Görüş Bildir
Haberler
Perinçek O Tartışmayı Anlattı: 'Birand Senaryoyu Önceden Hazırladı'

Perinçek O Tartışmayı Anlattı: 'Birand Senaryoyu Önceden Hazırladı'

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ertuğrul Kürkçü ile yaşadığı ve viral haline gelen tartışmayla ilgili konuştu. Yanlış anlaşıldığını belirten Perinçek, Kürkçü için, '12 Mart döneminde sosyalist olmaktan pişman olduğunu söyledi. Abdülhamid'i de savundu. Suç mu? Değil ama onun kimliğine devrimciliğine ters bir olay' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek katıldığı canlı yayında Ertuğrul Kürkçü ile yaşadığı tartışmaya ilişkin açıklama yaptı.

Taha Hüseyin Karagöz'ün, sosyal medyada en çok izlenen videolar arasında yer alan 'Abdülhamid'i savundun' tartışmasının öncesinde neler yaşandığını sorması üzerine Perinçek, yanlış anlaşıldığını belirtti. 

Kürkçü'yü 'PKK yandaşı' olmakla suçlayan Perinçek, 'Tartıştığımız sırada, 'Kürdistan' ismiyle ikinci İsrail Devleti kuruluyordu. PKK onları destekliyordu. Tartışma oradan koptu' dedi.

"Arkadaşlarını satıp samalığa kaçan bir insan"

"Arkadaşlarını satıp samalığa kaçan bir insan"

Tartışmanın temelinde ABD olduğunu ifade eden Perinçek, 'O program önceden hazırlanmıştı. Mehmet Ali Birand o senaryoyu hazırladı. 'Bu şahısları karşıma oturtuyorsan edepli bir tartışma zor' dedim. Korkmadığım için ikiye tek olmasına rağmen programa gittim' ifadelerini kullandı.

Oradaki çarpışmanın Türkiye ile ABD arasında olduğunu belirten Perinçek, 'Kürkçü, PKK'nın tayin ettiği bir vekil. Arkadaşlarını satıp samalığa kaçan bir insan, konu Abdülhamid'i savunmak değildi yani, o onun bir parçası. 12 Mart döneminde sosyalist olmaktan pişman olduğunu söyledi. Abdülhamid'i de savundu. Suç mu? Değil ama onun kimliğine devrimciliğine ters bir olay. O tartışmanın orasında onları söylemek zorunda kaldım' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
13
2
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın