Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Onu Kötülüklerden Uzak Tuttuğunu Savunarak Mezarlıklardan Ölülerin Diz Kapaklarını Çalan Filipinli "Şifacı!"

-

Filipinli bir tıp insanı olan adam, ölü bedenlerin diz kapaklarını çalabilmek için mezarlıkları yağmaladığını ve onların kendisine manevi bir koruma sağladığını söyledi. Metro kaynaklı içeriğimize bir göz atın.

Kaynak: https://metro.co.uk/2019/02/21/healer-ra...

55 yaşındaki Angelito Oreta ve takipçileri, yeni kazılmış mezarları yağmaladıklarını ve neşter kullanarak diz kapaklarını çıkardıklarını söyledi.

Daha sonrasında Oreta, derileri kemikten ayırmak için onları birkaç gün boyunca hindistan cevizi yağında bekletiyor ve bütün bunları önceki sahiplerinin ruhlarına "dualar ve bağlılık" sunarak yapıyor.

"Kimlere ait olduklarını bilmiyoruz. Hepsi farklı farklı insanların."

Angelito Oreta, diz kapaklarını halka açık mezarlıklardan çıkarıyor. (Görsel Kaynağı: ViralPress)

Kuruduklarındaysa, diz kapaklarını evin belirli köşelerine koyuyor veya şanslı muskası olarak üzerinde taşıyor. Angelito'ya inananlarsa, bu insan parçalarının birer "koruyucu melek" misali onları hırsızlardan ve saldırganlardan koruduğuna inanıyorlar.

Oreta onları, "koruyucu melekler" olarak tanımlıyor!

Oreta, diz kapağı parçalarından herhangi bir gelir elde etmiyor, onun yerine güvendiği arkadaşlarına ve onun yolundaki insanlara hediye ediyor. Bir çoğu, Manila kentinin dışındaki Muntinlupa, Filipin'deki evinin yakınlarındaki halk mezarlıklarından geliyor

"Onlar benim akrabalarım değiller fakat onlara dualarımı sunuyorum. Onlar, ailemi koruyabilir."

(Görsel Kaynağı: ViralPress)

55 yaşındaki adam, "Koruyucu meleklerin bir diğer yararı ise, geçim kaynağınıza yardımcı olmaları. Sizleri asla terk etmezler ama bu, onlardan elde ettiğiniz gücü iyilik için kullanıp kullanmadığınıza bağlı. Diz kapakları yaverdir, bir kalkandır. Evlerinizi ve sizlere zarar verecek kişilerden sizi korur. Diz kapakları tılsım değildir, teslimiyet ve dua gerektirir." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
srkn-fndlr

her dinde yobazlık vardır.

Görüş Bildir