Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Pratik Çözümler Hayat Kurtarıyor! Akıllıca Fikirleriyle Gönlümüze Taht Kuran 17 Restoran

1.4bPAYLAŞIM

Gördükten sonra "Neden tüm restoranlarda yok bunlar?" gibi düşüncelere kapılacağınıza eminiz. BuzzFeed'den sizler için derlediğimiz bu pratik ve güzel düşünceleri barındıran fotoğrafların sahipleri bizlere kapılarını açıyor.

Hadi bir göz atalım :)

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/jonmichaelpoff/...

1. Masalarda bulunan bu küçük telefon odacığı ile telefonunuza herhangi bir şey dökülmesini engelleyebilirsiniz.

2. Bu kekler için restoran değişik bir fikre kapılmış. Üzerinde bulunan renklerle kenarından mı yoksa ortasından mı yemek istediğinizi belirtebiliyorsunuz.

3. Bu yaratıcı sosluk ile müşteriler rahatlıkla diledikleri sosu alabiliyor.

4. Bir suşi restoranında bulunan bu lavabo muslukları oldukça ilginç. Kokusuz sabunla elinizi yıkamanızı sağlayan "yemekten önce" musluğu ve "yemekten sonra" musluğu ile değişik bir hava katmış :)

5. Bu restoran, içerisinde alkol ölçen bir makineye sahip. Böylelikle alkol kullanan müşteri güvenli bir şekilde araba kullanabilecek mi bunu öğrenmiş oluyor.

6. Çocukları da düşünmüş olan bu restoran, masalarına altıgen şeklinde boyama kalemleri koymayı uygun görmüş. Böylelikle kalemlerin masadan yuvarlanıp düşmesi de engellenmiş oluyor. Mantıklı :)

7. Elinizi kaldırıp garsonla göz göze gelme yarışına son verdirmek isteyen restoranımız bunun yerine küçük çağrı zilleri ile olayı çözmüş. Hesap, garson ya da vazgeç tuşu ile bağırmaya ya da el kaldırmaya son.

8. Bu Japon restoranı, yemeklerini lezzetlerine göre bir grafik haline getirmiş. Böylelikle müşterinin de çalışanların da işini kolaylaştırmışa benziyor.

9. Bu sandalyelerin altında bulunan küçük göze eşyalarınızı koyup güvenli hale getirebilirsiniz.

10. Bir restoran düşünün her masasında bira dağıtıcı var. İnanılmazz!

11. Hesabı ayrı ayrı ödemek istediğimizde bu durum garson için de bizim için de zulüm olabiliyor. Bu restoran bu durumdan sıkılmış olacak ki, hesap tutacaklarına küçük hesap makineleri koymayı ihmal etmemiş.

12. Kimisinin gıcığına giden kimisi için de önemli olmayan bir durumla karşı karşıyayız. Bu restoran hesap ya da bahşiş alırken müşterilerinden matematiksel hesap yapmalarını istemiş.

13. Patates kızartmaları düşmesin diye masasına bunun için bölme yapan ve kağıtlarını da ona göre tasarlayan güzel bir restoran örneği :)

14. Belli ki bu restoran tuvalet kağıdı yetersizliğinden fazlaca sıkılmış ve tuvaletlerine 20 ayrı bölme yaparak hepsine tuvalet kağıdı yerleştirmeyi uygun görmüş.

15. Bu tuvaletlerin diğerlerinden farkı var. Ellerinizle kapıyı açmak yerine ayağınızla basarak açabiliyorsunuz böylelikle ellerinizi tekrar kirletmemiş oluyorsunuz.

16. Limon çekirdekleri ile mücadele vermek yerine limonlarına ufak fileler geçiren bu restoran, çekirdeklerin düşmesini engelleyen bir yola başvurmuş. Ne harika değil mi?

17. Sonunda biri bunu akıl etmiş! Açılmayan soslar için her masasında makas bulunduran bu restoranı ayakta alkışlıyoruz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ntyz

#14 hiç hijyenik değil bence. Ya gıcık biri tükürdüyse, sümüğünü sildiyse, pis elleriyle dokunduysa? :O Ayrıca toz birikebilir üstlerinde.

hic-iste

#12 de müşterilerden hesap yapmasını falan istememiş yüzde 15, 18 veya 20 bahşiş vermek istediğinde ne kadar ödemesi gerektiğini göstermiş.

aondur

17 çok başarılı olmuş...

birinci-tekil-birey

Zekice çözümler. Fakat sosluk, boya kalemleri, makaslar, hesap tutacağı gibi şeyleri yürüten de çıkıyordur (Not: Emin olun bu restoran malzemesini hacılama işi bize özgü değil )

bigheart_littlebaby

kleptoman insanlar her yerden çıkıyor aman dikkat fdsfddf

ntyz

Uygar Aytun; yazdığına bir örnek vermek isterim. Patronun otelleri mevcut ve ailesi, kardeşleri, anası, babası, başka misafirleri arada gelir kalır otellerde ve dönüşleri de küçük bir törenle gerçekleşir genelde. Hepimiz hazır olda bekler, her şeylerini önceden ayarlar, her yeri ayağa kaldırırız. Bir gün annesi ve kardeşi dönerken, havalimanı güvenlik kapısından geçtiklerinde, kardeşin çantası x-ray cihazında uzun kaldı. Güvenlik geldi dedi ki '' çantanızda çatal bıçak takımı mı var'' tabi kardeş şaşkın, anne de savunmada. Anne '' ne işi var çantamızda çatal bıçak takımının?'' diye kükredi. Güvenlik çantayı açınca her şey ortaya çıktı tabi. Kendi otellerinden peçetesiyle birlikte takımı atmış çantaya, küllük, tuzluk vs. de çıktı tabi. Ben durumu idare etmeye çalışıyorum tabi güvenliğe rezil olmayalım diye çünkü onlar da biliyorlar patronun anasıyla kardeşi olduklarını. Yani diyeceğim o ki bu hastalık zengin fakir dinlemiyor.;)

birinci-tekil-birey

ahahaha :) Gözüken o . Baksanıza insanlar kendi kendilerinden çalmışlar.

yasminkoasg

şu limon olayına bi kaç restoran da denk geldim çok ince düşünce çekirdekleri düşmesin diye fileye sarılmış sıkıyorsun mis gibi ohh ne çekirdek derdi var ne başka bişey :)

Görüş Bildir