Robin Hood Bu Kez Diyarbakır'da: Bazı Bakkalları Gezen Hayırsever, 12 Bin 500 Liralık Borcu Sildi

 > 
1.2bPAYLAŞIM

İstanbul'un yoksul mahallelerinde zaman zaman ortaya çıkan ve kendine Robin Hood diyen hayırsever, bu defa Diyarbakır'da ortaya çıktı. Bazı bakkalları gezen hayırsever, 12 bin 500 liralık borcu sildirdi.

Veresiye defterinin yapraklarını kopararak yaktı

İHA'nın aktardığı bilgiye göre, Robin Hood olarak bilinen gizemli hayırsever, Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesindeki Fiskaya Mahallesi'nde ortaya çıktı.

Vatandaşların 12 bin 500 liralık borcunu sildiren Robin Hood, hem borçluların hem de esnafın yüzünü güldürdü.

"Herkes 'Allah ondan razı olsun' diyor"

Bakkal Mehmet Kızılhan, birinin gelerek, mahallenin tüm borçlarını sileceğini söylediğini ifade etti. Kızılhan, muhabirlere şu açıklamayı yaptı:

"Biri geldi, haber verdi, bu mahallenin borçlarının hepsini sileceğini söyledi. Bende gel dedim, yan komşum olan berberi çağırdım. Defterimi kontrol etti, toplam 12 bin 500 lira paramı peşin verip borç kağıtlarını yırtıp aldı. Kim buraya borcunu ödemeye gelirse borçlarının silindiğini söylüyorum, herkes 'Allah ondan razı olsun' diyor. Kiminin borcu 500 lira, kiminin 100 lira, hepsini sildi"

"Uzun boylu, esmer biri"

Borçları sildiren kişiyi gören berber Adnan Katmer ise, "Geçenlerde bir yardımsever gelip burada vatandaşlarımızın borçlarını sildi, Allah ondan razı olsun. Uzun boylu, esmer biriydi. Vatandaşların borcunu silenden Allah razı olsun" dedi.

Mahalleli borçlarının sildirildiğine inanmadı

Borçlu olan vatandaşlardan İrfan Yapan, borcunun silindiğine inanmayıp tekrar baktığını söyledi. Yapan şu sözlerle duygularını özetledi:

Geçen camiye gittim, millet birinin gelip mahallenin borçlarını sildiğini söyledi, bende çok inanmadım, gelip sordum 'Borcum ne kadar' diye. Borcumun olmadığını söyledi. Ben o anda sevindim, Allah razı olsun borcumu sildi. Ben bu yaşıma kadar ilk kez böyle bir şey gördüm. Ben şeker, yağ, çorba gibi şeyler almıştım, o adamı görürsem çok teşekkür edeceğim

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir