Prens William ve Harry Anneleri Prenses Diana ile Olan Hatıralarını 20 Yıl Sonra Sevenlerine Açtı

-

1997 yılında bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden 'sarayın asi kızı' Prenses Diana'yı bu kez oğulları sayesinde anıyoruz. Kensington Sarayı ile birlikte prensesin hayatını konu alan bir belgesele konuşan Prens William ve Prens Harry anneleriyle olan en özel hatıralarını sevenleriyle paylaştı. Sizler için BuzzFeed'den derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/ikrd/princes-wi...

Wales Prensesi, İngiliz Kraliyet ailesinin en çok konuşulan üyesi Prenses Diana 31 Ağustos 1997'de hayatını kaybetti.

Prensesin ölümünün 20. yıldönümüne bir ay kala oğulları Prens William ve Prens Harry Kensington Sarayı'nın en özel aile fotoğraflarını sevenleriyle paylaştı.

Kensington Sarayı'nın resmi Twitter sayfasından yapılan paylaşımda şu sözler yer alıyor;

"Dükümüz ve Prens Harry, rahmetli Wales Prensesi Diana'nın kişisel fotoğraf albümünden 3 fotoğrafı paylaşmaktan memnuniyet duyar."

Yakında 'Kraliyetin asi mensubu' olarak bilinen prenses hakkında İngiliz televizyonunda bir belgesel yayına girecek.

Her iki prens de bu televizyon programında anneleriyle olan ilişkilerinden bahsediyor.

Diana, Annemiz: Yaşamı ve Mirası adlı belgeselde Prens Harry annesini 'tam bir çocuk, sahip olacağınız en yaramaz ebeveyn' olarak tanımlıyor. 

"Onun gülüşünü hiç unutmuyorum. Öyle delicesine gülerdi ki mutluluğu yüzünden okunurdu. En önemli öğütlerinden biri 'istediğin kadar yaramazlık yapabilirsin, sadece yakalanma'ydı."

"Biz futbol oynarken bizi izlemeye gelirdi, çoraplarımızın içine gizlice şeker sokardı," - Prens Harry.

Belgeselde Diana'nın her iki oğlu da onunla ilgili en özel, en güzel anılarını paylaşacak.

Cambridge Dükü Prens William da muhtemelen annesinin ona hazırladığı komik bir anısından bahsediyor.

"12 - 13 yaşlarındaydım. Okuldan eve geldiğimde Cindy Crawford, Christy Turlington ve Naomi Campbell'i merdivenlerin başında dikilirken buldum. O yaşta ne yaparsınız, duvarımda hepsinin posterleri var o zamanlar. Ne yapacağımı bilemedim, sanırım yukarı çıkarken merdivenden düştüm." 

Prens Harry'nin anlattığına göre iki genç adam da aradan geçen 20 yıla rağmen anneleri hakkında pek konuşamamışlar.

"Hala çok hassas bir konu, yani bugüne kadar. Aslında hala çok hassas bir konu."

Prens William: "Onunla ilgili onca güzel şeyi hatırlamak çok iyi geliyor."

William bu fotoğrafa baktıkları anda Harry'ye şöyle diyor;

"İster inan ister inanma ama bu fotoğrafta ikimiz de varız, sen onun karnındasın." 

William ayrıca annesiyle olan son telefon konuşmasını da hatırladığını anlatıyor. İki erkek kardeş kuzenleriyle oyun oynadığı için Paris'teki anneleriyle telefonda konuşmak istememiş, bu da onların Prenses Diana'yla son konuşmaları olmuştu.

Bu belgeselde Prens Harry de o telefon konuşmasını kısa tuttuğu için pişmanlığını dile getiriyor.

"Şimdi geriye dönüp baktığımda, inanılmaz derecede zor. Hayatımın geri kalanını bununla yaşamak zorundayım, annemle son kez konuştuğumu bilmiyordum, o gece hayatını kaybedeceği hakkında ufacık bir şüphem bile olsa o sohbet ne kadar farklı olurdu."

Prenses Diana'yı bütün dünya iyi kalpliliğiyle sevmişti.

Eminiz hayatta olsaydı iki oğluyla da gurur duyardı!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aysenur-bayirli1

prenste olsan dünyanın en zengin prestijli insanı da olsan annen olmayınca bir şeyler eksik kalıyor tamamlanmıyor

Gizli Kullanıcı

iyiliğe dair ne varsa hepsini öldürmeye çalıştılar;sırf kendinden olanlar yaşasınlar diye.ingiliz felsefesi olmak ya da olmamak üzerine kuruludur ancak göremedikleri bir şey var.önemli olan olmak ya da olmamak değildir,önemli olan nasıl olduğundur.diğer türlü olmasan da olur.

mmurat

İngiliz Derin Devleti ve Kraliçe erbabı darwinist, rumi, faşist ve materyalisttir. Bu sömürge imparatorluğunun özellikle Afrika ve Ortadoğuda uyguladıklarını anlatmama gerek yok. Prenses Diana bu ideolojinin bir parçası olmak istemedi, insanları sömürmeyi değil, yardım etmeyi tercih etti. Kraliyet sarayı lordları gibi ırk üstünlüğü saplantısına girmedi. Nitekim sonucunda Müslüman biriyle ilişki yaşaması Kraliyet açısından felaket görülüyorken, birde Müslüman olduğunun anlaşılması kaleminin kırılmasına neden oldu. Bunun duyulmaması için Diana'yı şehit ettiler. www.ingilizderindevleti.net

aysegul-cemre-kalender

Ne kadar güzel bir kadın ve ne kadar kötü bir kader. Herhalde Diana'nın en talihsiz anı prens ile evlenmekti. Şerefsiz bir de böyle bir kadını aldattı....

bwk

kendi derdimiz bitti ingiliz kraliyet ailesinin anıları kaldı aq

countess-rain

Azıcık insan olmak, duyarlı olmak çok zor değil mi...

bwk

insanlık ne zamandan beri ingiliz kraliyet aileisnin anılarından geçer oldu? isteyen gidip mezarınıda ziyaret etsin yazdığım da ne var garip olan ? yalansa yalan de yanlışsa yanlış de...bak bugün herkese kendince bir şeyler öğretmeye çalışan senin kendi ülkenin insanlarına motosiklet ve trafik konusunda hayati bilgiler ve eğitim vermeye çalışan dağ gibi gencecik adam vefat etmiş duyarlılık insanlık dersi vereceksen önce git de ilgili başlığa bir "Allah rahmet eylesin" yaz hayır duan olsun kalkıp ingiliz kraliyet ailesinin muhabbetiyle insanlık dersi verme

countess-rain

İnsan olmak ikisi için de üzülmektir. Biri için Allah Rahmet eylesin deyip, o içerikten çıkıp bir diğerine duyarsız olmak değildir.

Görüş Bildir