Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Oldu Bitti! Arabanın İçerisinde Kocası Bile Fark Etmeden Tüm Soğukkanlılığı ile Doğum Yapan Kadın

15PAYLAŞIM

"Doğum yapıyorum" demesine rağmen doktoru hatta eşi bile inanmayan kadın, kendi kendine arabanın arka koltuğunda bir mucize gerçekleştirmiş. Bu sıra dışı olayın detayları ve daha fazlası için TheSun kaynaklı içeriğimize buyrun.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/833137...

Sonal Vasta isimli bir kadın, kocasıyla birlikte arabada giderken doğum sancıları çekmeye başladı ve en sonunda oracıkta doğum yaptı.

Trafikle boğuşan Vik, kadının doğum yaptığını fark bile etmedi.

"Bilgilendirme sınıfımda, bana nerede doğum yapmak istediğimi hayal etmemi söylemişlerdi. Bir arabada olacağını hiç düşünmemiştim."

"Kocama doğum sancısı çektiğimi söyledim fakat bana inanmadı bile. Normalde doğumu yaptıracak olan ebeyi aradım ama o kadar sakindim ki bana hastaneye gelmememi söyledi."

"Trafikte gidiyorduk, bir de baktım ki bebeğimiz olmuş."

"Vik de benim gibi babasını kaybetmişti. Sanki yukardan bizi izliyorlardı. O kadar sakindim ki bebeğin boynuna dolanan kordonu bile sakince gevşetebildim. Sırtını sıvazladım; öksürdü ve nefes almaya başladı. Çok rahatlamıştım."

"Hastaneye gelmememi söylemelerine rağmen doğum yapmak üzere olduğumdan emindim. Bu yüzden yola çıktık"

Hypnobirthing tekniği ile doğumu gerçekleştiren kadın, gittiği doğum kursları ve dersler sayesinde sakin kalabildi. Doğum yaptığının ve neler yapması gerektiğinin tamamen farkındaydı.

Henüz hastaneye gidemeden, genç kadın tüm sakinliği ile arabada doğumu gerçekleştirdi.

"Arabada giderken arka koltukta doğum yaptım ve eşime arabayı kenara çekmesini söyledim. Hiç panik yapmadım, çok sakindim."

"Hastaneyi aradığımda, bana doğum sancısı çeken biri için fazla sakin olduğumu söylediler."

"Aynı günün sabahında hastaneye giriş yapacaktım fakat beni eve gönderdiler. Daha sonra sancılarım arttı ve hastaneyi aradım. Fazla sakin olduğum için doğum sancısı çektiğime inanmadılar."

"Normal doğum yapmak istediğim için tüm teknikleri öğrenmiştim."

"Hastaneden bana; eğer doğum yapıyor olsaydım daha büyük bir acı içerisinde olacağımı söylediler. Yoga ve meditasyon yaptığımı söyledim ama bana "Sıcak bir duş alıp, bir saat sonra ara" dediler."

Mihan isimli erkek bebek, sağlıklı bir şekilde doğdu ve ailenin ilk çocuğu oldu.

"Hala kendi kendime doğum yaptığıma inanamıyorum. Nasıl bu kadar sakin kalabildim bilmiyorum. Sanırım hypnobirthing dersleri işe yaradı. Vik ise arabanın temizlik masraflarını görünce o kadar sakin kalamadı. Artık arabayı hiç satamayacağız çünkü çok büyük bir anısı var."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
merve-yildiz24

maşallah diyelim. bu kadarı olmasa da hastanede sakin ve kolay bir doğum herkese nasip olsun :)

bukiznedio

vay anasını.Hipnoz bu kadar etkili miymiş ya bilseydim ben de denerdim..

Görüş Bildir