Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Rorschach Mürekkep Testi'ne Göre En Büyük Korkun Ne?

10bPAYLAŞIM

İsviçreli psikiyatrist Hermann Rorschach tarafından geliştirilen ve deneklerin algılarını mürekkep lekelerini kullanarak analiz eden psikolojik bir test olan Rorschach Mürekkep Testi ile en büyük korkunu sana söylüyoruz! Hazır mısın?

Not: Bu test tamamen eğlence amaçlı olup gerçek Rorschach Mürekkep Lekesi Testi için konunun uzmanı psikolog ve psikiyatristlere başvurmanız uygun olacaktır.

1. Bu mürekkep lekesine baktığında ilk olarak ne görüyorsun?

2. Peki bunda?

3. Dikkatlice bak ve öyle cevap ver.

4. Bu resim sana neyi çağrıştırıyor?

5. Burada neyi görüyorsun peki?

6. Resme odaklan ve gördüğün şeyi bize söyle.

7. Zihnin burada aşağıdakilerden hangisini görüyor acaba?

8. Bu resimde?

9. Bunda?

10. Peki bu?

11. Son olarak bu resme bak ve sonucu görelim artık.

Aldatılmak!

Senin en büyük korkun aldatılmak! İnsanlara fazla güveniyor ve bu güvenini boşa çıkarmalarından endişe duyuyorsun. Bir gün aldatılmak senin kabuslarındaki ilk senaryo. İnsanlara karşı sıcak ve açık sözlü olmanın cezasını çekmek istemiyorsun. Bir gün aldatılırsan bunu atlatman hiç de kolay olmayacak. Bunu bildiğinden bu konuda oldukça temkinlisin.

Sevdiğin birini kaybetmek!

Senin en büyük korkun sevdiğini birin kaybetmek! Olur da bir gün bunun başına gelme ihtimali seni içten içe yiyip bitiriyor. Etrafındaki insanlara oldukça düşkünsün ve onlara karşı korumacısın. Bir gün kötü bir haber almak ve elinden bir şey gelmeden onları yitirmek senin kabuslarının tepesindeki senaryo. Ölüm fikrini bir türlü hazmedemiyorsun. Kendin konusundan o kadar korkak değilsin ama sevdiklerin olmadan yaşama fikri sana ağır geliyor.

Yalnızlık!

Senin en büyük korkun yalnızlık! Bir gün çevrendeki herkesi bir şekilde yitirip bir başına kalma fikri sana oldukça korkunç geliyor. Sen kalabalıkları seviyorsun. Etrafında insanlar olması, onlarla bir şeyleri paylaşmak, onlara sırtını yaslamak sana kendini güvende hissettiriyor. Hele ki hayatına giren o özel insanın varlığı seni hayata bağlayan yegane şeylerden. Ancak bir gün kimsesiz kalmak, hem sevdiklerin hem de hayatındaki "o" insan olmadan bir başına yaşlanmak senin en büyük kabuslarından.

Reddedilmek!

Senin en büyük korkun reddedilmek! Özgüveni yüksek bir insansın. Kendine güvenin tam. Hatta bir miktar kendini beğenmiş bile diyebiliriz senin için. O yüzden reddedilmek sana korkunç geliyor. Bunu bir yenilgi olarak görüyorsun ve anlam veremiyorsun. Bu karşı cins tarafından reddedilmek de olabilir iddialı olduğun bir iş görüşmesinde de. Reddedildiğin zaman dünya orada duracakmış gibi hissediyorsun. Sana "hayır" denmesi senin en büyük kabuslarının başında geliyor.

Yanlış anlaşılmak!

Senin en büyük korkun yanlış anlaşılmak! Olur da bir gün yapmadığın bir şey yüzünden suçlanır ya da söylemediğin bir şey yüzünden zor duruma düşer ve kendini insanlara inandıramazsan bu senin felaketin olur. Bundan da her şeyden daha çok korkuyorsun. İnce ruhlu bir inansın. Kendini ifade ederken de son derece özenlisin. Ancak olur da her şeye rağmen yanlış anlaşılırım diye endişe etmekten de geri duramıyorsun.

Topluluk önünde konuşmak!

Senin en büyük korkun topluluk önünde konuşmak! Aslında insanlarla iletişimin gayet iyi. Kendini ifade etmekte de sıkıntı yaşamıyorsun. Ancak kalabalık bir grup insanın karşısında konuşmak senin için adeta bir kabus. Elin ayağın birbirine dolaşıyor, midene kramplar giriyor, soğuk terler döküyorsun... O konuşmayı yapmanın fikri bile seni korkutmaya yetiyor. Sana dikilmiş gözler ve sessizce ne söyleyeceğini bekleyen insanların karşısında tek başına olmak senin en büyük kabusun.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
muge-keskin

kim korkmaz ki yalnızlıktan

emir-karayazi

la git ya

andrey-wisniewski

Yanlış anlaşılmak!-hep yanlış anlaşıldığım için problem yok.

spacewhore

evet biraz öyle oluyor

sude-yagmur-balci

Aldatılmak!

cupcakedeniz

ben bi shit görmüyorum desem?

Görüş Bildir