Psikolojimiz Bozuldu! Yaz Saati Uygulaması ve Sabah Karanlığına İsyanını Çekinmeden Dile Getiren 17 Kişi

-

Sabah evden çıkıyoruz karanlık, akşam eve dönüyoruz yine karanlık!

2 Ekim 2018 günü Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararıyla gün ışığından daha fazla yararlanabilmek için kalıcı yaz saati uygulamasına geçildi.

Tasarruf amacıyla yapılan bu kalıcı uygulama başlangıcından bu yana herkesi isyan ettirdi çünkü hava bir türlü aydınlanmıyor. Sabahın erken saatlerinde uyanarak işine ya da okuluna giden insanlar karanlıkta sokaklara düşüyor. Üstelik kış şartlarında buzlanmayla birlikte işler giderek zorlaşıyor. 

Tüm bunları yaşayan ve isyanını açıkça dile getiren insanları sizler için derledik...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
user.

Sabah uyanıyorum hava hala karanlık... Ve bu benim hala uyumam gerektiğini gösterdiği için her sabah zombi gibi işe geliyorum... Şu anda uyuyacak gibiyim...

enk-capital

Sanıyosunuz ki yaz saati yüzünden. Ülkenin geleceği kapkara. Bu karanlık ondan.

mamagang

asla halk için yapılan bir uygulama yok ülkede varmış gibi yapıyorlar sadece, damat kayınpederinden daha psikopat çoluk çocuk demiyorlar biz böyle uygun gördük protesto etmeyi aklınızdan bile geçirmeyin diye de ekranlarda tehdit ediyorlar nası kurtulucaz bilmem ama inş o günleri görmeden ölmem.

salih-yurtsever

Eğer bu uygulama guvenlik tehdidi veye cok buyuk ekonomik getirisi olmuyorsa derhal kaldırılsın biz akdenız insaniyız bızde üc gün hava kasvetlı oldu mu ne yapacagını sasırırız bır kiside bununla ılgılı kayda deger bır arastırma yapmamış o da ilginç.

elanonimo

araştırmalar genelde nasıl daha fazla para indiririz nasıl daha fazla kar ederiz amacıyla yapıldığından bizi pek siklerine takmıyorlar.

funda-dag

Ciddi soruyorum şu an... Bu uygulamanın gerçekten bir yararı olduğunu düşündülerse bu ne olabilir? Ben bulamıyorum; böyle alenen buna karar verdiler ve bundan sonra da değişiklik yapılmayacağı söylendi. Hangi mantıkla olabilir? Elektrik şirketlerinin kar etmesini demiyorum; ciddi ciddi mantıklı bir şey bulun bana ve "haa evet adalar haklıymış" diyebileyim. Zira ben bulamıyorum.

r.tunca.tutkun

damat elektrik enerji dağıtım ve üretim şirketi CEO'su, yeterince açık mı?

Görüş Bildir