Pamukkale Turizm'den Açıklama: 'Seferlerimizde Değişiklik Yok, Bu Döneme Özel Faaliyet İzni Alındı'

 > -

Köklü ulaşım firması Pamukkale AŞ'nin konkordato talebini mahkeme reddetmiş ve şirketin iflasına karar vermişti. Peki seferler devam edecek mi? Mahkeme kararı ardından herkesin merak ettiği soruya Pamukkale Turizm'den yanıt geldi. 

Açıklamada "Bir süredir yaşadığımız olumsuzlukları aşabilmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz başvurular ve hukuki süreçler devam etmektedir" denildi.

Ayrıca seferlerde değişiklik olmadığı ve bu döneme özel faaliyet izni alındığı vurgulandı.

Pamukkale Turizm Yönetim Kurulu'ndan açıklama şöyle: 

"Ülkemizin ulusal bir değeri, Pamukkale Turizm olarak sizleri sevdiklerinize ulaştırmaya devam etmek üzere çabamızı sürdürmekteyiz.

Bir süredir yaşadığımız olumsuzlukları aşabilmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz başvurular ve hukuki süreçler devam etmektedir. 

Seferlerimizde hiçbir değişiklik olmayıp, bu döneme özel faaliyet iznimiz alınmıştır.

Tüm çalışmalarımız normal seyrinde devam etmektedir. Bugüne kadar olduğu gibi bu süreçte de standartlarımızdan taviz vermeyeceğiz. Sevgi ve güven ile yıllardır bizi tercih eden tüm yolcularımızın bizleri yalnız bırakmayacaklarına inancımız tamdır. Destekleriniz için yürekten teşekkürler.”

"Karara itiraz edeceğiz"

Denizli Haber'e konuşan Pamukkale Turizm'in sahiplerinden Mazlum Bababalım, İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin verdiği karara itiraz edeceklerini belirtti ve şöyle devam etti:

 “Pamukkale Turizm olarak Denizli, Uşak ve İzmir’de davalar açtık. Denizli’de ve Uşak’ta davalar lehimize sonuçlandı. İzmir’de ise aleyhimize sonuçlandı. İzmir Ticaret Mahkemesi’nin verdiği karara itiraz ediyoruz. İtirazın sonucuna göre gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağız."

İzmir 1. Asliye Mahkemesi, Pamukkale AŞ'nin konkordato talebini reddederek şirketin iflasını kararlaştırmıştı.

57 Yıl Önce Kurulmuştu: Türkiye’nin En Köklü Otobüs Firmalarından Pamukkale İflas Etti - onedio.com
57 Yıl Önce Kurulmuştu: Türkiye’nin En Köklü Otobüs Firmalarından Pamukkale İflas Etti - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir