Paranı En Çok Neye Harcıyorsun?

98PAYLAŞIM

Nereye gidiyor bu kadar para sorusunun cevabını söylüyoruz!

1. Cinsiyetini seçer misin?

2. Yaşını da seç.

3. Hangi alanda çalışıyorsun?

Eğitim
Sanat
Finans
Sağlık
Hizmet
Öğrenciyim ben.

4. Hayalindeki tatili bize tanımlar mısın?

5. Diyelim ki en yakın arkadaşlarınla beraber bir proje yaptınız ama neredeyse her şeyini sen halletin, patronun takım arkadaşlarını değerlendirmeni istedi...

Hepimiz eşit derecede emek verdik.
Takım arkadaşlarım olmasaydı, başaramazdık.
Elimizden geleni yaptık, önümüzdeki maçlara bakacağız.
Lütfen, değerlendirmeyi takım arkadaşlarım yapsın.
Arkadaşlarım sadece önemli noktalarda yardımcı oldular.
Benden duymuş olmayın ama hiçbiri bir şey yapmadı.

6. Dışarı çıkmayı ne kadar seviyorsun. Bizim için puanlar mısın?

Nefret ederim.
Bayılırım.

7. Hayatını kim için feda edersin? Bir seçim yap!

Annem
Babam
Kardeşim
Dostum
Sevgilim

8. Son olarak parayla saadet olur mu?

Olmaz!
Öyle bir olur ki!
Para benim için bir araç. Sağlığımız, huzurumuz olsun.

Makyaj malzemelerine!

Senin bütçenin çoğu makyaj malzemelerine gidiyor. Makyaj malzemeleri resmen senin cüzdanındaki kara delik! Evde olsa bile gördükçe dayanamıyorsun ve bir anda kendini mağazada buluyorsun. Para biriktirmek istiyorsan önceliğin bu alışkanlığından kurtulmak olmalı!

Dışarıda yemek yemeye!

Paranın yarısından fazlasını dışarıda yemek yemeye harcıyorsun. Evde mis gibi annenin yemekleri varken ne gerek var dışarıda yemeye? Hem dışarıda yediklerin sağlığına da zarar. İçine ne koyuyorlar nasıl pişiriyorlar belli değil. Tamamen bitir demiyoruz ama en azından sıklığı azalt. Hem sağlığın hem de cüzdanın için bunu yapman şart!

Kıyafet alışverişine!

Giyim mağazaları senin sayende her geçen gün daha da büyüyor :) Aldanma artık şu koskocaman yazan indirim tabelalarına. Hayır dolabında kıyafetten kapanmıyor artık. İhtiyacın olduğunda çık bir kere de al. Ama sen her dışarı çıktığında bu bataklığa düşüyorsun. Bu alışkanlığından kurtulursan çok güzel bir şekilde para biriktirebilirsin!

Alkol ve sigaraya!

Maalesef paranın büyük bir kısmı alkol ve sigara harcamalarına gidiyor. Bu alışkanlıklarından vazgeçersen her şeyden önce daha sağlıklı bir insan olacaksın. Tamamen bırakamasan da en azından azaltmayı denemelisin. Sonrasında zaten benim neden bu kadar çok param var diye düşünmeye başlayacaksın :)

Ulaşım!

Sen paranın çoğunu ulaşımda harcayıp bitiriyorsun. Yürüme mesafesinde olan yerlere taksi kullanıyorsun. Aynı rotada daha ucuza toplu ulaşım varken sen yine taksi kullanıyorsun. Yani paran olsa helikopterle gidecek kadar rahatına düşkünsün o kadar diyelim :) Biraz daha fazla toplu ulaşım kullanırsan senin de paran birikebilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yagmur-nalbant

Alkol ve sigara mı? İkisinden de nefret ederim. Hadi onu da geçtim, 13 YAŞINDAYIM BEN WTF

naz-basdas

Makyaj olmamış :S (verince veririm ama cidden çok fazla almam çünkü aldıktan sonra bitmesi zaman alıyor :))

george-best1

Maalesef paranın büyük bir kısmı alkol ve sigara harcamalarına gidiyor. Bu alışkanlıklarından vazgeçersen her şeyden önce daha sağlıklı bir insan olacaksın. Tamamen bırakamasan da en azından azaltmayı denemelisin. Sonrasında zaten benim neden bu kadar çok param var diye düşünmeye başlayacaksın :) İyi dedin kral.

Gizli Kullanıcı

Dışarıda yemek yemeye! Paranın yarısından fazlasını dışarıda yemek yemeye harcıyorsun. Evde mis gibi annenin yemekleri varken ne gerek var dışarıda yemeye? Hem dışarıda yediklerin sağlığına da zarar. İçine ne koyuyorlar nasıl pişiriyorlar belli değil. Tamamen bitir demiyoruz ama en azından sıklığı azalt. Hem sağlığın hem de cüzdanın için bunu yapman şart!

aslan-dilmac-aysegul

haha güleyim bari makyaj malzemeymis hayatımda makyaj yapmayi sevmedim hicte yapmadim hic isim olmaz makyajla editör sacma bir cevap verdin dogrusu ben parami cicek ve kitaplara harciyorum 😂😂😂😂alemsin editör alem

Görüş Bildir