Risk Almayın! Onedio İlişki Uzmanlarından Nasıl Evlenme Teklifi ETMEMENİZ Gerektiğine Dair İpuçları!

312PAYLAŞIM

Sosyal medya hayatımıza girdiğinden beri evlilik teklifleri de eskiye kıyasla daha havalı, daha gösterişli! Çünkü artık sadece iki kişinin anısı olarak kalmıyor, "O AN" paylaşım platformlarından tüm dünyaya yayılıyor!

Peki ya kayıt altındayken reddedilirseniz? 

Sizlerin böyle kötü bir deneyim, ömür boyu unutulmayacak bir kırılma yaşamamanız için Onedio olarak bu taşın altına da elimizi koyduk. İşte hayatınızı değiştirecek o teklifi yaparken, hatalara düşmemeniz için dikkat etmeniz gereken başlıca detaylar!

Evlilik teklifini uluorta yapmak istemeniz normal, çünkü bu adeta "aşkını dünyaya haykırmak"... Kesinlikle çok romantik!

Haklısınız!

Kayıt altına almakta da haklısınız; kim böyle bir anıyı yıllar sonra bile tekrar tekrar izlemek istemez ki?!

Kısacası; evlilik teklifini başkalarının gözü önünde etmekte ve kayıt altına almakta hiç ama hiç sakınca yok! Mesele, bunu hangi şartlar altında gerçekleştireceğiniz...

Olmaz olmaz demeyin! Evlilik teklifi reddedilen insanların sayısı fazlaca yüksek!

Sevgiliniz, sizi çok seviyor ve asla uluorta rezil olmanızı istemiyor olabilir... Yine de böylesine hayat değiştirecek ciddiyette bir karar, sırf "ayıp olmasın" diye geçiştirilmez. Löpçük gibi kalıverirsiniz valla. Kırılan kalbi bir şekilde toparlarsınız ama o kırılan egoyu eski haline getirmek biraz zaman alabilir.

O yüzden; kulak verin bu sözlerimize!

Öncelikli ve ilk madde: Öncelikle sevgilinizin sizinle evlenip evlenmek istemeyeceği konusunda kendinize dürüst olun!

Özellikle erkeklerin büyük bir çoğunluğu; sevgililerinin evliliğe dünden razı, hatta hayattaki en çok istedikleri şeyin bu olduğu yanılgısına düşebiliyorlar. Oysa sevgiliniz belki sizin henüz hazır olmadığınızı, içine bazı şeylerin henüz sinmediğini düşünüyordur. Yani diz çöküp yüzüğü çıkarttığınız zaman sevgilinizin adeta piyangoyu kazanmış gibi uçuşarak zıplayacağını düşünmeniz; koca bir yanılgı olabilir.

Önce bir oturun, düşünün. "Bu kız benimle gerçekten evlenmek ister mi? Benden iyi bir koca olacağını düşünür mü?" diye sorgulayın ve içinizde en ufak bir şüphe dahi varsa, biraz zaman verin!

Tamam sürprizi bozmak istemiyorsunuz, çok şaşırsın istiyorsunuz ama yine de önceden bir çıtlatın!

Böyle büyük bir kararı vermeden önce ailesine danışmak isteyebilir mesela. Teklifi kabul etse dahi "ama önce bir annemle babamla konuşmam lazım" gibi bir cevap hevesini erteleyip stresinizi arttırırken, bu güzel hatıraya gölge düşürebilir. Sonuçta Türkiye'de yaşıyoruz. Çoğu kadın evine parmağında yüzükle dönüp "evleniyorum!!!!" diyemiyor o Hollywood filmlerindeki gibi! 😂

Evlilik sinyalleri olduğunu bilsin, kendini, çevresini ve hayatını hazırlasın!

Diyelim ki sevgilinizin sizinle evlenmek istediğine eminsiniz... Yine de zamanlama çok ama çok önemli!

Asla ama asla yapmamanız gereken şey:

Kavga ettikten, bir yaramazlık yaptıktan, onu bir şekilde kızdırdıktan - üzdükten sonra karşısına yüzükle çıkmak! 

Evlilik teklifini, bir kadının aşırı istediği bir şey olarak görüp, affedilmek - telafi etmek için bir koz olarak görürseniz; bu evliliği ciddiye almadığınız mesajını verecektir.

Unutmayın; evlilik teklifi sizin "hadi tamam, al yüzüğü, evlenelim" tavrıyla vereceğiniz bir lütuf değil, karşınızdaki insanla bir ömrü paylaşma arzunuzu sunmanızdır. Siz de istekli olmalısınız. Evlilik teklifi, stratejik bir hamle değildir. Şımarmayın yani! 

Reddedilirsiniz. Üzülürsünüz.

Günümüz ilişkilerinde en çok yapılan hata: Kötü giden ilişkiyi kurtarmak için yapılan evlenme teklifi...

Bu yolda çok kalpler kırıldı! Ah!

Hemen o an reddedilmeseniz bile, zaten kötü giden ilişkiye bir de evlilik stresi eklemek tek kelimeyle intihar

Zaman verin, dramatik hareketlerden kaçının.

Bir diğer büyük hata: Sevgilinizin mezuniyet ya da ödül töreni gibi özel günlerinde teklifte bulunmak biraz nahoş bir hareket!

Bırakın sevgiliniz o uzuuuun yıllar çalıştığı ve türlü emekler döktüğü o alandaki başarısını kutlasın, övgülerini alsın, günün yıldızı olsun, kendisiyle gurur duysun. Böyle bir günde açık bir evlilik teklifi yapmanız, ya sizin teklifinizi ya da sevgilinizin o günkü özel anını gölgede bırakacaktır. Geçmişe bakınca da karman çorman bir anı olarak kalacaktır. Boş verin, siz farklı bir gün seçin!

Bakın Rihanna bile Drake'i bu yüzden reddetti!

Bazı insanlara emrivaki taktiği sökmez!

Bu büyük bir kumardır! 

"Ne de olsa böyle görkemli bir teklife herkesin içinde hayır diyemez" diyorsanız, çok da emin olmayın. 

Ayrıca evet dese bile, sırf emrivakiyle kabul etmek durumunda kalmış o evlilikten ne hayır gelir Allah aşkına?!

Olayı kişisel gösterinize çevirmeyin...

Pek çok kişi bunu yapıyor. Oturduk ve son yılların evlilik teklifi videolarını inceledik; çoğu erkek elinde mikrofon ile adeta seyircilere konuşuyor ve sevgilisinin gözlerinin içine bakmayı dahi unutuyor. Bu sizin bir şovunuz değil, sevgiliniz de yardımcı kadın oyuncu değil. Aşkınızı tüm dünyaya duyurmak istiyorsunuz okey ama önce sevgiliniz de ona karşı olduğunu hissetsin bizce!

Bazı insanlar utangaçtır, bazıları da abartıyı sevmez... Aklınızda bulunsun!

Sevgiliniz, herkes gibi kendi zevkleri, tercihleri olan bir insan. Ona "kadınlar gülleri sever, kadınlar şunu sever, kadın milleti böyledir" gibi dümdüz yaklaşır ve tüm klişeleri artarda dizip konfeti gibi üzerine patlatırsanız; sinir bozabilirsiniz. Siz "evet evet evet!!!" beklerken, karşınızdaki gözler devrilip, iç çekilebilir. Aman diyelim.

Kısacası ne yalvarır gibi ezilip büzelerek, ne de lütfeder gibi kasılarak durmamak lazım. Denge en önemlisi!

O yüzden etrafınızdaki kameranın ya da insanların gazına gelip tepkilerinizi aman abartmayın. Samimi olmak anahtar kelime burada.

Hiç mi doğru yolu yok?! Elbette var!

En sevdiğiniz aktiviteyi yaparken, sıradan bir günde ve etrafınızda güvendiğiniz - aile gibi gördüğünüz insanlar varken yapmak ikinizi de rahat hissettirecektir mesela!

Bir seyahate çıktığınızda yapmak ise en doğrusu! Yepyeni bir ülkeyi harika bir anıyla sahiplenmiş olursunuz!

Yeni bir yerleri keşfetme merakı, yeni bir hayata adım atma hevesi bir arada! Ne güzel!

Zaten birbiriniz için yaratılmışsanız, bu tavsiyelerin hiçbirine ihtiyaç dahi duymadan "evet evet evet!" der ve dedirtirsiniz!

Herkesi aşk bulsun! ❤️

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
harley-quinn

Hele bi sevgili bulak buraya da uğrar bi bakarız :DD

culog

Abartın abartın aferin.Zaten hisler önemli değil zamanlama önemli.Beni sevmese de olur yeter ki şekilli evlenme teklif etsin ben evlenirim diye düşünen var mı ya.Boşverin şekil şukul işlerini bir ömür insan olun yeter.

birinci-tekil-birey

Fakat harbiden çok tehlikeli durum aga.... Piç gibi kalma ihtimali var. Böyle bir halt yenecekse epey bi düşünüp irdelemek şart. Önce karşıdaki insanın evlilik konusuna bakışı çok önemli. Türkiye'de de kadınlar artık eskisi gibi değil. Eskiden çoğu kadının en büyük sorunsalı evlilik iken bu artık ön sıralarda değil. Bir çok kadın güçlü olmayı, kendine yetmeyi düşünüyor. Farklı öncelikleri var. Öyle çantada keklik hesabı yukarıdaki emrivakileri yapıp çok büyük sıçma riski oranı hayli yüksek.

can_can

Ne kadar gereksiz bir harekettir önünde diz çökmeler falan.. Ne yüz veriyorsunuz bu kadar?

Görüş Bildir