Olayı Anlamayanlara: Korona Hastalarının Bir Günde 16 Tane İlaç Almasının Neden Gerektiğini Tane Tane Anlatan Doktor

5.3bPAYLAŞIM

Şimdi anlıyor musunuz o ilaçları neden bırakmamanız gerektiğini?

Tüm dünya yeniden artış gösteren koronavirüs salgını tehlikesiyle panik olmuş durumda. Salgının kendisi kadar, tedavi yöntemleri ve kullanılan ilaçlar da bir o kadar tartışılıyor.

Özellikle son günlerde ülkemizde covid 19 tedavisiyle ilgili birçok tartışma görmüşsünüzdür. Kimisi bu ilacın bir zehir olduğunu ve kullanılmaması gerektiğini bile söyledi.

İşte bu tartışmalarla ilgili en açıklayıcı bilgilerden biri de Çorlu Devlet Hastanesinde görev yapan Dr. Uğur Dikkaş tarafından yapıldı. Bakalım nasılmış bu ilaç olayı?

Önemli not: Bu sadece bir tıp doktorunun açıklamasıdır, bilimsel çalışmalar için bir kaynak değildir. Buna dayanarak tedavi rejiminde değişiklik yapılmaması gerekir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emsalden-misal-olmaz.

binlerce doktor ilacı onaylıyor ama kıt sağlık bilgisiyle ilaca karşı gelenler oluyor. Çok akıllısınız siz(!)

papichulopapichulo

moruk yuksek alkol al tum mikroplari olduruyor ozellikle bir bardak absent hem kafaya hem vucuda saglik veriyor.Yarasin.

bombilibom

Bu doktorun doğru söyleme potansiyeli ne kadar yüksekse, milletinde inanma ihtimali o kadar düşük. Sebebi doktorlar değil tabi ki. Ülkemin yaşadığı sıkıntılı dönemlerden dolayı neye, kime güveneceği konusunda büyük sıkıntılar yaşıyor. Çünkü gelmiş olduğumuz durum yanlışı, doğruyu ayırt edemeyecek hale gelmiş bir halde. Sanal medyadan, genel medyaya kadar her alanda her insanın yorumu, fikri, beyanı olduğu için ve bu ve benzeri sektörlerde meslektaşlarında ayrı ayrı yorumlar yapması vatandaşların neyi doğru ve yanlış olduğunu seçemez oldu. Bununla birlikte yöneticilerden en yakın insanına kadar yalanlarla kurulmuş bir ülkede artık insan her şeyin çıkar ve menfaat uğruna olduğunu hiç kimsenin insanlık adına ülkesi adına bir şey yapmadığını yapmak istemediğini düşünür oldu. YUkarıda ki doktor belki doğruları anlatıyor ancak yaşadığım ülkemden dolayı farkı kurgular yapmadan da edemiyorum. +

bombilibom

Her mesleğin çürüğü vardır ancak zamandan ötürü bu rakam her dalda artış göstermiş olduğundan acaba demeden edemiyorum ve bu beni ikilemde bırakıyor haliyle. Ülkemde en büyük zehir vatandaşların bir birine güvenememesidir ve bundan daha büyük daha vahim bir hastalık, zehir yoktur. Ne yazık ki bunun tedavesi ilacı antisi ne yazık ki yoktur.

bora-demir3

Bu açıklamayı SAĞLIK BAKANI çıkarak televizyonlarda yapmalı.Herkes bu ilaçın kullanımından korkarak ilaç içmiyor öyle iyileşeceğini düşünüyor.Çoğu kişi resmen ilaç karşıtı.Ama sağlık bakanlığından bir açıklama yok.Doktorun biri özel hesabından yazıyor.Sağlık bakanlığı kamu spotu yayınla..İlaç içmeden sirke sarımsak ile iyileşmeye çalışan ASALAKLAR var.

kovulmus

Sizi dinlemeyenlerin bunu görüp okuyacağını hiç sanmıyorum.

basar-demirsoy

Zaten doktor da onlardan vazgeçmiş, "okuyup anlayan bir kişi olursa kar sayıcam" diyor. Bence burada okuyup anlayan bir kaç kişi çıkmıştır. Önemli olan sen bunlardan biri misin? Biriysen ne mutlu.

Görüş Bildir