Görüş Bildir
Haberler
Pandemide Kazanmıştı ama Borsada Çakıldı: Uzmanlar Uyarıyor Kayıp Büyüyebilir!

Pandemide Kazanmıştı ama Borsada Çakıldı: Uzmanlar Uyarıyor Kayıp Büyüyebilir!

Yeni abone sayısının beklentilerin çok altında kalacağını açıklayan Netflix'in hisseleri seans öncesi işlemlerde yüzde 20'nin üzerinde değer kaybetti. Kayıp daha da büyüyebilir!

İçeriğin Devamı Aşağıda

Seans öncesi işlemlerde kayıp yüzde 20!

Seans öncesi işlemlerde kayıp yüzde 20!

Video akış platformu Netflix hisseleri, bugün işlem gördüğü Nasdaq borsasında seans öncesi işlemlerde çakıldı.

Sözcü'nün haberine göre, şirketin 2022 ilk çeyrek yeni üye abone sayısının, 4 milyon adetlik piyasa beklentisine karşın 2,5 milyonda kalacağı uyarısında bulunması üzerine Netflix hisselerinde bugün seans öncesi işlemlerde düşüş yüzde 20’ye ulaştı.

Zirveden sert düştü

Zirveden sert düştü

Dünkü seansı yüzde 1,5’lik düşüşle 508 dolar seviyesinde kapatan Netflix hissesi, bugün seans öncesinde 402 doları gördü. Dünkü seansı 225 milyar dolarlık piyasa değeriyle kapatan şirketin kaybı, 46 milyar dolara ulaşabilir.

Şirketin hisselerinde Kasım 2021’deki 700 dolarlık zirveye göre son üç aydaki düşüş yüzde 40’ı aşmış oldu. Kasım ortasında şirketin piyasa değeri 300 milyar doları aşmıştı.

Pandemi döneminde abone sayısına paralel olarak piyasa değerini de hızla artıran Netflix, 2021’in ilk çeyreğinde 4 milyon yeni abone kazanmıştı.

Pandeminin kazananı olmuştu

Pandeminin kazananı olmuştu

Pandemi tedbirlerin azaltılması ve artan rekabetle birlikte Netflix’in yeni abone sayıları ve kârlılığı azalmaya başladı.

Şirketin, 2021 sonu itibarıyla 222 milyon abonesi bulunuyor.

Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi ABD’li BlackRock’ın “sanal iş ve yaşam” adıyla pandemi başında oluşturduğu ve insanların evde geçirdikleri vaktin artmasının olumlu etkileyeceği şirketleri içeren ETF’i bu yıl başından bu yana yüzde 9, geçen seneki zirvesine göre de yüzde 40’ın üzerinde değer kaybetti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın