Ona Hep Minnettar Kalmalıyız: Doğanın Bize Sunduğu Ama Pek Farkında Olamadığımız 8 Güzellik

0PAYLAŞIM

İnsan olarak bizler de Doğa'nın bir parçasıyız, belki de bu kadar yakınında olduğumuz için bazı güzelliklerini göremiyor, farkında olamıyor ya da göz ardı ediyoruz.

Oysa o gözle baksak her gün şaşırır, her gün ona sonsuz minnetler duyarız. Hem böylece belki onun kıymetini çok daha iyi biliriz.

1. Bitkiler, ağaçlar, ormanlar

İklim değişikliğinin her gün kendini daha da güçlü bir şekilde hissettirdiği günümüz dünyasında bitkilerin, ağaçların, çiçeklerin ve ormanların ne denli önemli olduğunu her gün hatırlatmamız gerekiyor kendimize.

2. Okyanuslar, denizler, akarsular, göller, şelaleler...

Kısacası su olan her şey! Su yaşam sebebimiz hem maddi olarak yaşam hem de psikolojik olarak... Cayır cayır bir yaz sıcağında akvaryum berraklığında bir suya dalmayı kim sevmez ya da gürül gürül akan bir şelalenin dibinde serinlemeyi? Kokusu, huzuru çok başka Doğa'nın bu mucizevi eserlerinin...

3. Doğa'da yiyebildiğimiz her şey

Meyveler, sebzeler, otlar...

4. Şimşek ve gök gürültüsü

Kimi insan korkar gök gürültüsü ve şimşekten. Yağmurun, karın habercisi bu enteresan doğa olayını izlemekten kendinizi alamadığınız olmuyor mu? Evet bazen tehlikeli de olabilen bu doğa olayı kıymetini bilmemiz gereken güzelliklerden biri. Unutmayın su olmazsa, yaşam da olmaz.

5. Aurora Borealis

Görünce kalbimizi bıraktığımız, muhteşem bir güzellik Aurora. Dünyanın manyetik alanı ile Güneş’ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu gökyüzünde ortaya çıkan bu doğal ışımaları mucize gibi bir şey adeta.

6. Görkemli yeryüzü şekilleri

Derin kanyonlar, mağaralar, binlerce metrelik zirveler, peri bacaları, travertenler, uçurumlar... Saymakla bitiremeyeceğimiz kadar muhteşem bir özenle oluşmuş, bu yeryüzü şekilleri sahip olduğumuz en kıymet bilinesi ögelerden biri.

7. Hayvanlar alemi

Milyonlarca hayvan türü var hayvanlar aleminde. Her biri kendine özgü, her biri doğanın muhteşem birer parçaları. Birlikte yaşadığımız için minnet duymamız gereken en önemli şey.

8. Renkler!

Onlarca ressamın eserlerine konu olmuş bir şeyden bahsediyoruz. Doğanın göz kamaştıran renkleri, hatta algımızın ötesinde olan bu canlılığı insan psikolojisini de yakından ilgilendiriyor. Bir çiçeğe baktığımız zaman belki de şeklinden önce rengine vuruluyoruz.

Erikli'dir Uludağ'ın meskeni, lezzetimizin kaynağını korumamız gerekli.💙

Erikli olarak Uludağ'ın canlı çeşitliliğinin sürdürülebilirliği önemsiyoruz ve lezzetimizin kaynağını #KorumamızGerekli diyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir