Görüş Bildir
Haberler
Reina Katliamı Davasında Karar Açıklandı: 40 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet ve 1368 Yıl Hapis

Reina Katliamı Davasında Karar Açıklandı: 40 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet ve 1368 Yıl Hapis

Reina davasında karar açıklandı. Saldırgan Masharipova'a 40 kez müebbet ve 1368 yıl hapis cezası verildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısında bulunan salonda yapılan Ortaköy'deki eğlence merkezi Reina'da 2017 yılbaşı gecesi düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin duruşmada, sanıkların son savunmalarının alınmasının ardından hüküm açıklandı.

40 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis

40 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis

Mahkeme heyeti, saldırıyı gerçekleştiren sanık Abdulkadir Masharipov'u 'Anayasa'yı ihlal' ve 1'i polis memuru 39 kişiye karşı 'kasten öldürme' suçundan 40 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Sanık Masharipov'u 79 kişiye karşı 'öldürmeye teşebbüs' ile '6136 sayılı ateşli silahlar kanununa muhalefet' suçlarından 1368 yıl hapse mahkum eden heyet, sanığın tutukluluk halinin devamını kararlaştırdı.

'Kasten öldürmeye yardım, Anayasa'yı ihlale yardım'

'Kasten öldürmeye yardım, Anayasa'yı ihlale yardım'

Terör saldırısının planlayıcılarından olduğu ve Masharipov'a yardım ettiği gerekçesiyle tutuklu sanıklardan İlyas Mamaşaripov'u 'kasten öldürmeye yardım', 'Anayasa'yı ihlale yardım' ve 'kasten öldürmeye teşebbüse yardım' suçlarından 1432 yıl hapis cezasına çarptıran heyet, bu sanığın da tutukluluk halinin devamına hükmetti.

Sanıklardan 11'inin tüm suçlardan beraatine karar veren heyet, bazı sanıkları 'terör örgütü üyeliği' suçundan değişen oranlarda hapis cezasına çarptırdı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
193
41
7
7
6
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
daredevil.

Olay olduğunda üniversiteliydim, şimdi mezun oldum. Şu mahkeme niye bu kadar uzun sürdü? Çok mu zor oldu 1368 yıl hapisi vermek :) 1 ayda jet hızıyla görülen... Devamını Gör

k4dir

bu jet hızı zaten.. daha ne davalar var eheyyyy

Pasif Kullanıcı

CHP'li Didim Belediyesindeki tecavüz skandalının haberini yapacak mısınız?

Sefa Döner

Olay doğru mu yalan mı bilmiyorum lakin diğer şeyh yaptığı pisliği doğruladı yine de ona sahip çıkmaya devam ediyorlar.yayin yasağı filan geliyor. Ama chpde ... Devamını Gör

Halil Değerli

Yapanı bulmak önemli değil.... ....... YAPTIRAN önemli..... ......... Arka planda kimler var..... ....... Amaçları ne..... !!!!!!!??????? ....... 😡🤪