Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Psikolojik Olarak Kendini Ne Kadar İfade Edebiliyorsun?

 > 
11bPAYLAŞIM

Sosyal yaşamda kendini ifade edebilmek büyük meziyet gerektirirken acaba sen bu konuda ne kadar yeteneklisin? Kendi yaşantının akışını ne kadar eline almışsın; ne kadar başkalarının davranışlarından etkileniyorsun?

Gelin, bu soruların cevabını biz verelim size...

1. Bu kartta ne görüyorsun?

Kızgın Surat
Melek Kanadı
Canavar
Yarasa Kanadı

2. Aşağıdaki mekanlardan seni en çok tedirgin eden hangisi?

Terkedilmiş Ev
Dipsiz Kuyu
Issız Mağara
Karanlık Zindan

3. Bu resim sana hangi rengi çağrıştırıyor?

Mavi
Bordo
Hardal
Mor

4. Zorlu zamanlardan geçtiğinde, nerede bulunmak, ne yapmak istersin?

Beni olduğum gibi kabul eden insanlara derdimi anlatırım
Kendimi rahatlatacak aktivitelere yönelirim
Sevdiğim insanlarla daha fazla vakit geçiririm
Kendi yağımda kavrulurum

5. Hangisi Freud'a göre suçluluk duygusunun ve ahlaki kavramların oluşmasından sorumlu benlik kavramı olarak tanımlanabilir?

6. Karta baktığında sana neyi çağrıştırıyor?

Anlamsız
Tehditkar Adam
Maske
Tehditkar Kadın

7. Aşağıdaki fobilerden hangilerine sahip olduğunuzu ya da yakın duyguları beslediğinizi sorsak?

Oyuncak Bebek Korkusu
Karanlık Korkusu
Yalnız Kalma Korkusu
Açık Alan Korkusu

8. Şu anda telefonuna baktığını ve bilmediğin bir numaradan, 5 tane cevapsız çağrı olduğunu düşünelim. Ne hissedersin?

9. Hangisi seni en çok üzer?

Beş Parasız Kalmak
Sevdiğin Birini Kaybetmek
Kör Olmak
Evsiz Kalmak

10. Son soru! Hararetli bir tartışmanın içinde hangi tavrı takınırsın?

Orta yolu bulmaya çalışırım.
İkna yeteneğimi kullanırım.
Mantık çizgisinden çıkmamaya çalışırım.
Demagoji yaparak üste çıkarım.

Senin Hala Umudun Var!

Senin insanlara çok zor güvenen bir yapın var. Kimseye kolay kolay güvenemediğinden içini de açmıyor, hissettiklerinden faklı davranıyorsun. Adeta kendine bir duvar örmüşsün ve kimsenin diğer tarafını görmesine izin vermiyorsun. Evet, kendini korumak için bunu yapıyor olabilirsin ama bu özelliğini biraz kırıp insanlara daha da açarsan kendini hayat senin için daha da yaşanabilir olacak.

Ah Bu Sen!

Sen içinden geldiği gibi yaşayan biri olsan da çoğu zaman karşındaki insanı incitmemek ya da yanlış anlaşılmamak adına hissettiklerini paylaşmıyorsun. Çok sevdiğin biri seni kırsa bile sırf onu üzmemek için bunu ona yansıtmıyorsun. Aynı zamanda kendi kendine yeteceğine inandığın için her zaman güçlü olmaya çalışıyor kolay kolay kimseden yardım istemiyorsun. Ancak kendine bu kadar bencilken, etrafına karşı öylesine şefkatlisin ki, birisi azıcık üzülse sığınacak liman olarak ilk sana geliyor. Ama unutma, her zaman iyi, kibar ya da başkalarına karşı düşünceli olmayabilirsin çünkü senin de her duyguyu yaşamaya hakkın var. Ve hiç kimsenin, senin duygularını göz ardı etmeye hakkı yok!

Olmazsan Olmaz!

Sen hayattan ve insanlardan beklentilerini çoktan belirlemişsin, ne istediğini çok iyi biliyorsun en önemlisi de duygularına sahip çıkıyorsun. Sınırlarını sağlam bir şekilde çizmişsin ve bu çizgiyi geçen biri olursa hak ettiği tepkiyi rahat ve doğru bir şekilde verebiliyorsun, aynı zamanda buna saygı duyan kişilere ise içini ve hayatını sonsuz bir içtenlik ile öylesine güzel açabiliyorsun ki insanlar, ’Senin Hayatında’ olmayı bir ayrıcalık olarak görüyor. İyiyi ve kötüyü ayırt etme yetisine sahip her insan gibi hem kendinin hem de çevrendekilerin zarar görmesini engellemeye çalışan bir kılavuzsun. Olmazsan olmaz!

11. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
burak-furkan-avan

6.sorudaki tavuk düzeltebilirmisiniz

orhan-ulusoy

Ah Bu Sen!

ilker-ozturk6

Olmazsam olmaz demek? :) Bal gibi olur bence. Hayat akıp geçer, bizde geçeceğiz, buna engel olabilecek biri bile yok. :)

hasan-yilmaz27

Olmazsan Olmaz! Sen hayattan ve insanlardan beklentilerini çoktan belirlemişsin, ne istediğini çok iyi biliyorsun en önemlisi de duygularına sahip çıkıyorsun. Sınırlarını sağlam bir şekilde çizmişsin ve bu çizgiyi geçen biri olursa hak ettiği tepkiyi rahat ve doğru bir şekilde verebiliyorsun, aynı zamanda buna saygı duyan kişilere ise içini ve hayatını sonsuz bir içtenlik ile öylesine güzel açabiliyorsun ki insanlar, ’Senin Hayatında’ olmayı bir ayrıcalık olarak görüyor. İyiyi ve kötüyü ayırt etme yetisine sahip her insan gibi hem kendinin hem de çevrendekilerin zarar görmesini engellemeye çalışan bir kılavuzsun. Olmazsan olmaz!

asosyalkitabur

Ah bu ben! Bu sonuç kesinlikle doğru.

Görüş Bildir