Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Otobüste Ayakta Kalınca Evrenin Kozmik Gücü Yardımıyla Sizden Yer İsteyen 10 Yaşlı Tipi

 > 
85PAYLAŞIM

Hepimizin başına mutlaka gelmiştir böylesi: Yaşlıca bir insan otobüste/metroda ayakta kalmıştır ve bir şekilde oturmak istiyordur. Tıpkı yer çekimi gibi, evrenin bir yasası olarak; oturmak istemeyen yaşlı yoktur. En gururlusundan en 'bir kaç durak sonra inicem yavrum'una kadar, tüm yaşlılar oturmak ister ve bu amaç uğrunda farklı yöntemlere başvurarak farklı kişiliklere bürünürler. İşte sizden derhal oturduğunuz yerden kalkmanızı ve ona yer vermenizi isteyen 10 yaşlı tipi:

1. İronik yaşlı

Bunlar oldukça zeki ve sarkastik yaşlılardır. Size doğru yanaşırlar ve "oturun tabi yavrum, bütün gün okulda ayakta kalıyorsunuz, sırtınızda taş taşıyorsunuz" gibi ironik cümlelerle sizi yerin dibine sokarlar. "Tamam amca/teyze gel otur hadi" derseniz bile artık çok geçtir, hayatta oturmazlar oraya.

2. Açık açık yer isteyen yaşlı

Bunların hiç kimseden ne korkusu ne de çekinmesi gereken bir şey vardır. Doğrudan size yaklaşırlar ve "evladım siz gençsiniz hadi bi yer ver bakalım" diyerek sizi oturduğunuz yerden kalkmaya zorlarlar.

3. "Şimdiki gençler de..." yaşlısı

Bu yaşlılar etraflarındaki en yaşlıca kişiyi seçerek direkt muhabbet açmaya çalışırlar. Kurdukları ilk cümle oldukça yüksek sesli olduğundan tüm otobüste duyulur ve genelde "şimdiki gençler edep adap nedir bilmiyor..." tarzı bir şekilde başlar ve aynı mihvalde gelişir.

4. Ajitasyonun dibine vuran yaşlı

Bu yaşlılar gözlerinizin içine öyle bir bakar ki, kendinizi bakışlarıyla öyle bir hissettirir ki, size yapacak pek de bir şey kalmaz. Adeta büyülenmiş gibi kalkar ve yaşlı amcaya/teyzeye yer verirsiniz. İşin ilginç yanı ise, ayakta dururken oturmakta olan bu yaşlıya baktığınızda gözlerindeki o bakışın kaybolduğunu görmenizdir.

5. Küfür ettiği her halinden belli olan yaşlı

Bu yaşlılar bir köşede durur ve dua/küfür etmek arası bir yerde ağızlarını oynatırlar. Hayır, bir şey yemiyorlardır ve eğer bakışlarını yakalayabilirseniz yalnızca size değil, otobüsteki/metrodaki tüm gençlere küfür etmekte olduğunu anlayabilirsiniz.

6. Fren yapıldığında ellerindeki poşetlerle sağa sola savrularak güçsüzlüğünü gösteren yaşlı

Adeta uçar bu yaşlılar. Kolları öylesine güçsüz ki ona mutlaka yer vermeliyim hissini yaratırlar ve aslında pek de bir seçenek bırakmazlar size.

7. Gururlu yaşlı

Bunlar en zorudur çünkü içten içe yer istemelerine rağmen ne yer istediklerini belli ederler ne de yer vermeye yeltendiğinizde gelip oraya otururlar. Yani işi bir yokuşa sürenlerdir bunlar. Yer verseniz olmaz, vermesiniz hiç olmaz. E napacağız biz sizinle?

8. Uyuyor numarası yaptığınızı düşünen yaşlı

Belki de gerçekten numara yapıyorsunuz ama bu yaşlılar için hiçbir istisna yoktur. Onlara göre otobüste uyumak imkansızdır ve eğer birileri otobüste uyuyorsa -hele genç ise bu uyuyan kişi- ya numara yapıyordur ya da numara yapıyordur.

9. Daha sık otobüs seferi koymadığı için belediyenin yetersizliğinden söz açan yaşlı

Bu yaşlılara göre evrendeki her şey yetersizdir ve acilen bir çözüm bulunmalıdır. Aynı bu şekilde, ayakta kalmalarının nedeni de belediyenin iyi çalışmamasıdır. Zaten bir dahaki seçimlerde..... Böyle sürer gider yol boyunca.

10. Bayılma numarası yapan yaşlı

Bu seçenek birçok yaşlının ilk tercih edeceği şey değildir. Ajitasyondan küfür etmeye kadar her şey denendikten sonra hala ayakta kalınmışsa, geriye kesin sonuç verecek olan bu seçenek kalıyor. Yaşlı kişimiz kendini hafiften yere bırakıyor ve gözlerini açtığında kendini otobüsün en güzel yerinde oturur halde buluyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
deli-sabit

Bazı yaşlıların fıldır fıldır gezdiği doğru, bir ekmek için bedava kartla ta Kızılay'a gittiği de doğru ama siz yine de yer verin hürmeten...Kimisi evde daralıp, gelin dırdırından kaçıp dışarı atıyordur kendini, kimi gençken eve hapsedilmiştir acısını yeni çıkarıyordur. Yaşlıdır, dizini kırıp elinde tesbih evde otursun mantığı yanlış. Kadın evde otursun, yaşlı evde otursun, kız çocuğu çok gezmesin, engelli evden çıkmasın, hayvanınızı eve kapatın yola kaka yapıyor....İyi valla...

alaskanseawolf

günden erken kalksınlar yer bulurlar...

hiko

Yaşlılara yer vermek için evrenin kozmik gücüne ihtiyaç duyan sarkastik beyinli editörü tebrik ediyorum. Umarım ishal olursun ve 500T otobüsünde yolculuk edersin de kimse son durağına kadar sana yer vermez.

durden-durden

1. madde gelmişti başıma. Adam "Zaten kendi hiç yaşlanmayacak" gibisinden bişeyler söyledi o kadar kişinin içinde. Bende toplum kurallarını bir tarafa atıp sadistliğin dibine vurdum ve yer vermedim. Zaten o kalabalıkta beni itin götüne soktu. Kaybedecek bişeyim yoktu. Hiçte pişman değilim.

ahmetcan.oral.5

Sabah 6:55 otobüsüyle okula gitmek için otobüse bindiğinde beleş diye sabah gezmesine giden yaşlılar yüzünden ayakta kalmaya başladığımdan beri gerçekten ihtiyacı olanlar haricinde kimseye yer vermiyorum. İşin ilginciyse ihtiyacı olan insanlar (genç/yaşlı farketmez) genelde yer istemeyen ve verince de otur otur diyenler oluyor. Keşke hepsi o kadar alçak gönüllü olsa. Ama nerde, senden benden dinç adam/kadın otobüse binince birden güçten düşüyor.

Görüş Bildir