Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Öyle Harry Potter Filmlerini İzlemekle Öğrenemeyeceğiniz 22 İnanılmaz Bilgi

7.9bPAYLAŞIM

Harry Potter hayranları buraya! Filmleri izleseniz de itiraf edilmeden öğrenilmeyecek bilgileri sizler için BuzzFeed'den derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/eleanorbate/vol...

1. Tom Felton, cübbesinin içinde sete gizlice yiyecek içecek soktuğu için cübbesinin ceplerini dikmek zorunda kaldılar.

2. Richard Harris ölmeden önce yönetmen Christopher Columbus'a, 'Eğer öldüğümde yerime başka oyuncu alırsan seni öldürürüm.' dedi.

3. Hogwarts Ekspresi olarak kullanılan trene Sırlar Odası ve Azkaban Tutsağı filmlerinin çekimleri arasında zarar verildi.

Vandallar yaklaşık 3000 poundluk bir zarara sebep oldular, trenin vagonlarını bir gecede gümüş ve yeşil renklere boyadılar.

4. Malfoy'un "Okuyabildiğini bilmiyordum." repliği tamamıyla Felton'ın doğaçlaması sonucu ortaya çıkmış. Felton'ın seri boyunca en sevdiği sahnelerden biriymiş.

Çoğu insan, Tom'un repliğini unuttuğu için doğaçlama gereği duyduğunu iddia ediyor.

5. Sırlar Odası'na açılan kapı bilgisayar grafiği değil, tamamıyla mekanik ve bugün hala çalışıyor.

Londra'daki Warner Bros. Stüdyo turuna yolunuz düşerse kendi gözlerinizle görebilirsiniz, ancak her misafir için çalıştırmıyorlar çünkü mekaniği hassas. Biraz şanslı olmanız gerek.

6. 2. ve 3. filmler arasında Harry'nin asası değişiyor.

Pottermore'a göre, filmler ilerledikçe asa evrim geçiriyor. Azkaban Tutsağı'nın çekimleri başlamadan önce, yönetmen Alfonso Cuarón oyunculara aralarından seçmeleri için yeni asa seçenekleri sundu. Radcliffe de Harry'nin meşhur asasını seçti, ki sanat yönetmeni Hattie Storey'e göre bu asa çok daha 'sihirli ve gizemli'ydi.

7. Daniel Radcliffe seri boyunca 80 asa değiştirdi çünkü onları yıpratıp duruyordu.

Normalde her karakter için ortalama 6 asa yapmak zorunda kalan dekor ekibi Dan'e 80 yeni asa yaptı. Sağ olsun Dan asaları sürekli farklı bir zeminde ritim tutmak için kullanıyormuş, bu da asaların boyasının çıkmasına sebep olmuş. Sonradan öğrendiğinde çok üzülmüş kendisi.

8. J.K. Rowling'e, ilk filmin geri dönüş sahnelerinde Lily Potter rolü teklif edilmiş ancak geri çevirmiş.

9. Ruh emicileri yaratmak için kullanılan kuklalar, önce su altında filme çekildi. Sonra animasyonla o bildiğimiz havada süzülme görüntüsü verildi.

Yapımcılar ruh emicilerin başta bilgisayar yapımı olmasını istemiyordu ancak su altında hareketlerini kontrol etmenin neredeyse imkansız olduğunu gördüler.

10. İlk filmin çekimleri sırasında Emma Watson'ın sete getirdiği bir hamsterı vardı ancak öldü. :( Bu yüzden dekor ekibi ona küçük bir tabut hazırladı.

11. Ralph Fiennes normalde Voldemort cübbesinin altına tayt giyiyordu ancak taytın kumaşı kaydığı ve yürümesini zorlaştırdığı için sonradan uzun çorap ve jartiyer giymeye başladı.

12. Harry, ilk film boyunca bir tane bile büyü yapmıyor.

Asasız büyüler yapıyor, mesela hayvanat bahçesindeki camı yok etmesi ve asasını ilk tuttuğunda oluşan etki gibi. Ancak hiçbir zaman yüksek sesle bir büyü yapmıyor.

13. Mızmız Myrtle'ı canlandıran oyuncu, Sırlar Odası çekilirken tam 36 yaşındaydı. 😱

14. Melez Prens'te Voldemort'un küçüklük halini canlandıran oyuncu Hero Fiennes, Voldemort'u canlandıran oyuncu Ralph Fiennes'in yeğeni.

Yönetmen David Yates'in dediklerine göre ona bu rolü aldıran şey aile bağları değilmiş. "Ralpha'a delicesine benzemesi bir avantajdı... Ancak Hero'yu seçmemin sebebi Tom Riddle'ın tekrar canlanmasının yarattığı ürkütücü atmosferi sergileyebilmesiydi." dedi.

15. Dan Radcliff'in hem yeşil lenslere hem de ilk başta Harry için düşünülen gözlüklere alerjisi vardı.

16. Cho Chang'i canlandıran oyuncu Katie Leung, soyunma odasında sürekli Coldplay dinlerdi böylece sahnelerde ağlamak kolaylaşıyordu.

17. Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nın başında Umbridge'in kıyafetleri açık pembe, ancak film ilerledikçe kıyafetleri de koyulaşıyor ve daha parlak bir hal alıyor. Çünkü kendisi daha histerik bir insana dönüşüyor.

18. Maggie Smith, Melez Prens'in çekimleri sırasında göğüs kanseriyle savaşıyordu.

Kemoterapi görüyor olmasına rağmen rolü bırakmamakta ısrar etti. "Saçsızdım. Peruğu takarken hiç sıkıntı çekmedim. Haşlanmış yumurtaya benziyordu kafam." dedi Times'a.

19. Emma Watson, Hermione'nin Bellatrix kılığına girdiği sahnenin çekimleri için Helena Bonham-Carter'a ipuçlarıyla dolu mesajlar attı.

"İlginç bir çalışma şekli, çünkü bir anda kişinin kendine has tavırlarını görmeye başlıyorsunuz." dedi Watson.

20. Ölüm Yadigarları'nın ilk sahnesinde, 7 Potter'ı bir arada gördüğümüz sahneyi çekmek için 95 deneme yapmışlar.

Radcliffe'in her karakteri taklit etmesi yaklaşık 12 deneme gerektirirken Hermione'yi ilk denemede yapmayı başardı.

21. Emma Watson, Harry ve Hermione'nin öpüştüğü sahnenin çekimleri sırasında Rupert Grint'i zorla setten çıkarttırdı çünkü Rupert gülüp duruyordu.

22. Seri bittiğinde, Radcliffe Harry'nin ilk ve son kullandığı gözlükleri; Rupert Grint ışıkemeri ve Privet Drive'daki 4 numarayı; Emma Watson ise bir asa, bir cübbe ev Zaman Döndürücü'yü aldı.

Rupert aynı zamanda altın Üçbüyücü yumurtalarından birini aldığını ancak yakalanınca geri vermek zorunda kaldığını itiraf etti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
avci-kiz

Zaman döndürücü bende olsa her sabah uyur uyur derse yetişirdim

musabbin-inanc-agbulak

Abi en şaşırdığım *yerime başkasına alırsanız sizi öldürüm*

naz-elmas-karaciga

keske dızısı cıksa

muge00

ÇIKIYORRR

lara-atakir

3'ü kesin slytherinler yaptı asdfgfdsdfgh

menemen

#3 kesin syltherinliler lolul

Görüş Bildir