Onlara Mağazadan Aldığınız Bir Mal Muamelesi Yapmayın! Hayvan Satın Alma, Sahiplen!

-

Hayvanların bir mal gibi satıldığı, damızlık olarak yetiştirildiği bir dünyada bunun önüne geçmek için elimizden gelen her şeyi yapsak da, o zavallı hayvanlara mal muamelesi yapıp satın aldığımız sürece bu çarkı durduramayız!

Mağazaya girip bir insan satın aldığınızı düşünün, hoş mu?

Markette ekmeğin fiyatını sorar gibi bir cana parmak uzatıp "Bu ne kadar?" demek, hoş mu?

Sokaklarda binlerce bakıma muhtaç hayvan varken, damızlık yetiştirilen belki de tecavüze uğrayan bir hayvanın yavrularını almak, hoş mu?

Binlerce hayvan bizim ilgimize, yardımımıza muhtaçken sırf ampute diye ona yuva olmamak, hoş mu?

Sözde hayvansever diye ortalıkta dolanırken baktığın köpeği/kediyi sahiplenmeyip de kasada canının parasını ödemiş olman, hoş mu?

Sırf giyim tarzına uysun diye satın aldığın hayvandan sıkılınca sokağa bırakmak, hoş mu?

Sevgiline sürpriz yapmak için satın aldığın o can, siz ayrılınca sokağa atılıp açlıktan öldüğünde için hiç sızlamadı mı?

Her yıl binlerce hayvan sahiplendirilmediği için, bir yuvada yaşayamadığı için hayatını kaybederken, senin şekilci hayvanseverliğinin kime ne yararı oldu?

Her yıl binlerce hayvan ampute kalıp sahiplendirilmediği için barınak köşelerinde can çekişirken sen 'satın aldığın' hayvanla mutlu olabiliyorsun, öyle mi?

Şekilci hayvanseverliğinizi yemiyoruz arkadaşım, sokaklarda binlerce yardıma muhtaç hayvan varken, onlara mal muamalesi yapanları affetmiyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
efsaneromeo33

Ya ben yaylalık bir yerde oturuyordum çarşıdan bir kedi yavrusu götürdüm eve herkes bana mal mal baktı. Sonra kediye komşunun çocuklarıda yemek verirmiş. Onların evinede alıştı ama komşum pek memnun değildi durumdan. Ondan sonra kedi yok oldu gitti. Kimbilir nereye götürüp bıraktılar kedimi.

hilalctn

geçen bir durum yaşadım hatta yerde belirtiyim Ankara Podium avmye salı günü gittim alt katta pet shop var bi kedi var cinsini bilmiyorum ama gri tüylü bi kedi ve dikkat ettiğimde kedi resmen ölü gibi uyuyor anneme gösterdim içeri girdim kedinin olduğu kafesin cam kapısı açıktı başta elimi tırmalar diye korktum kafesin yerine elimle vurdum 2 kere uyanmadı kafasını elimle ittim yok hala aynı kediler kuyruğuna dokunulmasını sevmez diye duymuştum kuyruğa dokundum hayvan sanki uyanmak istiyor ama gözünü açamıyor gibiydi ve diğer bütün kediler böyleydi yazık bu hayvanlara ne veriyorlar da böyle oluyorlar keşke o an video çekseydim şikayet edecektim

pofuudk19

hayvanlara kötü muamele yapab herkes gebersin inşallah nefret ediyorum evde yavrudan sahiplendiğim kedi olmasa kesinlikle bir engelli kediye yuva olmak isterdim umarım büyük evim olur kedi köpek hepsinden sahiplenirim♥️

thecottoncandyheart

Birisi İran kedisi satın almış ama sıkılıp sokağa atmış. Hayvan perişan olmuş bir de hamile kalmış. Beş melez yavrusu oldu, hepsini sahiplendirdik birini evlatlık aldık. Ağustosta bir yaşına girdi minik oğlumuz. Ancak İran kedisi anneyi ve melez oğlunu gören herkes petshop'tan satın aldık sanıyor. Halbuki barınaklar ve sokaklar cins hayvanlarla dolu.

Gizli Kullanıcı

insan ırkının ta amk 3 kedili evden selamlar.

ayseagull

1 kedi 1 köpek 1 balıklı evden selamlar. Eve gitmemek gibi bi lüksümüz yok ama alıştık naapalım

Gizli Kullanıcı

selamınız alındı tamam kıhhh eve gitmek lüks değil artık zevk benim için. Kapıdan girince sevinçten deliren kızım her şeye bedel. ^_^

Görüş Bildir