Görüş Bildir
Haberler
RTÜK'ten Üç Kuruş Dizisine Ceza! Roman Vatandaşlara Yönelik Ayrımcı ve Aşağılayıcı Söylemler...

RTÜK'ten Üç Kuruş Dizisine Ceza! Roman Vatandaşlara Yönelik Ayrımcı ve Aşağılayıcı Söylemler...

Müge Kakşi
17.11.2021 - 22:56

SHOW TV'nin yeni dizisi Üç Kuruş kısa sürede izleyiciler tarafından oldukça beğenildi. Bir Roman mahallesinde yaşananları konu edinen dizi için CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu ve Roman Dernekleri Federasyonu şikâyette bulundu. RTÜK şikayetleri dikkate alarak dizideki Roman vatandaşlara yönelik söylemleri, “ayrımcı ve aşağılayıcı” olarak değerlendirdi ve diziye idari para cezası verdi. İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda

RTÜK'ten Üç Kuruşa Ceza

RTÜK'ten Üç Kuruşa Ceza

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu ve Roman Dernekleri Federasyonu’nun “Üç Kuruş” dizisi hakkındaki şikayet başvurusunu değerlendiren RTÜK, dizideki Roman vatandaşlara yönelik söylemleri, “ayrımcı ve aşağılayıcı” olarak değerlendirdi. Dizideki şiddet sahnelerinin de Roman toplumunun yaşamını kötü gösterdiği belirtildi.

SHOW TV'ye Ağır İdari Para Cezası

SHOW TV'ye Ağır İdari Para Cezası

RTÜK, dizideki argo kullanımının yoğunluğu, kavga görüntülerinin sıklığı ile kadını aşağılayan ve güçsüz gösteren sahneleri yasa ihlali olarak değerlendirdi. “Kadına şiddet/taciz” ve 'karşılıklı şiddet' ile ilgili sahnelerin izleyicilerin söz konusu durumları normalleştirmelerine, içselleştirmelerine ve şiddetin gerçek dünyada yer bulmasına yol açacak bir etkiye sebep olabileceğine kanaat getiren RTÜK, yayıncı kuruluş SHOW TV’ye ağır idari para cezası verilmesine karar verdi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
3
2
2
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Hay sizin duyarınıza... cin geneler bile bu kadar simardiysa ...