Ormanda 74 Yerinden Vahşice Vurulduktan Sonra Görme Yetisini ve Bebeğini Kaybeden Anne Orangutan

-

Bir orangutan vahşi bir saldırıda 74 kere vurulduktan sonra aldığı yaralardan dolayı 1 hafta sonra görme yetisini kaybetti, yaralandığı sırada ise yanında bebeği vardı. Detaylar için Metro kaynaklı içeriğimize buyurun.

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/news/world-news...

Kurtarma görevlileri 30 yaşındaki orangutanı Endonezya'da bulduklarında vücudunda 74 tane mermi vardı.

Çevirici insanların verdikleri bilgiye göre orangutana aralıksız olarak ateş edildi ve yapan insanların bunun için hiçbir nedeni olmadığını da belirttiler.

Fotoğrafta gördüğünüz, henüz 1 aylık olan bebeği ise bulundukları zaman yanında yatıyordu ve bulundukları bölgenin çok sıcak olması nedeni ile kendini besleyememiş ciddi bir biçimde susuz ve besinsiz kalmıştı.

Annesi ile birlikte Kuzey Sumatra'da bir rehabilitasyon merkezine götürüldükten kısa bir süre sonra bebek hastalığına yenik düştü.

Orangutanın X-ray fotoğrafında vücudundaki mermileri görebilirsiniz:

Fotoğrafta da belli olan sol gözündeki bir mermi ve sağ gözündeki iki mermi, orangutanın görme yetisini kaybetmesine neden oldu.

Anne orangutanın geçirdiği ciddi ve uzun süren bir operasyonun ardından vücudundaki mermiler çıkartıldı.

Hükumet şu anda anne orangutanı yaralayan ve ormana geri dönmesi için ciddi bir mücadeleye neden olan bu düşüncesiz saldırının ardındaki insanları arıyor.

Sumatra adasındaki doğayı korumakla görevli olan bir acentanın temsilcisi olan Sapto Aji Prabowo, anne orangutanın birçok kemiğinin kırıldığını, morluklarının ve bacaklarında çatlakların olduğunu belirtti.

Ve şunları ekledi: "X-ray görüntüsü vücudunun neredeyse her yerine saplanan 74 mermiyi gösteriyor. Ciddi derecede yaralanmış, bebeği travma ve beslenme eksikliği nedeniyle hayatını kaybetti. Bu canlılara eziyet eden insanlar gerçekten medeniyetsiz ve caniler. Orangutan hala rehabilitasyon merkezinde bakım altında."

World Wildlife Fund isimli koruma grubunun verilerine göre Sumatra ve Borneo adalarında 111 bin civarında orangutan yaşıyor ve türleri yok olma tehlikesi ile karşı karşıya.

Orman ve Çevre Bakanlığı, Hope adı verilen anne orangutanın vahşi hayata geri dönmeden önce ciddi bir bakıma ihtiyacı olduğunu belirtti ve konuşmacıları "Düşüncesiz insanlar tarafından orangutana yönelik yapılan bu acımasız saldırganları kınıyoruz." dedi. 

Umarız Hope bir an önce sağlığına kavuşur ve alışkın olduğu çevresine geri döner...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rabia-zuzu

dünyada zarar vermediğimiz bir şey kaldı mı acaba !!

Gizli Kullanıcı

Kıyamam sana ah güzel anne..Yapan caniler bin beterini yaşayasınız

nilgun-koseoglu1

Umarım bu dünyadan yaptıkları kötülüğün bedelini ödemeden gitmezler...

srkn-fndlr

İnsanlığınız batsın. Pis mahluklar.

pofuudk19

orrrospu çocukları inşallah aynısını yaşarsınız

Görüş Bildir