bildirildi.

Testten geçmeyi reddettiler iddiası

Testten geçmeyi reddettiler iddiası

Yunanistan Sivil Savunma Bakanı Nikos Chardalias, yaptığı açıklamada 'Galatasaray kafilesinin hızlı bir testten geçmeyi reddetmesi üzerine, emrimle kafilenin ülkemize girmesine izin verilmedi. Halk sağlığını uyaran konularda yasaların uygulanması vazgeçilmezdir. Avrupa Birliği üyesi Yunanistan'da hem ülke sakinleri hem de ziyaretçileri için insan haklarına tamamen saygı duyulmaktadır' ifadelerini kullandı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
212
45
23
18
18
9
3
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
gizliyazarr

Bir çok kez yunanistana gittim aslında halkı bizlere karşı oldukça nazik ve saygılı ama hükümeti gerçekten aşırı ırkçı hiç hoş değil bunun takımı olmaz kime ... Devamını Gör

Gizem Yenikler

Hükümet konusunda çok haklısın katılıyorum umarım bu durum bir gün düzelir. Onun dışında halkı nazik saygılıydı bende sık sık gidiyorum ırkçılıkla hiç karşı... Devamını Gör

NightWolf

goduğumun sünnetsizleri

Nilay Bilgin

Çok lazım mk Yunanları. Avrupanın Züppe evlatları ceplerine para koyup bize dayılandırıyorlar.