Görüş Bildir
Haberler
Orman Genel Müdürlüğü Onlarca Aracı AKP ve MHP'li Belediyelere Bedelsiz Hibe Etmiş

Orman Genel Müdürlüğü Onlarca Aracı AKP ve MHP'li Belediyelere Bedelsiz Hibe Etmiş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Orman Genel Müdürlüğü’ne ait 155 arazi aracının, yangınlardan önce AKP ve MHP’li belediyelere bedelsiz hibe edildiğini açıkladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Gazete Duvar'dan Müzeyyen Yüce'nin haberine göre CHP'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Torun, araçların AKP ve MHP’li belediyelere hibe edilmesini “çürümüşlüğün resmi” olarak değerlendirdi. 

Torun iddiasına ilişkin şunları söyledi: 

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın araç yardımlarının yüzde 97’sini sadece Cumhur İttifakı belediyelerine aktardığını ortaya çıkarmıştık. Şimdi bu kez Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Orman Genel Müdürlüğü’nde yeni bir partizanlıkla karşı karşıyayız. Orman Genel Müdürlüğü’ne bağlı bölge müdürlükleri, ellerindeki bazı araçları dönem dönem ihaleyle ve açık artırma usulüyle satışa çıkarabilir. Buradan gelen kazançlar da müdürlüğün bütçesine eklenir. Ancak son dönemde bu uygulamanın dışına çıkılarak araçların belediyelere aktarıldığını tespit ettik.  Bu kapsamda, Orman Genel Müdürlüğü son iki yılda elindeki 155 aracı belediyelere hibe etme kararı almış ve tüm belediyelere ortak bir duyuru yapılmadan bu araçların tamamı el altından AKP ve MHP’li belediyelere hibe edilmiş. AKP’li 123 ve MHP’li 32 belediyeye birer araç gönderilmiş”

"Hibe edilecekse bile tüm belediyelere eşit paylaştırılması gerekir"

"Hibe edilecekse bile tüm belediyelere eşit paylaştırılması gerekir"

Orman Genel Müdürlüğü’nün bu uygulamasının kuruluş kanunlarına açıkça aykırı olduğunu ve görevi kötüye kullanma suçu işlediğini kaydeden Torun, şöyle konuştu:

'Yıllar içinde bütçesi ve personel sayısı azaltılan ve bu nedenle orman yangınlarıyla mücadelede yetersiz kaldığı ortaya çıkan Orman Genel Müdürlüğü’nün araçlarının da AKP ve MHP’li belediyelere aktarılması iktidarın çürümüşlüğünün resmidir. Bu araçlar vatandaşın vergilerinden oluşan kaynaklarla alınmıştır. Eğer hibe edilecekse bile tüm belediyelere eşit paylaştırılması gerekir. İktidar, devletin tüm kaynaklarını kendi belediyelerine aktararak, muhalefet belediyelerinde yaşayan vatandaşların hakkını da gasp ediyor, oyunu alamadığı vatandaşa hizmet götürülmesini engelliyor. Biz onların gerçek yüzünü ortaya çıkarmaya ve vatandaşlarımıza anlatmaya devam edeceğiz. Ve inanıyoruz ki halkımız ilk seçimlerde devlet kaynaklarının tamamını sadece kendisi için kullanan bu yönetime sandıkta dersini verecek.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
20
5
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
1jedi

lan, nereden tutsak elimizde kalıyor,