Otel Çalışanlarının İşletmelerin Kirli Çamaşırlarını Bir Bir Ortaya Döktüğü Birbirinden Şok Edici İtirafları

123PAYLAŞIM

Otel çalışanları çalıştıkları işletmelerle ilgili öyle itiraflarda bulunuyor ki keşke bütün bunları bilmeseydim diyeceksiniz!

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/sydrobinson1/ho...

1. "Odada biri ölürse eğer, hemen cesetten kurtulup odayı acilen başka birine kiralıyoruz."

"Londra'da bir pansiyonda çalışıyordum ve bir keresinde odalardan birinde bir adam ölmüştü. Kötü yanı ise insanlar kokudan şikayet edene kimsenin öldüğünü anlamamasıydı. Uzun lafı kısası, temizlikçiler adamı buldu, cansız bedeni hemen götürüldü, çarşaflar değiştirildi ve aynı gün öğleden sonra başka birine kiralandı."

2. "Otelin en kirli şeyi kimsenin aklına gelmeyecek bir şey: Oda anahtarları!"

"Anahtarlar sürekli olarak tekrar tekrar kullanılıyor, berbat durumlarda kalan anahtarlarla karşılaştım: sümükle, çamurla kaplı, bilinmeyen vücut sıvılarıyla kaplı vs. Anahtarınızı alır almaz silin. İnsanlar çok iğrenç."

3. "Otel çalışanları dolapların içini ve yatak yanlarındaki komodinleri asla temizlemiyor."

"Bazen içlerinde unutulan eşyaları kontrol etmeyi bile unutuyorlar. Bir keresinde bir adam danışmaya gelip 'Bu bir önceki misafir tarafından bırakılmış, İncil'in tam yanında duruyordu' demiş ve içi dolu bir silah uzatmıştı."

4. "Bazen müşteriler birtakım 'kazalar' yapabiliyor"

"Birkaç ay lüks bir otelde çalışmıştım ve duyduğum en kötü hikaye şuydu, bir adam danışmaya gelip odasının acilen temizlenmesi gerektiğini söylemişti. Temizlikçiler gittiğinde ise üzerinde 'kusura bakmayın bir kazaydı' yazan bir not bulmuşlardı. Kaza ise şuydu: Yatağın tamamı, yerler ve banyo tamamen ishal kaplıydı."

5. "Müşteriler çoğu zaman kazaları saklamaya çalışıyorlar"

"Bir keresinde odada iğrenç bir koku vardı bu yüzden kokunun kaynağını bulana kadar odayı kimseye vermemiştik. 2 hafta sonra ise yatakla yanındaki dolap arasında kurumuş bir yığın kusmuk bulmuştuk."

6. "Biri otel yatağına kusar, işer ya da kakasını yaparsa döşek değiştirilmiyor."

"Temizlikçiler sadece kirli bölgeyi temizleyip, yatağı çeviriyor."

7. "Çarşafları katlamak için kullanılan çamaşırhane, müşterilerin müstehcen işler yapması için mükemmel bir yer"

8. "Eğer telefonda dik dik konuşursanız istediğiniz oda muhtemelen bir anda kullanım dışı olacaktır"

9. "Aynı temizlik beziyle tuvaleti ve odanın her yerini temizleyen bir temizlikçi tanıyordum."

10. "Müşteri kara listesi gerçekten de var."

"Çalıştığım otelde bir kara listemiz vardı ve komşu otellerimiz de vardı. Yani odanızı çok kötü durumda bıraktıysanız ya da kaba bir müşteri olduysanız o çevrede bir daha otel bulmanız imkansız olabilir."

11. "Kumandalar asla temizlenmiyor"

"Kanal değiştirmeden önce kumandanızı çamaşır suyuna yatırmak isteyebilirsiniz."

12. "Bazı temizlikçiler bardakları tuvalet lavabosunda yıkayıp sonra onları kullanılmış yastık kılıflarıyla kuruluyorlar."

13. "Biz hiçbir zaman kazara eklenen ek masrafları silmemek için eğitildik."

"Odadan çıkarken faturanızda kazara eklenmiş ücretlendirmelerle karşılaşabilirsiniz. İşte onlar bilinçli eklenmiş ücretler. Siz karşı çıkmadığınız sürece onları silmemek üzere eğitildik."

14. "Mutfaklar sandığınız kadar temiz değil."

"Çalıştığım otelin mutfağı iğrençti. Dolapta kokan bir et vardı, ızgara da asla temizlenmiyordu ve bu bifteklere 'lezzet' katıyordu. İğrenç!"

15. "Servis edilen hiçbir sebze taze değil."

"Beş yıldızlı bir restorana sahip, ünlülerin sık sık ziyaret ettiği bir otelde çalışıyordum. Servis ettiğimiz bütün sebzeler konserveydi."

16. "Yorganları asla yıkamıyoruz"

"Çarşaflarını tekmeleyerek çıkarıp sadece yorganla yatan insanlar midemi ağrıtıyor. O yorganlar aylarca yıkanmıyor ve yüzlerce insan tarafından kullanılıyor."

17. "Bazen öyle odalarla karşılaşıyoruz ki inanamazsınız."

"Bir keresinde bir odayı temizlemek için gittim ve odanın duvarlarına yetişkin dergisinden koparılan sayfaların yapıştırılmıştı, çarşaf kan doluydu ve banyodaki aynanaya rujla erotik mesajlar yazılmıştı."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kaan-sonsuz

ben bir otelde çalışıyorum ve okuduklarıma kıs kıs gülüyorum suratımda bir sırıtma ile :D

piksel-piksel-anadolu

Çok az otele gittim ve 3 deneyimim oldu. 1. olan Samsun'daydı, sanırım 2-3 yıldızlı çünkü 4 yaşımdaydım net hatırlamıyorum. Adamlar bir odadaki çift kişilik yatağı vermişlerdi ama tek kişiilik öbür yatakta yatamazmışız çünkü onun için ek para ödememiz gerekirmiş! Biz de boynu bükük 3 kişi yatakta 1 kişi koltukta uyuduk. 2. si ise Muğla'da küçük bir pansiyondaydı, açıkçası o 2-3 yıldızlıyı ezer geçerdi temizlikte. 3. sü ise 4 yıldızlıydı ve Ankara'daydı. O kadar tozluydu ki hassas olan burnum yataktaki kokuyu görmezden gelmek için çok çabaladı... Yemekleri yiyemedim çünkü gerçekten zehirleneceğimi düşündürecek kadar kötüydü. 5 gün dolapta beklemiş gibiydiler.

arslanoglu

bunlar çalışan şnsan değil hayvan demektir

tc-sumela-azra-kemer

ayh freddie mercury i koymanız bana yetti ♥

birinci-tekil-birey

Esnaf otelleri muhtemelen tatil için gidilenlerden daha temiz. Tatil için çadır candır aga... Yemişim otelini.... Bir de oteller gelen müşteriye "misafir" demiyor mu ayrıca sinir bozucu. Ben oraya para ödüyorsam müşteriyim demektir. Misafire para ödetilmez. Yaşasın yıllardır böyle bir otele tatil için gitmiyorum. Kalabalık, hizmet yetersiz, ne yedirdikleri belli değil vs vs vs.....

sciencesoldier

abi gel de bunu kardeşime anlat. bence de çadır en iyisi ama beyefendimiz konforunu bozamıyor

birinci-tekil-birey

:) Pis otellerin konforu geri dursun. Tabiatın tozu toprağı böceği daha temiz. Oteldeki Konfor klima ile sınırlı sadece . Kamp yerleri zaten bolca rüzgar alır.

sciencesoldier

pansiyonda kalıcaz ama bakalım neler olucak

birinci-tekil-birey

Küçük pansiyonlar kraldır. Kalan az olunca her şey daha temiz daha düzgün.

Görüş Bildir