Önündeki Kişi Koltuğunu Arkaya Yaslayınca İki Yolcu Arasında Çıkan Anlaşmazlık Sosyal Medyayı İkiye Böldü

1.3bPAYLAŞIM

Kim haklı, kim haksız biz karar veremedik...Sizce?

Kaynak: https://twitter.com/MarinaMarraco/status...

Çoğu zaman otobüste ya da uçakta oturduğumuz koltuktan ya da etrafımızdaki yolculardan şikayetçi olabiliyoruz.

Bir kadın uçakta yaşadığı bir olayı kamerasına kaydedip Twitter'a attıktan sonra büyük bir tartışmaya neden oldu. 

Video'da arkasında oturan adamın, kadının koltuğunu sürekli ittiği gözüküyor. Kimin haklı kimin haksız olduğu konusu üzerine ise büyük bir tartışma başladı.

En arka koltukta oturan adamın koltuğu arkaya yaslanmıyor, önündeki kadının ki ise yaslanabiliyor o da bu nedenle geriye yaslıyor. Arkasındaki adam ise bu durumdan rahatsız olup kadının koltuğunu sürekli sallama başlıyor. Kadın da bütün bunları kaydetmeye başlıyor...

Videoya yorumlar ise gecikmedi: Bir grup insan adamı savunurken geri kalanlar da kadını savundular. Sosyal medya ikiye bölündü, tepkiler şu şekildeydi:

twitter.com

"Biri size sorduğu halde koltuğu yaslamak biraz kabalıktır. Önündeki kişinin koltuğunu sallamak beni hayrete düşüren, kusurlu bir dünyayla başa çıkamamanın bir türüdür. "

"Kadın onu kışkırtıyor gibi gözüküyor. Mental açıdan dengesiz olabildiğini düşünüp koltuğunu düzeltebilirdi. Ama kurbanı oynamaya karar vermiş."

twitter.com

"Adam bir pislik! Neden başka bir yolcu koltuğunu yaslamadan seyahat etmek zorunda ki?"

twitter.com

"Ben sık sık uçan biriyim, koltuk geriye yaslanabiliyor= tartışma bitti. Orada oturan kişi koltukla birlikte gelen tüm özellikleri kullanma hakkına sahiptir. Bu konuda tartışılabilir olan ne?"

twitter.com

"Ben neredeyse 2 metre boya sahibim. Her cm bacak boşluğuna da ihtiyacım var. Eğer koltuğunu yaslarsan bacaklarım acıyabilir. O zaman da tepki göstermem gerekir."

twitter.com

"Önünüzdeki insandan şikayetçi olmanızı gerektiren tek durum önünüzdeki insan koltuğunu birçok kez arkaya ve öne yasladığında ya da bunu yaptığındadır:

twitter.com

"Ne olursa olsun koltuğunuzu arkaya yaslamak kabalıktır. Ben klimamı tam boyunlarının arkasına gelecek şekilde ayarlıyorum ta ki dönüp düzeltmek isteyene kadar. O zaman da koltuklarını kaldırmalarını söylüyorum. Her zaman işe yarıyor. "

twitter.com

"Koltuğun arkaya yaslanabilmesi önünüzdeki insanın suçu değil. Uçağı buna göre dizayn etmediler. Sizin arkasında yaslanmayan bir koltuğa sahip olduğunuz durumu da onlar yaratmadı. Tam tersi, koltuğunuzu arkaya yaslayabileceğiniz bir durum yarattılar. "

twitter.com

"Eğer insanların uçarken koltuklarını yaslayabilecekleri fikri hoşunuza gitmiyorsa, bir daha seyahat etmeniz gerektiğinde size bunu otobüsle yapmanızı öneriyorum. Koltukların arkaya yaslanabilmesinin bir sebebi vardır. Bu koltuğa para ödüyorum ve arkama yaslayacağım."

twitter.com

"2020 yılında uçakta koltuğunu arkaya yatıran herkes aşağılıktır!"

twitter.com

"Hayır dostum. Koltuğum için para ödedim ve o da arkaya yaslanabiliyor. Eğer bu durumda olmak istemiyorsan, uçağın en arkasında olmayan bir koltuk seç."

twitter.com

Sizce bu durumda kim haklı, kim haksız? Yorumlarda buluşalım 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
doc.dr.sinansagiroglu

Ciddi söylüyorum arada fazla fazla bol bol boşluk yoksa koltukların geriye yatırılması kaldırılsın aga. Ne yolcular ne de çalışanlar böyle tiplerle uğraşmak zorunda kalmaz o zaman. Adama yüklenenler de var da videonun öncesini bilmiyoruz, kadın kendi çekmiş paylaşmış, belki adam düzgünce öndekiyle konuşmayı denedi?

kcygt

öndeki insan arkasına dönüp "arkadaşım rahatsız oluyor musunuz?" diye sormaya tenezzül etmiyorsa arkadaki ne yapsa haklı ...

la-havle-vela

TOPLUMUN BÖLÜNECEĞİ BİR BU KALMIŞTI

bunedirya

Nan bi dur, keşke hep böyle konularda bölünsek. Toplum birbirinin e.esini s.kmek üzere.

baver-asana

şu rahatına düşkün olup insanları yol boyunca rahatsız eden bencil oç nefret ediyorum

kendineassassin

"Koltuğa para verdim, istediğimi yaparım." diyen insanların koltuğun inip kalkan kolçağıyla neler yaşayabileceğini düşünmek bile istemiyorum..

Görüş Bildir