Görüş Bildir
Haberler
Okullar Yeniden Kapanacak Mı? Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek Mi?

Okullar Yeniden Kapanacak Mı? Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek Mi?

1 Mart’ta başlayan normalleşme adımlarıyla birlikte okullarda tekrardan açılmış ve öğrenciler yüz yüze eğitime başlamıştı. Ancak vaka sayılarının tekrardan yükselmesiyle birlikte yasaklar yeniden yürürlüğe girdi. Öğrenciler ve öğrenci velileri, okulların tekrardan kapatılıp kapatılmayacağını merak etmeye başladı. Peki, okullar tekrar kapanacak mı? Yaz tatili ne zaman başlayacak?

İçeriğin Devamı Aşağıda

Okullar Tekrar Kapanacak Mı?

Okullar Tekrar Kapanacak Mı?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı yazılı açıklama şöyle:

'Bu kapsamda tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitim daha önce açıklandığı şekilde devam edecektir.

Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflar ile lise hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıflarda yüz yüze ve uzaktan eğitime geçiş, risk durumu haritasına bağlı olarak valilikler koordinasyonundaki İl Hıfzısıhha Kurulu kararları doğrultusunda il bazlı olarak uygulanacaktır.

Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okul ve sınıfları ülke genelinde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edilecektir.

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki eğitim kurumlarında mevcut kararlar uygulanmaya devam edecektir.

8. ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile takviye kurslarına cumartesi ve pazar günleri de dâhil devam edilecektir.

Okullardaki sınav uygulamaları ise açıklanan takvim doğrultusunda devam edecektir.

Yüz yüze eğitime katılım veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirilecektir.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın