Penelope Cruz ve Javier Bardem'e, Jon Voight'ten Sert Tepki

 > -
Penelope Cruz ve Javier Bardem'e, Jon Voight'ten Sert Tepki

İsrail’in Filistine yönelik saldırılarını soykırım diye niteleyen Hollwood’un İspanyol çifti Penelope Cruz ve Javier Bardem’e Angelina Jolie’nin babası Oscar ödüllü aktör Jon Voight’den ağır bir tepki geldi.

ABD’de yayınlanan Variety ve The Hollywood’a “Cahiller “ başlıklı bir mektup gönderen Jon Voight, İspanyol çifte ve İspanyollara yönelik sert ifadeler kullandı. Voight “Benim adım Jon Voight” başlığı ile kaleme aldığı yazısında, Penelope Cruz ve Javier Bardem’in antisemist ifadeler kullanarak yazdığı mektubun kendisinde büyük acı yarattığını ve onlara karşı kızgınlıktan da öte duygular taşımaya başladığını söyleyen Voight, “Dua edinki Amerika gibi demokratik bir ülkede yaşayarak üne kavuşup zengin oldunuz. Aynı şeyi, Suriye’de, İran’da, Lübnan’da yapabilir miydiniz?” dedi.

Jon Voight, “Ortadoğu’nun tek demokratik ülkesi olan İsrail’i korumak yerine onu aşağılamayı seçtiniz, bu davranışınızdan dolayı utanmalısınız, sözlerinizi geri alarak İsrail halkından özür dilemelisiniz” dedi.

Voight’in sözlerine geniş yer veren İspanyol medyası ise Oscarlı aktöre ateş püskürdü. Esas cahilin Voight olduğunu savunan gazeteler İspanyol halkının Filistin’in yanında olduğunu hatırlattılar. Penelope Cruz ve Javier Bardem ise Jon Voight’a yönelik henüz bir açıklama yapmadı.

Zete

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir