Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hedonist Yaşam Tarzıyla Nam Salmıştı: Playboy'un Kurucusu Hugh Hefner Yaşama Veda Etti

 > 
151PAYLAŞIM

Playboy'un kurucusu Hugh Hefner hayata veda etti. Şirketinden yapılan açıklamada Hefner'in evinde doğal nedenlerle yaşamını yitirdiği duyuruldu. 

Hefner 91 yaşındaydı...

Oğlu Cooper Hefner, pek çok kişinin babasının yokluğunu derinden hissedeceğini açıkladı.

Babasının "bir medya öncüsü" olarak etkili ve sıra dışı hayatı olduğunu söyleyen Cooper Hefner, babasını "ifade özgürlüğü, sivil haklar ve cinsel özgürlük savunucusu" olarak tanımladı.

Hefner, Playboy dergisini 1953 yılında evinin mutfağında hazırlamaya başlamıştı. Annesinden aldığı 1.000 dolarla ilk sayıyı yayınladı.

İlk sayıda kapak resmi olarak bir Marilyn Monroe fotoğrafını kullandı.

Yıllar içinde Playboy dünya çapında en fazla satan erkek dergisi haline geldi ve zirveye ulaştığı dönemde ayda 7 milyon kopya satar oldu.

Kurduğu şirket, kumarhaneler ve gece kulüplerini de içeren bir imparatorluğa dönüştü.

Hefer, önemli bilimkurgunun yazarlarından Ray Bradburry’nin kimsenin yayınlamak istemediği Fahrenheit 451 adlı eserini, ilk kez Playboy dergisinde yayınladı.

Hefner, Playboy modelleriyle birlikte olmuş ve evlenmiş, son yıllarını verdiği dev partilerle geçirmişti.

Genellikle ipek pijamalarla poz veren Hefner, hedonist yaşam tarzıyla nam salmıştı.

2009 yılında Marilyn Monroe'nun mezarının yanındaki yeri satın aldı ve sordu: "Kim sonsuza kadar Marilyn Monroe’nun yanında yatmak istemez ki?"

Hefner'in ardından sosyal medyada yorumlar, mesajlar, paylaşımlar 👇

Kaynak: BBC Türkçe, Reuters

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir