Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Onlar Yalnızca Daha İyi Bir Yaşam İstedi: 18 Eski Fotoğraf İle Avustralya'ya Göç

 > 
30PAYLAŞIM

20. yüzyılın başlarından itibaren tüm dünyadan insanlar, daha iyi bir yaşam umuduyla Avustralya'ya göç etti. Bilinmeze yaptıkları yolculuğun sonunda ise yeni bir eve sahip oldular. Eldeki verilere göre, Ekim 1945'ten bu yana 7.5 milyon kişi bu kıtaya göç etmiş ve bugün kıta nüfusunun %28'ini başka kıtalarda doğmuş kişiler oluşturuyor. İşte tüm bu sürecin içinden ayıklanmış en muhteşem 19 fotoğraf:

1. İtalyalı savaş tutsakları, onları bir Avustralya kampına götürecek treni beklerken. (1943)

2. Gemiyle Sidney'e gelen İtalyalı göçmenler. (1951)

3. Bonegilla'da, Avrupalı bir göçmen. (1956)

4. Scheyville'de süt için sıraya giren çocuklar. (1957)

5. İtalyalı göçmenler, yola çıkmadan önce. (1947)

6. Başbakan Ben Chifley, Sidney'de İngiltereli tüccarlarla selamlaşırken. (1947)

7. Sidney'e ayak basan göçmenler. (1973)

8. Avustralya'ya ilk varan göçmenler eğlenirken. (1947)

9. O zamanlar ülkenin en fazla göçmen alan bölgesi Bonegilla, Victoria'da çocuklar. (1949)

10. Umumi yıkanma yerleri, Bonegilla, Victoria. (1949)

11. Nicol ailesi, onları yeni bir hayata taşıyacak olan SS Cameronia adlı gemiyi beklerken. (1950)

12. Yunanistanlı bir kadın, arkadaşlarıyla vedalaşırken. (1962)

13. Villawood'a yerleşen İspanyol göçmenler. (1963)

14. Maribyrnong, Victoria'daki yeni evlerine taşınan bir aile. (1965)

15. Sidney'e varan ilk Türkiyeli göçmenler. (1968)

16. Broadmeadows, Victoria'da namaz kılan Türkiyeliler. (1969)

17. Hoogenhout ailesi yürüyüşte. (1969)

18. Balıkçı tekneleriyle Darwin'e varan Vietnamlı göçmenler. (1977)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Nobel almış Arap "kökenli" bilim adamımız bile kendini "Türk" diye tanımlarken. Sosyal medyada bir faşist lafını öğrenmiş kişiler gelmiş kafatasçılık diyor. Türk sözcüğü ırkı kapsamaz. Biraz bir şeyler öğrenin, cahil sürüleri.

hfzbego

sevgili yorumcu arkadaşlar, size "kafatasçılık" lafını öğretenin kafa tasına büyük abdestimi bırakayım :D kendi dilini konuşan ülkelerin vatandaşlarından bahsedilirken ülke adının sonuna ek getirilmez. mesela ingiltereli ya da italyalı değil ingiliz ya da italyan denir. aynı şekilde potekizce konuşan brezilya vatandaşları için brezilya-lı eki getirilmelidir. şimdi kürt çerkez ayrımı yapmayın da tanımda ne nasılsa öyle söyleyin ya da cahilliğinizi gidin kendi kendinize yapın sosyal medyada anırmayın

erlik

editörün tükçesi de göç etmiş.

andrewjack

şu yorumlardan sonra anladımki onedio nun kullanıcı kalitesi aşırı düşmüş. türk neyyyyyyy ya ne sikim bişey, kendi seçmediğin bir olguyu deli gibi savunmamak için 2 gram beyin yeterli aslında ama o bile yok ... bu faşistler yüzünden kürt olmadığım halde kürt milliyetçisi olacam

tc-serkan-yasa

Türkiye'li nedir g.zekalı ya Türk yazcaksın TÜRK. Fransıza fransalı Alman'a almanyalı mi diyosun? Yazdığına bi daha bi dönüpte bakmıyo musun hiç arkadaş ya.

andrewjack

Fransalıda almanlaylıda deniyor zaten. Türkiyeli doğru olmuş, ülkenin yarısı türk değil türk olmayan birini türk demek faşistliktir. her sabah türküm doğruyum dediğimiz gibi zamanında neyseki kurtulduk o saçmalıkdanda.

hfzbego

demekki fransız yerine de fransalı diyecek kadar cahil bir editörmüş. sen de ondan geri kalmıyosun. türk demek faşistlik değil betimlemedir sevgili zekasını biyerde unutmuş arkadaş. fransada yaşayanlara fransız almanyada yaşayanlara alman denir. türkiyede yaşayanlara da TÜRK denir. ırkından dolayı değil ülkesinden dolayı. alışsan iyi olur.

tc-serkan-yasa

Ya bi siktir git senin adın Türkçe değil daha düzgün bile yazamıyosun gelmiş burda konuşuyo salak mısın nesin fransalı diye bi kavram mı var mal fransa da yaşayana fransız italya da yaşayana italyan ingilterede yaşayana ingiliz denir bu ve bunun gibi devletler kendi dili vardır çünkü aynı şekilde Türkiye'de yaşayan Türk Halkına da TÜRK denir. Hepiniz bi gün andımızı yeniden okuyacaksınız merak etmeyin!!

Görüş Bildir