Görüş Bildir
Haberler
Rekabet Kurumu: 'WhatsApp'ın Gizlilik Sözleşmesi Türkiye'de Uygulanmayacak'

Rekabet Kurumu: 'WhatsApp'ın Gizlilik Sözleşmesi Türkiye'de Uygulanmayacak'

Rekabet Kurumu'nun başlattığı soruşturma kapsamında savunması alınan WhatsApp, güncellemenin Türkiye'de yürürlüğe girmeyeceğini bildirdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Dünya genelinde yaklaşık 2 milyar kişi tarafından kullanılan mesajlaşma platformu WhatsApp'ın, kullanıcılar tarafından tepki çeken gizlilik sözleşmesinin imzalanması için uzattığı süre 15 Mayıs’ta sona erdi. 

WhatsApp, sözleşmeyi onaylamayan kullanıcıların hesaplarında kısıtlamaya gideceğini açıkladı. Rekabet Kurumu, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin istisna tutulduğu gizlilik sözleşmesi nedeniyle ocak ayında soruşturma başlattı.

Türkiye'yi kapsamayacak

Türkiye'yi kapsamayacak

Rekabet Kurumu, soruşturma kapsamında geçtiğimiz günlerde şirketten konu ile ilgili bilgi talep etti. Beklenilen o bilgi ve belgeler kuruma ulaştı. Rekabet Kurumu'ndan alınan bilgiye göre WhatsApp, kullanıcılara zorunlu hale getirdiği gizlilik sözleşmesinde Türkiye yönünden geri adım attı. Bu kapsamda, sözleşmenin Türkiye'yi kapsamayacağını öğrenildi. Karar kapsamında WhatsApp, gizlilik sözleşmesini içeren bildirimleri kullanıcılara göndermeyeceğini ve güncellemenin Türkiye'de yürürlüğe girmeyeceğini bildirdi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
191
27
12
4
4
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Heisenberg

Aliyev'in, "Ne oldu Paşinyan" videosundaki gibiyim şu an. :D

Adige Shapsug

Lan ben ilk başta onayladım salak gibi keşke bekleseydim 😂

Putler

Aylar önce onaylayanlar muafiyetten muaf oldu şimdi. :DDD