RTÜK'ten Songül Karlı'ya Ceza

6PAYLAŞIM

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Songül Karlı'nın Kanaltürk'teki programına, eşini 43 yerinden tornavidayla yaralayan kişiyi konuk almasını 'şiddeti teşvik ettiği' gerekçesiyle ceza verdi. RTÜK, kanalın geçen ayki reklam gelirlerinin yüzde ikisine el koyacak.

Radyo Televizyon Üst Kurulu, boşanmak isteyen eşini 43 yerinden yaralayan Yakup Kara'yı canlı yayına çıkaran 'Songül Karlı ile yendiden' programı için 'müeyyide' kararı verildi.

Radyo Televizyon Üst Kurulu; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın iki eşini öldürmüş bir kişinin konuk edilmesi nedeniyle şikayet ettiği Seda Sayan ve Songül Karlı'nın programıyla ilgili kararı gündeme aldı.

Songül Karlı'nın programını yayınlandığı televizyona 'kadına yönelik baskının özendirilmesi' gerekçesiyle ceza verildi.

Seda Sayan'ın programıyla ilgili kararın ise haftaya kaldığı açıklandı.

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş ve HDP PM üyesi Pınar Akdemir, eşini 43 yerinden tornavidayla yaralayan Yakup Kara'nın Kanaltürk'te Songül Karlı ile Yeniden programına çıkması konusunda RTÜK'e başvuruda bulunmuştu.

Seda Sayan'ın programına iki eşini öldürmüş birini çıkarması büyük bir tartışma yaratmıştı.

Bunun üzerine, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, "Seda Sayan Show" programını RTÜK'e Twitter hesabı üzerinden şikayet etmişti.

Demokrat Haber

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir