Okumadan Geçmeyin! Hayatınızı Kolaylaştırmaya Yardımcı Olabilecek Küçük Ama Yararlı 21 Bilgi

108PAYLAŞIM

Bazen bu ufak detaylar bile hayatınızda büyük değişimlere yol açabilir 👍

Kaynak: https://www.reddit.com/r/LifeProTips/top...

1. Gelecekte kendiniz gerçek biriymiş gibi davranın. O yüzden yapılması gereken bir işiniz olduğunda "Bunu gelecekteki kendime iyi biri olmak için yapıyorum." diyebilirsiniz. Bu motive olmanıza da yardımcı olur çünkü yardım etmek istediğiniz kişi için yaptığınız anlamına gelir.

2. Bir projeniz için okulunuz Vikipedi'yi kaynak olarak kabul etmezse, Vikipedi sayfasının aşağısına inerek orada belirtilen linkleri kulanabilirsiniz.

3. Eğer kedinize yanlışlıkla bastıysanız, ayakkabılarınız varsa çıkarın yoksa da giyin, o zaman size tekrar yaklaşacaktır. Ona basan şeyin siz değil, ayakkabılarınız ya da ayağınız olduğunu düşünürler.

4. Biriyle tartışmanız veya yüzleşmeniz gerektiğinde, bunu yapınca elinize ne geçeceğini düşünün. Eğer ortada kazanabileceğiniz bir şey yoksa, boş vermek daha iyi olabilir.

5. Bir araştırma yaparken veya fotoğraf kaydederken, JPEG formatını kullanmayın.Bu formattaki dosyalar daha çabuk eskir ve sunumlarınız için iyi olmaz. Yapabiliyorsanız PNG veya PDF olarak kaydedin.

6. Tüm anahtarlarınızın tek tek düzgün fotoğraflarını çekin ve iyi bir yerde saklayın. İyi çilingirler bir fotoğraftan bakarak bile anahtar yapabilir ve kaybetmeniz durumunda bu size hem zaman kazandırır hem de çok para harcamamış olursunuz.

7. Televizyon izlerken alt yazı seçeneği açın, özellikle de küçük çocuklar yanınızdaysa. Bu onların okumalarını, hecelemelerini ve kelime haznelerini geliştirmelerine yardımcı olur.

8. Yeni bir yere taşınırken suyu, elektriği ve gazı nasıl kapatacağınız öğrenin. Ne zaman bir tehlike çıkacağınız bilemezsiniz o yüzden ne kadar hızlı davranırsanız o kadar bölge daha az hasar görür.

9. Eğer tek yaşıyorsanız ve evcil bir hayvanınız varsa, bir kaza geçirme ihtimalinize karşı, cüzdanınızda evde yalnız bir evcil hayvan bulunduğunuzu belirten bir kart taşıyın ve ona bakabilecek kişilere telefon numaralarınızı verin.

10. Birisinden ayrılırken, sizi ondan ayrılmaya motive eden şeyleri bir yere not alın. Ayrıldıktan sonra o kişiyi özlerseniz de, yazdığınız şeyleri okuyun.

11. Birisi pasif agresif davranışlarda bulunuyorsa aptalı oynayın ve dediği her şeyi gerçek anlamıyla ve iltifat söylüyormuş gibi kabul edin. Bu onları sinirlendirecek ve canlarını sıkacaktır ve zaten size hakaret etmeye çalıştıklarını açıklamaya çalışırsalar da gerçekten oldukları gibi denyo oldukları ortaya çıkacaktır.

12. Bir düğüne giderseniz fotoğraf veya video çekmekten uzak durun. Anın keyfini çıkarın ve gelin ve damada saygılı olun. Çoğu düğünde zaten bunu yapan profesyonel kişiler oluyor.

13. Bir mülakata girdiğinizde, size sorulan soruları not alın. Böylece yıllar boyunca karşınıza benzer sorular çıkacağı için mükemmel cevabı vermek için pratik yapmaya vaktiniz olacaktır.

14. Eğer birisi sizden borç para isterse ve o kişiye güvenmiyorsanız "Yakın zamanda birisine borç verdim ve bana geri ödemediler, o yüzden artık kimseye para vermeme kararı aldım. Alınmana gerek yok, bu herkes için daha kolay olur." deyin.

15. Çamaşır kurutucunuza kuru bir havlu atarsanız, ıslak çamaşırlarınız daha çabuk kurur.

16. Birisinin yaptığı yanlış bir hareketi samimi ve saygılı bir şekilde belirtirseniz, uzun vadede bu onların kişisel gelişimine yardımcı olacaktır.

17. Bir köpekle tanıştığınızda onlara nazikçe yaklaşın ve sakin bir şekilde konuşun. Kafalarını okşamaya başlamayın. Onun yerine, yüzlerinin yan tarafını okşayarak parmaklarınızı koklamalarını sağlayın. Böylece o köpekle arkadaş olabilirsiniz.

18. USB kablolarınızın üstüne bir nokta çizin, böylece hangi tarafın üste gelmesi gerektiğini bilirsiniz.

19. Kusacak gibi hissederseniz, burnunuzu tutun. Bu, herhangi bir şeyin genzinize girmesini önler ve tadına bakmaktan kaçınmanıza da yardımcı olur.

20. Yeni bir dil öğreniyorsanız, favori oyunlarınız, uygulamalarınız ve sitelerinizdeki dil ayarını değiştirin. Böylece çevrenizde kullanabileceğiniz yeni kelimeler öğrenip, dil bilginizi geliştirebilirsiniz.

21. Kendinizi başka biriyle değil, dün olduğunuz kişiyle kıyaslayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
smaban

#5 geçen bir fotoğrafı masaüstünde jpeg larak unuttum, tozlanıp sararmış, çöp kutusuna attım.

araknenin-sanat-aski

Jpeg dosya nasıl eskiyor ki? :S Rengi mi soluyormuş? :D

sbstnbjk

21. madde biz Türk milleti için çok tehlikeli. Bizim en yaygın özelliklerimizden biri asla hatalarımızı kabul etmemek. Biz yanlış yapmayız, bizim tuttuğumuz takım yanlış yapmaz, bizim desteklediğimiz parti yanlış yapmaz, biz Türkler yanlış yapmayız. Ortada bir yanlış varsa ya başka birisi suçludur ya da biz bilerek yapmamışızdır. Biz ve bizden olanlar en iyisidir. Diğerleri kötüdür. O yüzden bu inanca sahip bir millet kendini dünkü haliyle kıyaslarsa ömür boyu bir adım ilerleyemez. Bu arada galeriyi beğendim. Bize böyle şeylerle gelin. Eskiye, Onedio'nun ilk günlerine dönün. Reddit'ten Buzzfeed'den galeriler hazırlayın. Sonuçta ileri seviye ingilizce bilme oranı çok çok düşük. İnsanlar takip edemediği dünyayı biraz tanıma şansı bulsun.

kuzularin-sesliligi

21👊🏼

bkt-dmrc

Onedio'dan beklenmeyen nitelikte enteresan bilgiler :)

Görüş Bildir